Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: JERRY »

Potwierdzam, znają temat bo byłem w Seacie w Białymstoku w piątek(19.01) podpytać o montaż haka w mojej Atece.
Zapytałem czy są jakieś problemy wieku dziecięcego w Atekach, serwisant odpowiedział że tylko problem z klapą, ponoć kilka przypadków już było zgłoszonych.


SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

Sponsor

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Sponsor


Awatar użytkownika
Walt
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2017, 8:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xperience
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: Walt »

Bo Wy się nie znacie, to jest System Awaryjnego Otwierania Klapy Tylnej. W skrócie SAOKT. :lol:
Była 1,4TSI Xcellence.
Jest 2.0TSI Xperience.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: Luk4as »

Jerry co bys zrobil jakbys przy odbiorze stwierdzil taka wade ?

Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: JERRY »

Nie wiem, na pewno bym się mocno zdenerwował mówiąc bardzo ładnie.
SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: Luk4as »

Bo pewnie bede mual taka sytuacje. Najmniej kontrowersyjne dla obu stron byloby obnizenie ceny ze wzgledu na towar niezgodny z umowa. I teraz kwestia o ile % ....

marcin
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2017, 0:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca 2.0 TDI 190
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: marcin »

Masmix pisze:
24 sty 2018, 20:23
NO i stanęło na tym że sprawdzali każde auto w salonie i w każdym było to samo. Stwierdzono, że tak ma być i koniec :)
Nonsens, dwa tygodnie temu oficjalnie zgłosiłem reklamacje w ASO. Zupełnie na chłodno przyjęto reklamacje. Pan zrealizował nagranie filmowe i przygotował dokumentację.
Poinformowano mnie, że jeszcze tego samego dnia, sprawa zostanie przekazana do Poznania.
Uprzedzając że mam się uzbroić w cierpliwość - wspominając, że problem z softem w B8 rozwiązywano 8 miesięcy ;-)

Uświadamiając, ta "funkcja" uniemożliwia skorzystanie z szczotkowej, automatycznej myjni, jakich wiele na stacjach benzynowych. No chyba że zakładamy przy okazji mycie wnętrza auta i wyrwanie klapy przez mechanizmy myjni.
ASO, które twierdzi że tak powinno być, powinno zamknąć swoją działalność.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: l3niwi3c »

marcin pisze:
25 sty 2018, 9:58
...
Uświadamiając, ta "funkcja" uniemożliwia skorzystanie z szczotkowej, automatycznej myjni, jakich wiele na stacjach benzynowych. No chyba że zakładamy przy okazji mycie wnętrza auta i wyrwanie klapy przez mechanizmy myjni.
ASO, które twierdzi że tak powinno być, powinno zamknąć swoją działalność.
Nie do końca, bo auto zamykasz i klapa się nie otworzy, ale to jest usterka i powinni obniżyć cenę. Zobaczę jak u mnie będzie przy odbiorze.
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

marcin
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2017, 0:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca 2.0 TDI 190
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: marcin »

l3niwi3c pisze:
25 sty 2018, 10:22
marcin pisze:
25 sty 2018, 9:58
...
Uświadamiając, ta "funkcja" uniemożliwia skorzystanie z szczotkowej, automatycznej myjni, jakich wiele na stacjach benzynowych. No chyba że zakładamy przy okazji mycie wnętrza auta i wyrwanie klapy przez mechanizmy myjni.
ASO, które twierdzi że tak powinno być, powinno zamknąć swoją działalność.
Nie do końca, bo auto zamykasz i klapa się nie otworzy, ale to jest usterka i powinni obniżyć cenę. Zobaczę jak u mnie będzie przy odbiorze.
Proszę wczytaj się w ten topic. Zamknięcie auta niczego nie zmienia. Jeżeli jesteś w okolicy myjni z kluczykiem (keyless), klapa oczywiście się otworzy.
Życzę powodzenia w negocjacjach.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: l3niwi3c »

Pisząc zamknięcie miałem na myśli oddalenie kluczyka poza zasięg, co nie zmienia faktu że powoduje to komplikacje. Bo albo trzeba odchodzić dalej i nie można kontrolować mycia (nie wciśnie się stop w razie czego), albo trzeba zamykać kluczyk w jakiś futerał zabezpieczający (jak karty płatnicze)
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Masmix
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2017, 11:00
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika - problem

Post autor: Masmix »

marcin pisze:
25 sty 2018, 9:58
Masmix pisze:
24 sty 2018, 20:23
NO i stanęło na tym że sprawdzali każde auto w salonie i w każdym było to samo. Stwierdzono, że tak ma być i koniec :)
Nonsens, dwa tygodnie temu oficjalnie zgłosiłem reklamacje w ASO. Zupełnie na chłodno przyjęto reklamacje. Pan zrealizował nagranie filmowe i przygotował dokumentację.
Poinformowano mnie, że jeszcze tego samego dnia, sprawa zostanie przekazana do Poznania.
Uprzedzając że mam się uzbroić w cierpliwość - wspominając, że problem z softem w B8 rozwiązywano 8 miesięcy ;-)

Uświadamiając, ta "funkcja" uniemożliwia skorzystanie z szczotkowej, automatycznej myjni, jakich wiele na stacjach benzynowych. No chyba że zakładamy przy okazji mycie wnętrza auta i wyrwanie klapy przez mechanizmy myjni.
ASO, które twierdzi że tak powinno być, powinno zamknąć swoją działalność.

Daj znać jak zakończy się ta reklamacja. Ja na razie nie drażę dalej tematu dalej, gdyż ta"usterka" w niczym mi nie przeszkadza.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | Mato Brown |

ODPOWIEDZ