Felgi z polerką na zimę

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Felgi z polerką na zimę

Post autor: paprotek »

Witam,
skoro już przywitanie się jest za mną, chciałem założyć nowy wątek dot. tematu, którego nigdzie nie mogę znaleźć, a mianowicie używania felg z polerowanym frontem w zimę. Obecnie jest duży wybór zarówno fabrycznych felg jak i na wolnym rynku, które mają modne malowanie koloru czarnego (połysk/mat) z elementami polerowanymi z przodu. Czy macie jakieś doświadczenia dot. używania tego typu felg w zimę? Z tego co udało mi się wyszperać w sieci sól sypana na drogi w zimę, może powodować wżery w aluminium w części niepolakierowanej, czyli tam gdzie jest polerka. Z drugiej strony, przecież producenci zabezpieczają polerowane elementy jakimś lakierem bezbarwnym (chyba?).
Z tego co wyszperałem ja:
1. Producent felg MAM dla modelu MAM A5 z góry poleca na zimę tylko modele bez polerki: http://www.mamfelgen.eu/mam-a5/
2. Inni producenci felg, które mi się podobają ANZIO Wheels oraz GMP Italia na swojej stronie nawet nie wspominają słów jak "Zima", "Winter", etc.
Google nie za bardzo chcą pomóc w poszukiwaniach, więc zwracam się z prośbą do Was. Za wszelkie opinie, źródła, etc. serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam.



Sponsor

Felgi z polerką na zimę

Sponsor


kidzi
Posty: 73
Rejestracja: 04 cze 2017, 20:28
Samochód: 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Felgi z polerką na zimę

Post autor: kidzi »

Ja upatrzyłem sobie takie ale czytam że nie zalecają na zimę polerowanych i chromowanych.chyba że są zabezpieczone specjalnym lakierem

Obrazek

robienie zdjęć online

idealnie zgrały by się z białą ateczką..więc mam mały dylemat. takie felgi 17'' + opony frigo hp2 215/55r17.. czy goodyear eagle sport all-season 225/50r18 na felge 18 32machined wszystko w granicach 3k..
Wracając do tematu:
felgi polerowane, lub chromowane zupełnie nie nadają się na zimę. Sól i inne środki żrące mogą łatwo i szybko spowodować trudne do usunięcia uszkodzenia. i tak opisują na wielu stronkach które przeglądałem..
xcellence 1.4TSI /DSG/ Nevada White

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Felgi z polerką na zimę

Post autor: paprotek »

Czy to by oznaczało, że ktoś kto konfiguruje samochód i wrzuca 18-calowe felgi aluminiowe "PERFORMANCE" 36/2 MACHINED nie powinien w nich jeździć w zimę? Nigdzie nie ma takiej informacji.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Felgi z polerką na zimę

Post autor: Endrju »

Na to wygląda że nie. A wszystko zbiega się do tego żeby kupować drugi komplet na zimę.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Felgi z polerką na zimę

Post autor: paprotek »

Znalazłem jeszcze jedne felgi polskiego producenta ATT model ATT715P - czarne z polerowanym frontem. No i niestety taka sama informacja, że nie na zimę... Naprawdę zacznę myśleć, że nie da się inaczej niż tylko w kolorze srebrnym.

Obrazek

lukasz-jaworzno
Posty: 101
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:38
Lokalizacja: Jaworzno
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0TDI DSG 190KM 4Drive DSG7
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Felgi z polerką na zimę

Post autor: lukasz-jaworzno »

Ja kupiłem z Ronala maja kilka felg do Ateci.
Producent pisze że nadają się na zimę. Choć jak dzwoniłem do Ronala to powiedzieliby że nie powinno się jej stosować na zimę.
Zrobiłem screen z ich strony i trzymam wrazie gdyby działo się coś z felgami.
Jakby argumentowali że nie powinno stosować się tych felg w zimie.
Link do producenta.
http://b2c-pl.ronal-wheels.com/article/ ... 5112714001

Ja dałem 530,00 za szt.
Ten model zgodny z homologacja i do tego dedykowana do Ateci.

Jedyny minus jaki zauważyłem to tylne kola/ felgi się brudzą od przednich kół.
Jest to związane z kształtem felgi, w okolicy piasty felga wystaje poza zewnętrzna krawędź opony.

Tak wygląda moja Ateca na tych felgach.
Trochę brudna ale tak to jest na budowie Obrazek

Obrazek
Obrazek




Wysłane za pomocą Tapatalk

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Felgi z polerką na zimę

Post autor: dario37 »

Ja również odradzam takie felgi na zimę.W poprzednim aucie miałem polerowane i były też podobno zabezpieczone jakąś powłoką(felgi AEZ) i po pierwszej zimie zaczęły sie łuszczyći fatalnie wyglądać.Musiałem oddać do małej regeneracji.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

kidzi
Posty: 73
Rejestracja: 04 cze 2017, 20:28
Samochód: 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Felgi z polerką na zimę

Post autor: kidzi »

Hadwao Nano Rims Ceramic to preparat do pielęgnacji felg samochodowych oparty o nanotechnologię i związki ceramiczne, który tworzy powłokę hydrofobową. Wytworzona powłoka ceramiczna, chroni przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Czyste i połyskujące w słońcu felgi są doskonałym dopełnieniem idealnie wyglądającego auta.
Hadwao Nano Rims Ceramic zapewnia długotrwałą ochronę, nawet do 12 miesięcy od zastosowania! w zależności od warunków atmosferycznych. Powłoka chroni przed pyłem z klocków hamulcowych, wilgocią, korozją, osadzaniem się brudu, solą, drobnymi rysami i innymi szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Ceramiczna powłoka ułatwia czyszczenie alufelg, odświeża wygląd i ogranicza powstawanie zanieczyszczeń na powierzchniach. Dodatkowo preparat nadaje satynowy blask, dzięki czemu auto prezentuje się lepiej.

Hadwao Nano Rims Ceramic można stosować nie tylko na felgi aluminiowe, ale również na inne metalowa powierzchnie. Powłoka jest bezbarwna i całkowicie bezpieczna dla alufelg i innych elementów metalowych w aucie.

Znalazłem tylko coś takiego ewentualnie woskiem można zabezpieczyć :)
xcellence 1.4TSI /DSG/ Nevada White

ODPOWIEDZ