Rozmiar kół - felgi i opony

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Młody »

Janisz pisze:Widzę, że każdy zbyt osobiście bierze do siebie to co piszę ;) więc odetchnijcie i się nie denerwujcie. To tylko felgi. I jak napisałeś...każdy kupi co chce. O felgach OEM pisałem, że wolę je niż inne ale to moje odczucie. Zgadza się, że chciałem kupić Abrery 17 Seat'owskie ale są niedostępne i dlatego kupiłem same opony a na kolejny sezon liczę, że kupię jakieś OEM'y do Ateci tylko inny wzór niż mam.

I wszystkim życzę aby ich felgi przetrwały zimowe dziury Obrazek Obrazek Obrazek
oraz zawieszenie:)

Ps: Spokojnie nikt tu się nie denerwujeObrazek. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Sponsor


Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: paprotek »

Janisz pisze:
16 lis 2017, 13:52
Widzę, że każdy zbyt osobiście bierze do siebie to co piszę ;)
No chyba Ty :lol: :lol: :lol: A tak poważnie, to nie ma się co spinać, mam nadzieję, że nie odebrałeś tego jako jakiś "atak", a raczej taki żarcik ;-)
Janisz pisze:
16 lis 2017, 13:52
I wszystkim życzę aby ich felgi przetrwały zimowe dziury :lol: :lol: :lol:
Tego akurat nie rozumiem, w zimę jest więcej dziur? Ja bardziej bym się martwił o sól niestety :/

root
Administrator
Posty: 732
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 769 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: root »

paprotek pisze:
16 lis 2017, 10:13
Nigdzie nie mogłem znaleźć przypadku, żeby ubezpieczyciel kwestionował rozmiar kół - nie mówimy o skrajnych przypadkach.
A ja czytałem o takim przypadku. Z trzeciej ręki, ale jednak.

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: paprotek »

root pisze:
16 lis 2017, 20:25
paprotek pisze:
16 lis 2017, 10:13
Nigdzie nie mogłem znaleźć przypadku, żeby ubezpieczyciel kwestionował rozmiar kół - nie mówimy o skrajnych przypadkach.
A ja czytałem o takim przypadku. Z trzeciej ręki, ale jednak.
Podaj link, albo źródło jeśli możesz.

root
Administrator
Posty: 732
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 769 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: root »

paprotek pisze:
16 lis 2017, 20:56
root pisze:
16 lis 2017, 20:25
paprotek pisze:
16 lis 2017, 10:13
Nigdzie nie mogłem znaleźć przypadku, żeby ubezpieczyciel kwestionował rozmiar kół - nie mówimy o skrajnych przypadkach.
A ja czytałem o takim przypadku. Z trzeciej ręki, ale jednak.
Podaj link, albo źródło jeśli możesz.
Łatwo nie było, ale proszę.

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: paprotek »

Dzięki za powyższe, przeczytałem i poszukałem znów po internetach. Generalnie zawsze wszyscy czepiają się rozmiaru opon, a nie szerokości felg. Dopóki zachowujesz zdrowy rozsądek to nie ma szans, żeby ubezpieczyciel się czepiał o szerokość o 0,5 cala większą... Tym bardziej, że idealna szerokość felgi do opony 225 to właśnie 7,5 cala.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: dario37 »

Moje felgi są z Ronala,produkowane w Polsce(Wałbrzych lub Jelcz Laskowice).Wasze zapewne też. :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Młody »

Wczoraj trochę popytałem w temacie. Jesli chodzi o ubezpieczalnie to jak mówia jak jest zima mają byc zimówki:) , co do felg przynajmniej z tą osobą co rozmawiałem nikt sie nie czepiał. Serwis i tu dobrze by było jak by spełniały rozstaw i et co do szerokości wszystko w ramach rozsądku:), więc jak będą miały np J7,5 to nikt z tego afery nie będzie robił . Ale jak sami wiecie życia jak nie masz tego na piśmie to róznie bywa, więc niech każdy sam zdecyduje.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Janisz »

Prowadziłem korespondencję z moim ubezpieczycielem ErgoHestia. Wkleję odpowiedź na moje pytanie odnośnie zastosowanie felg w rozmiarze 18", szerkośc 7 cali i ET=51.

"Witam.
Dopytałem jeszcze dla pewności szefa biura likwidacji szkód w Ergo Hestii i mogę potwierdzić..cytując:
„producent dopuszcza montaż felg w pewnych określonych granicach rozmiarów ,jeżeli klient zamontuje je zgodnie z tymi wytycznymi producenta co do rozmiaru felg, nie ma mowy o braku naszej odpowiedzialności w zakresie ubezpieczenia Autocasco, czyli będziemy odpowiadać za szkody”.
„…co więcej , będziemy odpowiadać za uszkodzenia pojazdu jeżeli rozmiar felg będzie nawet wyższy niż zalecenia producenta z wyjątkiem sytuacji w której większa felga w związku z nierównościami na drogach i w wyniku swojej naturalnej pracy (góra-dół na zawieszeniu) uszkodzi sąsiadujący element pojazdu( Np. powygina lub urwie błotnik)”. Jednak jest to bardzo trudne do udowodnienia w konkretnych warunkach że takie zdarzenie mogło zaistnieć, w związku z czym raczej i w tej sytuacji skłonni jestesmy wypłacić odszkodowanie”
W Pana przypadku śmiało możemy potwierdzić iż montowane felgi które ma Pan zamiar kupić nie będą miały wpływu na jakąkolwiek wypłatę odszkodowania."
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Rozmiar kół - felgi i opony

Post autor: Kuchar »

Troszkę odkopię temat, bo mam pewien problem.
Samochód mam z pełnym AC, gdyby nie to to nawet nie zadawałbym sobie trudu pisząc tego posta.
Mianowicie, chce na zimę trochę wyższy profil opony, rozmiar homologowany to 225/55/17 i taki chce założyć.
Ponadto mam fajne felgi do kupienia, ich parametry to 6.5Jx17 (czyli dopuszczone ale w rozmiarze 16) z tymże ET 45, a te felgi mają ET 43, czy mogę je zamontować?
To jest raptem tylko po 2mm na stronę płytszego osadzenia felgi..

ODPOWIEDZ