Dywaniki gumowe.

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Dywaniki gumowe.

Post autor: Fiflak »

Kupiłem dywaniki słowackiej firmy J&J Automotive (https://www.jjautomotive.info/). Znalazłem je na znanym portalu aukcyjnym za 129,99zł.

Dywaniki są na oko podobnego typu co prezentowane wcześniej i chwalone Rezaw Plast. Moje spostrzeżenia:
-dywaniki są wykonane z czegoś pomiędzy gumą, a tworzywem, dopasowują się pod własnym ciężarem (po wyjęcie ze zrolowanego opakowania same się "rozpłaszczyły") i jednocześnie zachowają trochę sztywności np przy wyjmowaniu w celu opróżnienia
- dopasowanie jest bardzo dobre, a wygląd bardzo fajny jak na gumowe dywaniki.
- przednie dywaniki są nieco dłuższe niż konkurencja - mają dodatkową "zatoczkę" zachodzącą głębiej pod fotele.
- na przednich dywanikach od razu zamontowane są kółeczka do stoperów idealnie pasujące do fabrycznych bolców
- z prawym tylnym dywanikiem zintegrowana jest osłona tunelu - to tylko taka "nakładka", nie jest ściśle doapsowana ani nie zasłania całego tunelu, ale lepsze coś takiego niż nic
- najmniej podoba mi się miejsce przy osłonie podstopnicy, sama osłona podstopnicy układa się nieco za bardzo w stronę pedałów (może spróbuję ją czymś podkleić) - pokazałem to na oddzielnym zdjęciu.

Dam znać, jak trochę dłużej pojeżdżę, jakie mam spostrzeżenia. Poniżej kilka zdjeć.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Sponsor

Re: Dywaniki gumowe.

Sponsor


Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Dywaniki gumowe.

Post autor: rybsko »

Chyba jeszcze nie było, więc wrzucam. Oryginał od Skody Karoq, nieśmierdzący, wysoki rant, pasuje jak ulał.

Obrazek

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Dywaniki gumowe.

Post autor: Fiflak »

Fiflak pisze:
10 paź 2022, 9:25
Kupiłem dywaniki słowackiej firmy J&J Automotive (https://www.jjautomotive.info/). Znalazłem je na znanym portalu aukcyjnym za 129,99zł.


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Jednak okazał się to bubel, zaczęły się notorycznie podwijać na osłonie podstopnicy która była po prostu źle wykonana. Wyrzuciłem i kupiłem dywaniki od Karoqa tak jak kolega Rybsko i też jestem z nich bardzo zadowolony. Mam też osłonę na tunel środkowy - idealnie pasuje do kompletu z dywanikami od Karoqa i nie można powiedzieć aby brzydko wyglądała, kupuje się oddzielnie. Na napis "Karoq" praktycznie nie zwracam uwagi, mnie to nie przeszkadza.

ODPOWIEDZ