Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: Endrju »

tictac1986 pisze:
05 gru 2017, 17:22
To na czas naprawy gwarancyjnej nie należy się auto zastępcze ?
Należy się ale na określony czas jest podany w umowie. Jak się nie mylę to na mam 7 dni a później dobra wola ASO.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Sponsor


pinio27
Posty: 16
Rejestracja: 22 paź 2017, 15:01
Samochód: Seat Ateca 4x4 1.4 TSI 150km
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: pinio27 »

Endrju pisze:
05 gru 2017, 17:56
tictac1986 pisze:
05 gru 2017, 17:22
To na czas naprawy gwarancyjnej nie należy się auto zastępcze ?
Należy się ale na określony czas jest podany w umowie. Jak się nie mylę to na mam 7 dni a później dobra wola ASO.
Tak, dali auto zastępcze, nowego Leona, ale 7 dni już dawno minęło - teraz to już dobra wola ASO. Aczkolwiek ja się zastanawiam jak długo ASO może trzymać auto w serwisie.

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: tictac1986 »

Kurcze, aż poszedłem drugi raz i dla pewności przetarlem i mizialem wszystkie czujniki z tyłu. Nic się nie dzieje, całe szczęście...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: Endrju »

Tictac pomiziaj jeszcze w tatowej. 😁
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: tictac1986 »

Racja :) 11go przyjedzie do Polski to sprawdzę :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

marcin
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2017, 0:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca 2.0 TDI 190
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: marcin »

Super funkcja! Potwierdzam u mnie również działa.
Moja żona ma cały czas problem, z gestem kopniaka, aby skutecznie otwierać klapę. Za to moja 18-sto miesięczna córka podpatrzyła co taka robi przy samochodzie z czujnikami cofania i już umie otwierać klapę bagażnika ;-)
Oba centralne czujniki otwierają klapę. Bezbłędnie, za każdym razem.

Hmm, ja też kupowałem auto w CARSED, może implementują taką funkcję wszystkim swoim klientom?
Przy najbliższej wizycie złożę reklamacje.

ps. a tak poza tą dodatkową, ukrytą funkcjonalnością, system ten działa u mnie wręcz perfekcyjnie. Nigdy nie przydarzyło mi się przypadkowe otwarcie, a mój gest jest zawsze rozpoznawany. Jesteśmy już mocno zaprzyjaźnieni.

pinio27
Posty: 16
Rejestracja: 22 paź 2017, 15:01
Samochód: Seat Ateca 4x4 1.4 TSI 150km
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: pinio27 »

marcin pisze:
05 gru 2017, 22:56
Super funkcja! Potwierdzam u mnie również działa.
Moja żona ma cały czas problem, z gestem kopniaka, aby skutecznie otwierać klapę. Za to moja 18-sto miesięczna córka podpatrzyła co taka robi przy samochodzie z czujnikami cofania i już umie otwierać klapę bagażnika ;-)
Oba centralne czujniki otwierają klapę. Bezbłędnie, za każdym razem.

Hmm, ja też kupowałem auto w CARSED, może implementują taką funkcję wszystkim swoim klientom?
Przy najbliższej wizycie złożę reklamacje.

ps. a tak poza tą dodatkową, ukrytą funkcjonalnością, system ten działa u mnie wręcz perfekcyjnie. Nigdy nie przydarzyło mi się przypadkowe otwarcie, a mój gest jest zawsze rozpoznawany. Jesteśmy już mocno zaprzyjaźnieni.
To długa przeprawa przed Tobą w Carsed. U mnie już niedługo minie 30 dni od momentu zostawienia samochodu w serwisie. Obecnie ASO nie ma pojęcia co z tym fantem zrobić. Centrala w Poznaniu cisza, centrala w Barcelonie cisza. Co ciekawe Carsed poradził aby napisać bezpośrednio skargę do Seata (dziwne, że każą to robić klientowi) -> co też uczyniłem - mają czas na odpowiedź do 14 dni także najpóźniej do 21.12 powinienem dostać jakieś informacje na ten temat.

Jak dla mnie samochód klasyfikuje się do wymiany. Nie wyobrażam sobie aby go całego rozbierali na części i np. wymieniali wiązkę elektryczną.

marcin
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2017, 0:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca 2.0 TDI 190
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: marcin »

pinio27, gdyby to miał być problem z elektryką, kabelkami, to pewnie auto dawno byłoby naprawione. Stawiam że problem jest w oprogramowaniu, które źle interpretuje sygnały z czujników. A software to CARSED nie zmodyfikuje ... A to może potrwać.

Zdecydowanie chcę skorzystać Twoich doświadczeń ;-) ... jak już CARSED nauczy się łatać tą lukę. Pilnie śledzę wątek ;-)

Przyznam, że początkowo przeszła mnie wizja otwierającej się klapy na autostradzie przy 180km/h w deszczu. Jednak klapa ma zabezpieczenia - w tym samym oprogramowaniu - w czasie jazdy nie da się jej otworzyć.
Dodatkowo po pamiętnym odkryciu, testowałem otwieranie myjką bezdotykową. Męczyłem temat dobre 15min. Nie udało mi się otworzy klapy strumieniem padającym na czujniki, czy pod auto. Może jeszcze muszę się nauczyć.

Oczywiście otwieranie "paluch na czujnik" nadal działa bezbłędnie. Naturalnie bez kluczyka w okolicy auta, bagażnika nie da się otworzyć.

pinio27
Posty: 16
Rejestracja: 22 paź 2017, 15:01
Samochód: Seat Ateca 4x4 1.4 TSI 150km
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: pinio27 »

marcin, jest dokładnie tak jak piszesz jeśli chodzi o tę usterkę...co do myjki to nie wiem, może to był przypadek, ale raz mi też się zdarzyło otworzyć w ten sposób klapę.

Natomiast teraz petarda :) ASO dostało odpowiedź z Barcelony typu "ten model tak ma" - nie wiem czy śmiać się czy płakać, ale to jest szokujące. ASO się odwołało od tej odpowiedzi i powiedzieli, że samochodu nie mogą mi póki co wydać bo jest ryzyko, że klapa się może otworzyć sama a nie tylko od pocierania palcem czujnika cofania. Moim zdaniem aż tak krytycznie nie jest...

Co dalej:

1. Nadal czekam na odpowiedź z centralni do której wystosowałem osobiście skargę - w teorii mają jeszcze czas.
2. Na dniach też będę miał spotkanie z rzecznikiem praw konsumenta, który przeanalizuje warunki gwarancji i zobaczę jakie mam pole manewru.

Wiem, że to nie jest krytyczna usterka, które uniemożliwia jeżdżenie tym samochodem, ale odpowiedź centrali w Barcelonie to śmiech na sali.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: Endrju »

Uważam że jeżeli nie potrafią naprawić usterki to powinni Ci zagwarantować auto zastępcze.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ