Rozmiar kół - felgi i opony

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Mar »

Bonifacy pisze:
01 lis 2020, 12:13
Misiek pisze:
01 lis 2020, 2:07
A do jakiego samochodu je zamawiasz, bo te z Allegro mają zupełnie inny rozstaw śrub niż w Atece ?
No właśnie. Kolega pisze, że do Ateki, a te nie pasują.
Tak, podałem je za przykład na szybko, one nie są do Ateci. Tutaj zestaw, bo w sumie samych na allegro bez opon nie znalazłem. U mnie lokalnie same felgi są za 2360
https://allegro.pl/oferta/kola-zimowe-s ... e=facebook



Sponsor

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Sponsor


Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: thecichy »

Kuchar pisze:
01 lis 2020, 0:17
Dezent dobra firma, ale za wczasu ci mówię, że takie felgi lubią się utleniać..
W połączeniu z solą na drodze masz jak w banku że już po pierwszym sezonie zimowym może zacząć się coś pojawiać tak jak np tutaj:
https://forum.nissanklub.pl/topic/11070 ... lufelgach/
Ale to nie jest przykład felg tego producenta ;)

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: thecichy »

Niektórzy producenci felg aluminiowych oznaczają w swojej ofercie, które modele są dedykowane na zimowe warunki, co może ułatwić wybór. Nie mniej jednak, na zimę warto wybrać model matowy o jednolitej budowie i kolorystyce, który zresztą będzie lepiej do tej pory roku pasował.

maukovsky
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2020, 8:14
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: maukovsky »

Frodo pisze:
29 paź 2020, 10:23
Kuchar pisze:
29 paź 2020, 10:16
Poza tym jak byk jest napisane, że koła są nowe, ale demo czyli ściągane z aut demonstracyjnych..
nauczcie się w końcu
To zmienili ofertę, moje były opisane jako tylko i wyłącznie "nowe". Kolega też mógł takie kupić.
Ty odnosisz się do *aktualnego* stanu oferty, która może się znacznie różnić od tej w chwili zakupu, a ta zobowiązuje sprzedającego...
Na marginesie: warto odświeżyć stronę bezpośrednio przed zakupem.
Może też się czegoś nauczyłeś! ;)
Sprawa z felgami z allegro się już wyjaśniła, więc wrzucam wam opis zdarzenia.

1. Felgi były wystawione jako nowe, mam screena z aukcji przed zakupem, rozmawiałem ze sprzedawcą, potwierdził, że nowe.
2. Opis aukcji został zmieniony po moim telefonie, po odebraniu felg i zgłoszeniu reklamacji.
3. Felgi "demo", mają ślady montażu na piastę, ciężarki z wyważania i jakieś delikatne rysy po wewn. pewnie od brechy.
4. Wystawiłem stosowany komentarz na allegro, sprzedawca skontaktował się ze mną, zaproponował sensowny rabat, dogadaliśmy się.
5. Felgi wyważone, założone opony czekają na założenie

Crem de la creme, uwielbiam wpisy pod tytułem "czego się spodziewasz za takie pieniądze, w serwisie felga kosztuje 1500zł sztuka.." bla bla bla.

Otóż, spodziewam się zakupić przedmiot zgodny z opisem. Jeśli jest informacja, że felga jest nowa, OEM, to ma być nowa. A zestaw takich felg za 1700 brutto to chyba jednak nie najgorzej.

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: thecichy »

maukovsky pisze:
02 lis 2020, 11:35
...
Otóż, spodziewam się zakupić przedmiot zgodny z opisem. Jeśli jest informacja, że felga jest nowa, OEM, to ma być nowa. A zestaw takich felg za 1700 brutto to chyba jednak nie najgorzej.
To jak najbardziej normalna cena za tego typu felgi, ASO ma ceny kół oderwane od rzeczywistości bo (myślą, że) mogą bazować na klientach, którzy i tak je u nich kupią "bo to felgi do tego samochodu" (ale to megasłabe). To, że sprzedający w tym przypadku ma cebulkę w sercu to inny temat ale przynajmniej się jakoś zrehabilitował. Mnie ASO zaproponowało felgi 17 cali za ok. 4 tys. a kupiłem markowe nówki za 1500zł z fakturą (tylko tyle, że nie trafiłem na cebularza).

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Mar »

Misiek pisze:
01 lis 2020, 1:54
Mar pisze:
31 paź 2020, 18:11
Cały czas zastanawiam się czy na zimę nie kupić 16 na dziurawe miasto w którym mieszkam.
Troche pocieszył mnie sprzedawca, że te 17 z profilem 55 powinny dać radę.
W aktualnym aucie już przez lata, tyle że na stalowej jeżdżę bez defektu. Tutaj miałem 65....
Sam już nie wiem
Żaden normalny sprzedawca Cię nie zmartwi i zawsze będzie wszystko wybielał i gloryfikował.
Troche inaczej, bo ja już u nich jestem 3x i cały czas rzucają mi kłody pod nogi.
Za każdym razem siadam z kimś innym, co jest jakimś plusem.
Najpierw trafiłem na nową Panią, ale nie narzekałem bo im ktoś bardziej blady na temat kol tym bardziej się stara.
Potem druga pani mnie ostrzegła, że muszę kupić czujniki. Potem się to okazało się nieprawda, bo ja sam nie wiedziałem czy są. Dopiero forum pomogło.
Teraz kolejna mówiła, że może jednak lepiej 16", bo z moich, złożonych 17" mogę na zimie nie byc zadowolony. Dopiero jak spojrzała, że profil 55 to mnie trochę pocieszyła.
Na koniec podszedł Pan i powiedział, że najlepiej przyjechać z autem, bo tam będą oznaczenia z których wszystko będzie wiadomo. Pewnie potwierdza to co się dowiedziałem tutaj na forum, czyli 17", profil 55.

Patrząc, że mój aktualny Touran ma 195x65, czyli 126.
Ateca plan to 17" z opona 215x55 daje 118. Różnica rzeczywiście niewielka. Tak mi się wydaje przynajmniej.
Jeszcze zostało wspomniane odnośnie koloru felgi, ale jednak ta czarna ze srebrnym mi się podoba. Dodatkowo jest z oznaczeniem na zimę

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Misiek »

maukovsky pisze:
02 lis 2020, 11:35
...
5. Felgi wyważone, założone opony czekają na założenie
...
Felgi ZAWSZE wyważa się razem z oponami, jako komplet - opona stanowi nierównomierną, niejednorodną masę i po zmianie opon lub nawet ich przesunięciu w stosunku do pierwotnego (wyważonego) położenia należy KONIECZNIE wyważyć ponownie, ponieważ zmienił się rozkład mas. Jeżeli teraz założysz opony, to na 100 % będziesz miał wibracje zależne od zakresu prędkości. Podczas wymiany kół w zakładzie wulkanizacyjnym zwróć uwagę, że wyważanie "nowego" (na prawdę nowego, nieużywanego lub tych na inną porę roku) kompletu felga opona profesjonaliści nawet nic nie sprawdzają - od razu ściąga ciężarki, czyści, myje pozostałości i dopiero wtedy zaczyna wyważanie, ale tak jest w zakładach z doświadczeniem, które wiedzą co robią i dlaczego. Śruby w zasadzie także da się dokręcić zwykłym kluczem, jednak nawet taki "Pan Kazio" od dawna stosuje klucz dynamometryczny.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

maukovsky
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2020, 8:14
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: maukovsky »

My bad, skrót myślowy. Wyważane oczywiście były całe koła, wczoraj wrzuciłem efekt wizualny i odczucie Nokianów bardzo fajne

Patriko281
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2020, 23:03
Samochód: Opel Astra
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Patriko281 »

Mar pisze:
01 lis 2020, 12:22
Bonifacy pisze:
01 lis 2020, 12:13
Misiek pisze:
01 lis 2020, 2:07
A do jakiego samochodu je zamawiasz, bo te z Allegro mają zupełnie inny rozstaw śrub niż w Atece ?
No właśnie. Kolega pisze, że do Ateki, a te nie pasują.
Tak, podałem je za przykład na szybko, one nie są do Ateci. Tutaj zestaw, bo w sumie samych na allegro bez opon nie znalazłem. U mnie lokalnie same felgi są za 2360
https://allegro.pl/oferta/kola-zimowe-s ... e=facebook
Jakie opony do seata ateci dałeś do tych felg od Dezenta? Zastanawiam się czy też sobie takich nie sprawić

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Mar »

Vredstein Pro, mają C/B/72
215/55R17
Taka zaproponowali mi w serwisie jako optymalna ze średniej półki.
Calosc z montażem wyniosło mnie 4495 i gwarancja na 5 lat.
Spróbuję wrzucić zdjęcie w wątek z felgami, ale narazie mam tylko z wieczorowej pory, jako że teraz dni taki krótkie

ODPOWIEDZ