Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: l3niwi3c »

pinio27 pisze:
l3niwi3c pisze:
21 gru 2017, 15:50
Czy klapa może się otworzyć np na myjni? Bo nie wiem, czy jak to samo będę miał przy odbiorze auta, to podpisywać odbiór czy nie
Podczas mycia samochodu raz mi się otworzyła klapa - mowa o myciu myjką ciśnieniową - zazwyczaj wtedy ma się kluczyk w kieszeni. W przypadku myjni automatycznej stoi się dalej od auta więc nie powinno być tego problemu (kluczyk poza zasięgiem). Aczkolwiek nie byłem jeszcze na myjni automatycznej więc to tylko teoria.
A czy mógłbyś sprawdzić czy otworzy się klapa jak będzie kluczyk poza zasięgiem?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Sponsor

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Sponsor


Wangrojv
Posty: 30
Rejestracja: 07 sie 2017, 14:47
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TDI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: Wangrojv »

Może przy odbiorze auta najlepiej byłoby żądać obniżenia ceny ze względu na wadliwy podzespół powołując się na niezgodność towaru z umową, skoro nawet nie wiedzą co z tym zrobić.

marcin
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2017, 0:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca 2.0 TDI 190
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: marcin »

l3niwi3c pisze:
26 gru 2017, 22:36
pinio27 pisze:
l3niwi3c pisze:
21 gru 2017, 15:50
Czy klapa może się otworzyć np na myjni? Bo nie wiem, czy jak to samo będę miał przy odbiorze auta, to podpisywać odbiór czy nie
Podczas mycia samochodu raz mi się otworzyła klapa - mowa o myciu myjką ciśnieniową - zazwyczaj wtedy ma się kluczyk w kieszeni. W przypadku myjni automatycznej stoi się dalej od auta więc nie powinno być tego problemu (kluczyk poza zasięgiem). Aczkolwiek nie byłem jeszcze na myjni automatycznej więc to tylko teoria.
A czy mógłbyś sprawdzić czy otworzy się klapa jak będzie kluczyk poza zasięgiem?
Nie ma takiej mozliwosci.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: l3niwi3c »

marcin pisze:
l3niwi3c pisze:
26 gru 2017, 22:36
pinio27 pisze: Podczas mycia samochodu raz mi się otworzyła klapa - mowa o myciu myjką ciśnieniową - zazwyczaj wtedy ma się kluczyk w kieszeni. W przypadku myjni automatycznej stoi się dalej od auta więc nie powinno być tego problemu (kluczyk poza zasięgiem). Aczkolwiek nie byłem jeszcze na myjni automatycznej więc to tylko teoria.
A czy mógłbyś sprawdzić czy otworzy się klapa jak będzie kluczyk poza zasięgiem?
Nie ma takiej mozliwosci.
Sprawdzenia czy otwarcia klapy?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: tictac1986 »

Raczej otwarcia :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: michal 76 »

W Kodiaqu też maja podobny problem.

https://www.kodiaq-klub.pl/forum/viewto ... 6&start=10

Masmix
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2017, 11:00
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: Masmix »

A ja byłem dziś w Serwisie w Białymstoku. Tam o problemie klapy nikt nie słyszał. Wprowadziłem niemałe zamieszanie wśród mechaników i handlowców. Każdy chciał zobaczyć jak pocierając czujnik można otworzyć klapę. NO i stanęło na tym że sprawdzali każde auto w salonie i w każdym było to samo. Stwierdzono, że tak ma być i koniec :)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | Mato Brown |

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: l3niwi3c »

Każdej Atece, czy każdym seacie?
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: Luk4as »

Ja temat otwierania klapy za pomoca potarcia czujnikow w seat bialystok poruszalem z miesiac temu z pokazaniem filmu na yt. Wiec panowie z seata oszukuja :)

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: Luk4as »

Jesli tal ma byc to niech Ci pojaza w ktorym miejscu w instrukcji ta funkcja jest opisana. Zaraz sie okaze ze kazda wada wykryta podczas uzytkowania to ukryta funkcja seata i nawet jak kolo Ci odpadnie podczas jazdy to tak ma byc ...

ODPOWIEDZ