Koszty utrzymania Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Marian
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2017, 8:58
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Koszty utrzymania Ateci

Post autor: Marian »

Wiem, że nie wiele można jeszcze powiedzieć, ale jak oceniacie koszty utrzymania Ateci? Myślicie, że autko nie będzie zbyt wymagające?



Sponsor

Koszty utrzymania Ateci

Sponsor


Maroo
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2017, 14:27
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty utrzymania Ateci

Post autor: Maroo »

Wszystko moim zdaniem zależy głównie od tego, jaką wersję wybierzemy. W końcu to wpływa na utrzymanie.

Klaudias
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2017, 8:58
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty utrzymania Ateci

Post autor: Klaudias »

Nie chodzi tu też o utrzymanie, a o fakt, gdzie jeździmy samochodem. Wiadomo, że jeżdżąc po mieście spalimy więcej, niż na dłuższych trasach.

Roman
Posty: 65
Rejestracja: 02 kwie 2017, 21:58
Lokalizacja: Dębno
Samochód: Seat Ateca 1,4TSI STYLE Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty utrzymania Ateci

Post autor: Roman »

Moja Ateca w mieście spala średnio 7,4 l. benzyny. W trasie ( autostrada ) 7,8 przy tempomacie ustawionym 135 km/h . A koszty to tylko paliwo i myjnia.:)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Koszty utrzymania Ateci

Post autor: Endrju »

Ja swoją zrobiłem niewiele ponad 2k km i średnia wychodzi ok. 7.5l wiec nie jest źle. Przy jeździe w nocy do 100km/h udało mi się zejść poniżej 6l.
Obrazek

Tutaj od początku.

Obrazek

A to dzisiaj ,spalanie po mieście od zimnego startu, dystans ok 7km.
Obrazek
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

kbodo
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2017, 12:40
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty utrzymania Ateci

Post autor: kbodo »

Po pierwszym tysiącu mniej więcej pół na pół miasto (Kraków, Ktaowice) i autostrada w okolicy 140km/h +-10 średnio bierze 7.5l... jak dla mnie baaaardzo dobrze

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Koszty utrzymania Ateci

Post autor: Endrju »

Ja średnia z 2400 km mam 7.2l wiec uważam ze w granicach 7l to nie będzie problemu żeby zmieścić się ze spalaniem. 👍
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Koszty utrzymania Ateci

Post autor: Janisz »

To powiem Wam, że ja nie mogę pochwalić się takimi wynikami.

Jazda w mieście - spalanie średnio 10 litrów, ale i bywa że osiągam wyniki z miejskiej jazdy - 13 lub 14 litrów. Nie mówię tu oczywiście o krótkich odcinkach.
Trasa Elbląg - Gdańsk, trasa po części ekspresowa wpadająca obecnie w remontowany odcinek gdzie jedzie się spokojnie - rekord spalania ok 8 litrów
Trasa 440km, która wiodła przez drogi ekspresowe i mniejsze mieściny (zdjęcie poniżej)

Obrazek

image uploader

Zapewne większe spalanie spowodowane jest napędem 4drive. Kupując Atece spalanie nie było dla mnie priorytetem ale patrząc na to ile palił Leon 2.0 TFSI po chipie na ponad 240KM to mam mieszane uczucia.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Koszty utrzymania Ateci

Post autor: Endrju »

Musisz jesz ze wziąść pod uwagę miasto po którym jeżdżę ja a Ty (i tutaj jest ważne uzupełnienie profilu tak jak to zrobiłem ja i Janisz bo wiem gdzie mieszka z profilu) u mnie nie ma prawie korków a u Ciebie to lepiej nie mówić. 4drive to pewnie ok 1l więcej niż w ośce a mnie do 1.5kkm palił o jakiś litr więcej, teraz ok 7l przy układaniu silnika ok. 8l. Myślę że za jakiś 1tys. km w trasie zejdzie do 8l w 4drive.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Koszty utrzymania Ateci

Post autor: Janisz »

Zgadza się, że charakterystyka miasta ma duży wpływ na spalanie. U mnie silnik raczej się już dotarł bo na liczniku jest w granicach 3100km. Po 3500km robię wymianę oleju i filtra oleju. Nie łudzę się, że spalania spadnie.

Odnośnie spalania. Dziś jazda do galerii przez niezakorkowane miasto, jazda wg. mnie normalna, odległość ok. 12km - spalanie 9,7 L

Zauważyłem też jedną ważną rzecz. Ameryki raczej nie odkryłem ale to moje pierwsze auto z automatem. Akurat na dzisiejszej trasie do galerii jechałem ulicą, gdzie różnica poziomów pomiędzy jej początkiem a końcem wynosi (załóżmy, że 40m). Długość tej ulicy to ok. 2,3km. Jadąc w trybie "D" auto wrzuca za każdym jak najwyższy bieg i utrzymuje jak najniższe obroty. Przełączając na zjeździe auto w tryb "S" auto utrzymuje wyższe obroty na 3 biegu. Reasumując, takim zabiegiem udaje mi się zbić spalanie o niecały 1 litr. Sprawdzone kilkukrotnie.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

ODPOWIEDZ