Rozmiar kół - felgi i opony

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Kuchar »

maukovsky pisze:
29 paź 2020, 8:53
Frodo pisze:
21 paź 2020, 10:25
maukovsky pisze:
21 paź 2020, 9:12
Cześć,
znalazłem taką felgę: https://allegro.pl/oferta/felgi-alu-ory ... 9084787071
myślicie, że jest szansa, że to faktycznie oryginał?
Tak oryginał, kupiłem od nich jakiś czas temu, ale mi wysłali nie "nowe" tylko porysowane, z demontażu. Potem wymienili na lepsze (też z demontażu, prawie jak nowe), ale była z tym zabawa. Poza tym ok.
No i bach, felgi z allegro przyszły. Wałki kręcą z tymi felgami i tyle. Felgi używane, wyważone, miejscami uszkodzone, przy piastach przetarte. Dzwonie do sprzedawcy, zdziwiony o co mi chodzi, przecież to felgi "demo". Zauważyłem grzecznie, że w aukcji piszą o nowych felgach, na co dostaje zwrotkę, pewnie ktoś się musiał pomylić. Zobaczymy co będzie dalej
Czego się spodziewałeś?
Jak sztuka w ASO kosztuje pewnie z 1.5k nowa.
Poza tym jak byk jest napisane, że koła są nowe, ale demo czyli ściągane z aut demonstracyjnych..
Nie ma okazji, nauczcie się w końcu ;)



Sponsor

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Sponsor


Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Kuchar »

Niezależnie od stanu oferty, za taką cenę NIGDY nie kupisz nowego, oryginalnego kompletu, nierealne..

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Bonifacy »

Ja kupiłem te i nie mam zastrzeżeń.

https://allegro.pl/oferta/nowe-oryginal ... 9215492081

Do nich sprzedający zaoferował opony Bridgestone Blizzak LM005 - 580zł brutto/sztuka Cały zestaw z montażem i odbiorem osobistym wyniósł 3900zł.

Awatar użytkownika
Lava
Posty: 212
Rejestracja: 17 paź 2019, 9:12
Samochód: Seat ateca, 2.0 tsi 190 km, lava blue
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Lava »

2 tyg temu dzwoniłem do aso w Krakowie usłyszałem, że w tym momencie jest dostępny jeden wzór 18 za 1900zl za 1szt szybko podziękowałem dla mnie jest to chora cena.
2.0 tsi 190km, :D Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie :D

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Kuchar »

Lava pisze:
29 paź 2020, 11:10
2 tyg temu dzwoniłem do aso w Krakowie usłyszałem, że w tym momencie jest dostępny jeden wzór 18 za 1900zl za 1szt szybko podziękowałem dla mnie jest to chora cena.
I o tym właśnie mówię, więc jak ktoś kupuje 4 za cenę praktycznie 1 sztuki to nie ma co marudzić na przetarcia przy piastach, byle by proste były i jakoś wyglądały :lol:

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: tomal218 »

Frodo pisze:
29 paź 2020, 14:43
Całkiem niedawno:
1) kupiłem drogie dystanse "ze zwrotu", ale stan idealny, śruby nawet nie rozpakowane, tylko pudło kiepskie - faktura, gwarancja, wszystko za mniej niż pół ceny nowych.
2) sprzedałem koła, jak nowe, oryginalne, w idealnym stanie, za cenę śmieszną w porównaniu do tego ile by kosztowały u dealera
Więc okazje się zdarzają, a sprzedawca powinien opisać towar zgodnie z prawdą i akurat na Allegro są sposoby by ukarać za nadużycia i/lub zwrócić towar.
Nie sugeruję by jechać oglądać "idealne używane auto za 2000 zł" itp., ale to nie ma *nic* do rzeczy z zakupem od *firmy* na Allegro, która ma 471 pozytywnych opinii i tylko 3 negatywne z ostatnich 12 miesięcy, z rękojmią 24 mc, dowodem zakupu, prawem zwrotu, "programem ochrony kupującego" itd. Nie róbcie z nas idiotów/frajerów! ;)
Wiesz jak jest ale nie wiesz jak bedzie
Jak masz frajera to go dus a jak sie zesra to go pusc :lol:
oso soplón !!! :lol:

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Kuchar »

To żeby była jasność o co spór się toczy, najprościej będzie jak kolega zamieści zdjęcia uszkodzeń (które notabene mogły powstać np przy montażu przez wulkanizatora). :)

MarisoPal
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:33
Samochód: Opel Astra
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: MarisoPal »

Dlatego zawsze zamawiam opony ze sprawdzonego źródła takiego jak [SPAM] , męczenie się potem z kimś odnośnie faktycznego stanu zamówionego towaru to nie dla mnie....

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Misiek »

maukovsky pisze:
29 paź 2020, 8:53
Frodo pisze:
21 paź 2020, 10:25
maukovsky pisze:
21 paź 2020, 9:12
Cześć,
znalazłem taką felgę: https://allegro.pl/oferta/felgi-alu-ory ... 9084787071
myślicie, że jest szansa, że to faktycznie oryginał?
Tak oryginał, kupiłem od nich jakiś czas temu, ale mi wysłali nie "nowe" tylko porysowane, z demontażu. Potem wymienili na lepsze (też z demontażu, prawie jak nowe), ale była z tym zabawa. Poza tym ok.
No i bach, felgi z allegro przyszły. Wałki kręcą z tymi felgami i tyle. Felgi używane, wyważone, miejscami uszkodzone, przy piastach przetarte. Dzwonie do sprzedawcy, zdziwiony o co mi chodzi, przecież to felgi "demo". Zauważyłem grzecznie, że w aukcji piszą o nowych felgach, na co dostaje zwrotkę, pewnie ktoś się musiał pomylić. Zobaczymy co będzie dalej
Zwracasz z powodu niezgodności opisu towaru ze stanem faktycznym, poza tym, jeżeli to firma, to masz przecież 14 dni (a tak na prawdę 28) na zwrot bez podania przyczyny. A zrobiłeś sobie screena z tamtą ofertą, bo ja jak reklamowałem coś z Empiku, to szybciutko zmienili opis na prawdłowy. Pomylić się może każdy, ale trzeba ponosić tego konsekwencje. Ja już kilka razy reklamowałem różne rzeczy między innymi z Allegro i nie miałem żadnego problemu ze zwrotem - powód identyczny - "pomyłka" w opisie. Zamawiałem między innymi dysk twardy, ale przesłali nowszy model, ale za to z licznymi problemami technicznymi, więc zwróciłem, za darmo. W razie czego, jak będzie się bronił, to zwróć się po pomoc do Allego, chętnie pomogą.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Misiek »

Frodo pisze:
29 paź 2020, 10:23
Kuchar pisze:
29 paź 2020, 10:16
Poza tym jak byk jest napisane, że koła są nowe, ale demo czyli ściągane z aut demonstracyjnych..
nauczcie się w końcu
To zmienili ofertę, moje były opisane jako tylko i wyłącznie "nowe". Kolega też mógł takie kupić.
Ty odnosisz się do *aktualnego* stanu oferty, która może się znacznie różnić od tej w chwili zakupu, a ta zobowiązuje sprzedającego...
Na marginesie: warto odświeżyć stronę bezpośrednio przed zakupem.
Może też się czegoś nauczyłeś! ;)
W części "Parametry" nadal widnieje "Stan : Nowy", a w opisie ręcznym - Nowe (Demo). Można tego nie zauważyć.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ