Samoczynnie włączające sie przednie wycieraczki

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
rgoliat
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:55
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Samoczynnie włączające sie przednie wycieraczki

Post autor: rgoliat »

Jak w tytule.
Sytuacja dość dziwna, gdyż bez żadnego powodu w pogodny dzień, szyba (okolice czujnika) czyste a co najważniejsze manetka ustawiona w pozycji 0.
Podczas jazdy nieoczekiwanie wycieraczki się włączają kilka razy. Problem zgłaszany w ASO, niby aktualizacja miała pomóc ale problem dalej istnieje. Niedługo mam kolejny termin wizyty więc ponownie będę zgłaszał ten problem.


Czy ktoś miał tego typu problem i jak został on rozwiązany?



Sponsor

Samoczynnie włączające sie przednie wycieraczki

Sponsor


Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 290
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Samoczynnie włączające sie przednie wycieraczki

Post autor: S3ker »

Pierwszy raz słyszę żeby ktoś taki problem miał w tym aucie. Może sama w sobie manetka jest spierdzielona i coś tam nie styka jeśli oprogorwamowanie nic nie pomogło to może trzeba to rozważyć.
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Samoczynnie włączające sie przednie wycieraczki

Post autor: Fiflak »

Ja bym spróbował zastosować starą zasadę informatyków: wyłączyć i włączyć. Można w opcjach auta włączyć sobie wycieraczki na manual (tryb, gdy pstryczek na manetce działa jako zwykła regulacja interwału) na jakiś czas i potem znowu na auto. Ja takich problemów nie miałem, ale czasami po zgaszeniu auta długo pali mi się przycisk wyłączenia start stop po zgaszeniu auta (po kilkunastu sekundach gaśnie) i raz zablokował mi się wirtualny kokpit - ustawił mi się w innym układzie i nie dawał się zmienić dopóki nie zgasiłem auta i nie odpaliłem jeszcze raz - zakładam że podobne figle mogą płatać inne funkcjonalności. Na moje problemy najprostsze metody pomogły (poczekać, zresetować). No chyba, że to już próbowałeś zrobić.

Jeszcze dodam, że spotkałem się kiedyś w innym aucie z awarią manetki świateł - cały czas paliły się długie po włączeniu świateł mijania, wymiana na nową pomogła. Więc może i manetka wycieraczek też może ulec podobnej awarii i samemu włączać wycieraczki.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Samoczynnie włączające sie przednie wycieraczki

Post autor: krowka1978 »

Ja bym podczepił OBD11 i na żywca stany przełącznika w czasie jazdy zbadał.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

ODPOWIEDZ