Rozmiar kół - felgi i opony

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Misiek »

Lava pisze:
29 paź 2020, 11:10
2 tyg temu dzwoniłem do aso w Krakowie usłyszałem, że w tym momencie jest dostępny jeden wzór 18 za 1900zl za 1szt szybko podziękowałem dla mnie jest to chora cena.
Niestety w ASO tak już jest (w innych serwisach autoryzowanych także) - przyjedzie taki jeden z drugim, kupią samochód i tyle go później będzie widać, czyli jedyny sposób na zarobek, utrzymanie salonu i serwisu po sprzedaży, to serwis i sprzedaż części, akcesoriów. Nie zmienia to postaci rzeczy, że nadal przesadzają, po prostu przesadzają = patrz pakiet obsługi serwisowej na 5 lat. Ja aktualnie robię 6 - 7 tys rocznie, niestety, i ciekaw jestem co tam będą chcieli wymieniać raz do roku za tysiaka ?


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Sponsor


Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Mar »

Cały czas zastanawiam się czy na zimę nie kupić 16 na dziurawe miasto w którym mieszkam.
Troche pocieszył mnie sprzedawca, że te 17 z profilem 55 powinny dać radę.
W aktualnym aucie już przez lata, tyle że na stalowej jeżdżę bez defektu. Tutaj miałem 65....
Sam już nie wiem

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: TomeL »

17 tki są optymalne. Tu są duże koła więc gumy będzie w sam raz. Przynajmniej na zimę.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: TomeL »

Rzekomo

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Mar »

Frodo pisze:
31 paź 2020, 18:56
Mar pisze:
31 paź 2020, 18:11
Cały czas zastanawiam się czy na zimę nie kupić 16 na dziurawe miasto w którym mieszkam.
Troche pocieszył mnie sprzedawca, że te 17 z profilem 55 powinny dać radę.
W aktualnym aucie już przez lata, tyle że na stalowej jeżdżę bez defektu. Tutaj miałem 65....
Sam już nie wiem
Pamiętaj, że profil to wysokość bocznej ściany wyrażona jako % szerokości. np. przy 225 profil 55 to 55%*225mm=124mm, a przy 185 profil 65 to 65%*185mm=120mm, czyli przy profilu 65 może być nawet mniejsza wysokość niż przy 55... zależy od szerokości.
Dla mnie 17 to ogólnie najlepszy robmiar dla dość sztywnego zawieszenia Ateki na "różne" drogi. Jeśli stan dróg jest kiepski to 16 mogą być lepsze.
Oczywiście jest to zawsze jakiś kompromis... Jak z kobietami rzekomo: piękne nie są wierne, wierne nie są piękne... ;)
Dzięki za te wyjaśnienia. Bardzo pomocne i potwierdziły że jednak te 17stki będą odpowiednie. Nie będę się też bal, że wpadnę w jakaś dziurę :mrgreen:
Na 99% jestem zdecydowany na taki zimowy zestaw felg. Lokalnie mam nawet taniej. Do mojej czerwonej Ateci powinien wyglądać bardzo przywozicie i wiernie 8-)
https://allegro.pl/oferta/dezent-ta-dar ... e=facebook

Na lato będę miał to co przyszło z wyprzedaży, czyli 18".

Planuje opony poniżej 70db, tutaj też jestem na 99% zdecydowany na NOKIAN Snowproof.

Nie sądziłem, że wybór opon to taki problem :ugeek:

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Kuchar »

Dezent dobra firma, ale za wczasu ci mówię, że takie felgi lubią się utleniać..
W połączeniu z solą na drodze masz jak w banku że już po pierwszym sezonie zimowym może zacząć się coś pojawiać tak jak np tutaj:
https://forum.nissanklub.pl/topic/11070 ... lufelgach/

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Misiek »

Mar pisze:
31 paź 2020, 18:11
Cały czas zastanawiam się czy na zimę nie kupić 16 na dziurawe miasto w którym mieszkam.
Troche pocieszył mnie sprzedawca, że te 17 z profilem 55 powinny dać radę.
W aktualnym aucie już przez lata, tyle że na stalowej jeżdżę bez defektu. Tutaj miałem 65....
Sam już nie wiem
Żaden normalny sprzedawca Cię nie zmartwi i zawsze będzie wszystko wybielał i gloryfikował.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Misiek »

Mar pisze:
31 paź 2020, 23:56
Frodo pisze:
31 paź 2020, 18:56
Mar pisze:
31 paź 2020, 18:11
Cały czas zastanawiam się czy na zimę nie kupić 16 na dziurawe miasto w którym mieszkam.
Troche pocieszył mnie sprzedawca, że te 17 z profilem 55 powinny dać radę.
W aktualnym aucie już przez lata, tyle że na stalowej jeżdżę bez defektu. Tutaj miałem 65....
Sam już nie wiem
Pamiętaj, że profil to wysokość bocznej ściany wyrażona jako % szerokości. np. przy 225 profil 55 to 55%*225mm=124mm, a przy 185 profil 65 to 65%*185mm=120mm, czyli przy profilu 65 może być nawet mniejsza wysokość niż przy 55... zależy od szerokości.
Dla mnie 17 to ogólnie najlepszy robmiar dla dość sztywnego zawieszenia Ateki na "różne" drogi. Jeśli stan dróg jest kiepski to 16 mogą być lepsze.
Oczywiście jest to zawsze jakiś kompromis... Jak z kobietami rzekomo: piękne nie są wierne, wierne nie są piękne... ;)
Dzięki za te wyjaśnienia. Bardzo pomocne i potwierdziły że jednak te 17stki będą odpowiednie. Nie będę się też bal, że wpadnę w jakaś dziurę :mrgreen:
Na 99% jestem zdecydowany na taki zimowy zestaw felg. Lokalnie mam nawet taniej. Do mojej czerwonej Ateci powinien wyglądać bardzo przywozicie i wiernie 8-)
https://allegro.pl/oferta/dezent-ta-dar ... e=facebook

Na lato będę miał to co przyszło z wyprzedaży, czyli 18".

Planuje opony poniżej 70db, tutaj też jestem na 99% zdecydowany na NOKIAN Snowproof.

Nie sądziłem, że wybór opon to taki problem :ugeek:
A do jakiego samochodu je zamawiasz, bo te z Allegro mają zupełnie inny rozstaw śrub niż w Atece ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Misiek »

Kuchar pisze:
01 lis 2020, 0:17
Dezent dobra firma, ale za wczasu ci mówię, że takie felgi lubią się utleniać..
W połączeniu z solą na drodze masz jak w banku że już po pierwszym sezonie zimowym może zacząć się coś pojawiać tak jak np tutaj:
https://forum.nissanklub.pl/topic/11070 ... lufelgach/
Dlatego felgi zimowe są inaczej zabezpieczane i lakierowane - ja na moich jeżdżę (będę jeździł, bo jeszcze nie zmieniłem) 14 rok i nie ma na nich najmniejszego śladu czagokolwiek, dekielki, to faktycznie tragedia.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2020, 0:55 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Bonifacy »

Misiek pisze:
01 lis 2020, 2:07
A do jakiego samochodu je zamawiasz, bo te z Allegro mają zupełnie inny rozstaw śrub niż w Atece ?
No właśnie. Kolega pisze, że do Ateki, a te nie pasują.

ODPOWIEDZ