Homologacja Ateca

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Homologacja Ateca

Post autor: Grz_Bo »

Tak przy okazji, czy poniższe opony nadadzą się do Atecki fl, 2,0 tsi?

https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian ... UgQAvD_BwE

PS.
Chodzi mi o to czy będą zgodne z homologacją.

Pozdrawiam,
Grzegorz






Sponsor

Re: Homologacja Ateca

Sponsor


Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Homologacja Ateca

Post autor: Teo »

Zapytalem kilka komentarzy wyzej o koła dla innej homologacji... Nikt nie odpowiedzial, wiec napisalem dzis do Seata... I ku mojemu rozbawieniu dowiedzialem sie, ze... mam to na dokumencie homologacji - pozycja 52 :D Faktycznie jest! Wiec wystarczy tam zerknąć i wszystko jest jasne.

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Homologacja Ateca

Post autor: JACA »

Grz_Bo pisze:
01 gru 2020, 23:08
Tak przy okazji, czy poniższe opony nadadzą się do Atecki fl, 2,0 tsi?
https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian ... UgQAvD_BwE
Wg mnie tak.
--
Jaca

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Homologacja Ateca

Post autor: patryk7133 »

Teo pisze:
04 gru 2020, 11:21
Zapytalem kilka komentarzy wyzej o koła dla innej homologacji... Nikt nie odpowiedzial, wiec napisalem dzis do Seata... I ku mojemu rozbawieniu dowiedzialem sie, ze... mam to na dokumencie homologacji - pozycja 52 :D Faktycznie jest! Wiec wystarczy tam zerknąć i wszystko jest jasne.
Dokładnie każdy z nas dostał przy zakupie świadectwo zgodności tam jest wszystko i np.: u mnie jest, że mogę założyć koła 16", 17”, 18" , ale 19” już nie, a fabrycznie można zamówić Atece na takich kołach.

Ps: Jak zapytałem o to w ASO odpowiedzieli że mogę założyć 19" ale muszę zamontować dodatkowe chlapacze w przednich błotnikach no Ok w Polsce może to przejdzie ale już w Niemczech to nie wystarczy i potrzebuję robić extra przegląd TUV do kuł 19"

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Homologacja Ateca

Post autor: Teo »

A chlapacze od przedlfta nie pasuja do polifta ;P I nie istnieja na razie chlapacze do polifta...

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Homologacja Ateca

Post autor: Misiek »

Teo pisze:
10 gru 2020, 12:50
A chlapacze od przedlfta nie pasuja do polifta ;P I nie istnieja na razie chlapacze do polifta...
Czyżby jednak zmienili kształt wnęk na koła ? A na zdjęciach zupełnie tego nie widać. Jak to dobrze, że nie zacząłem jeszcze kompletować akcesoriów do przyszłej Ateki :D .
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
gonz
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2020, 10:41
Samochód: Seat Ateca 2.0 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Homologacja Ateca

Post autor: gonz »

Misiek pisze:
01 gru 2020, 11:48
gonz pisze:
01 gru 2020, 11:28
thecichy pisze:
01 gru 2020, 8:04


Na pewno to jest homologacja do 2.0 TSI ?? Pytam, bo: 1) brakuje tu rozmiaru 245/40 ZR19 94W / 8,0Jx19 ET45, na którym moja Ateca wyjechała z fabryki, 2) gdy kontaktowałem się z VAG'iem przed wyborem kół zimowych to po podaniu numeru VIN otrzymałem informację, że ze względu na przednie tarcze hamulcowe minimalny rozmiar felgi to R17 (ale tu mógł ktoś się pomylić...)
Dzwoniłem do 3 serwisów i w każdym mówili co innego. Z tego co pamiętam to w jednym z nich mówili także tylko o 18 i 19. Dopiero w Poznaniu koleś powiedział, że dla mojego VINa wyświetlają się dwa różne ”zestawy” kół, więc sprawdziliśmy numer homologacji. A ja dodatkowo napisałem do centrum homologacji grupy VW. To co otrzymałem jest dla mojego VINa i podanego numeru homologacji. Sprawdź dobrze numer homologacji. Rozmawiałem o tym z klolesiem z wulkanizacji, który powiedział, że przy zmianie rozmiarów kół na mniejsze miał przypadki, że mimo koła były homologowane to i tak nie dało się ich założyć. Obręczę nie pasowały do tarcz. Zobaczymy jak będzie u mnie z 16''.
To koniecznie daj znać, jeśli można prosić, bo ja także planuję 16". Z tym, że u mnie będzie "zwykła" Ateca Xperience 1.5 l, 150 KM i napęd na przód.
Dało się. Pamiętaj żeby sprawdzić dokładnie. Tak jak pisałem wcześnie dla mojego modelu/rocznika są dwie wersje homologacji, jedna przewiduje 16-19 druga tylko 18/19.

Lesiu
Posty: 7
Rejestracja: 06 gru 2020, 15:56
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Homologacja Ateca

Post autor: Lesiu »

Misiek pisze:
11 gru 2020, 0:10
Teo pisze:
10 gru 2020, 12:50
A chlapacze od przedlfta nie pasuja do polifta ;P I nie istnieja na razie chlapacze do polifta...
Czyżby jednak zmienili kształt wnęk na koła ? A na zdjęciach zupełnie tego nie widać. Jak to dobrze, że nie zacząłem jeszcze kompletować akcesoriów do przyszłej Ateki :D .
Według katalogu do wersji po FL pasują chlapacze przednie z przed FL. Do tyłu jeszcze nie mają.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Homologacja Ateca

Post autor: Misiek »

Lesiu pisze:
13 gru 2020, 19:32
Misiek pisze:
11 gru 2020, 0:10
Teo pisze:
10 gru 2020, 12:50
A chlapacze od przedlfta nie pasuja do polifta ;P I nie istnieja na razie chlapacze do polifta...
Czyżby jednak zmienili kształt wnęk na koła ? A na zdjęciach zupełnie tego nie widać. Jak to dobrze, że nie zacząłem jeszcze kompletować akcesoriów do przyszłej Ateki :D .
Według katalogu do wersji po FL pasują chlapacze przednie z przed FL. Do tyłu jeszcze nie mają.
Jeżeli opierasz się na oficjalnym katalogu akcesoriów na stronie internetowej, to są tam liczne błędy, więc ja bym mu nie wierzył.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Bartek_Ateca
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:08
Samochód: Seat Ateca 2020 FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Homologacja Ateca

Post autor: Bartek_Ateca »

Kompletnie nie wiem jak odczytać homologację dla Ateci FR po fl z silnikiem 1.5, pomożecie?
W załączonym pliku nie widzę mojej generacji - końcówka 6394*23

ODPOWIEDZ