Zgniecione fotele

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Zgniecione fotele

Post autor: TomeL »

Można zamówić w dowolnym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor... Black Magic

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Zgniecione fotele

Sponsor


Jaskokrakow
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2017, 17:09
Lokalizacja: Myślenice
Samochód: ateca FR 2,0 TSI 190 kM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zgniecione fotele

Post autor: Jaskokrakow »

Po przeczytaniu tego tematu zauważyłem u siebie też spore zagniecenia na fotelu kierowcy. W poniedziałek jade na serwis po 30000 km to zgłoszę tą usterkę . zobaczę co sie da ugrać -

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Zgniecione fotele

Post autor: tictac1986 »

Frodo pisze:
tictac1986 pisze:
08 paź 2019, 17:04
Też tak to widzę, ale niestety nic z serwisem nie ugrałem. Ja mam 80 kg i zagniecione fotele, tata około 110 kg i fotele bez wad. Tym bardziej wydaje mi się że z moimi coś nie gra...
Twój Tata też ma Atecę? Z tą samą tapicerką?
Tak, w zasadzie wszystko identyczne

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

GregorK3
Posty: 68
Rejestracja: 07 sty 2018, 20:35
Lokalizacja: Mielec
Samochód: ateca 1.4 TSI 150KM Style Rodium grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zgniecione fotele

Post autor: GregorK3 »

Właśnie wróciłem z serwisu. Tapicerka siedziska już wymieniona na nową :) Czas wymiany około 4h.Trzeba będzie teraz tylko bardziej uważać, aby boczek siedziska jak najmniej naciskać przy wsiadaniu i wysiadaniu. Wtedy nie powinny się robić na nim zagięcia i w rezultacie później pęknięcia.

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Zgniecione fotele

Post autor: tictac1986 »

Gratuluję, widać wiele zależy od serwisu. U Bednarka dwa razy zgłaszałem i nic

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Zgniecione fotele

Post autor: sailor 88 »

GregorK3 pisze:
11 paź 2019, 15:27
Właśnie wróciłem z serwisu. Tapicerka siedziska już wymieniona na nową :) Czas wymiany około 4h.Trzeba będzie teraz tylko bardziej uważać, aby boczek siedziska jak najmniej naciskać przy wsiadaniu i wysiadaniu. Wtedy nie powinny się robić na nim zagięcia i w rezultacie później pęknięcia.
Myślę, że sposób zajmowania miejsca w fotelu (przysiadanie boczka), może mieć kluczowe znaczenie w jego późniejszym pękaniu. Każdy z nas, po prostu inaczej wsiada do auta, dlatego u jednych szybko się to pojawia, a u innych wcale. Jednak nie zmienia to faktu, że materiał jest marnej jakości...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

GregorK3
Posty: 68
Rejestracja: 07 sty 2018, 20:35
Lokalizacja: Mielec
Samochód: ateca 1.4 TSI 150KM Style Rodium grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zgniecione fotele

Post autor: GregorK3 »

Zdecydowanie sposób zajmowania miejsca w fotelu ma tu kluczowe znaczenie. Sam teraz już inaczej wsiadam, tak żeby jak najmniej naciskać na ten boczek. Może teraz boczek wytrzyma dłużej :) Ogólnie ekoskóra wg mnie w takich miejscach fotela to nieporozumienie. Powinna tu być albo prawdziwa skóra, albo solidny zwykły materiał. Jak pisałem wcześniej, przerabiałem już temat pękającej ekoskóry w poprzednich samochodach.

TicTAc a nie próbowałeś w innym ASO? Może gdzie indziej inaczej by do Twojego problemu z fotelami podeszli. Ja naprawiałem w ASO, gdzie kupiłem samochód - SEAT Dynamica, Myślenice-Jawornik (koło Krakowa). Jak tylko to zgłosiłem mailowo zaraz była odpowiedź telefoniczna, że wymieniamy tapicerkę.

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Zgniecione fotele

Post autor: tictac1986 »


GregorK3 pisze: TicTAc a nie próbowałeś w innym ASO? Może gdzie indziej inaczej by do Twojego problemu z fotelami podeszli. Ja naprawiałem w ASO, gdzie kupiłem samochód - SEAT Dynamica, Myślenice-Jawornik (koło Krakowa). Jak tylko to zgłosiłem mailowo zaraz była odpowiedź telefoniczna, że wymieniamy tapicerkę.

Dostałem właśnie od nich odpowiedź:
"Załamanie materiału nie jest traktowane przez producenta jako wada fabryczna produktu. Producent traktuje to jako eksploatację.
Takie jest stanowisko producenta i nie ma możliwości wymiany tapicerki z tego powodu."
 


Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Zgniecione fotele

Post autor: Endrju »

tictac1986 pisze:
21 paź 2019, 15:14
GregorK3 pisze: TicTAc a nie próbowałeś w innym ASO? Może gdzie indziej inaczej by do Twojego problemu z fotelami podeszli. Ja naprawiałem w ASO, gdzie kupiłem samochód - SEAT Dynamica, Myślenice-Jawornik (koło Krakowa). Jak tylko to zgłosiłem mailowo zaraz była odpowiedź telefoniczna, że wymieniamy tapicerkę.

Dostałem właśnie od nich odpowiedź:
"Załamanie materiału nie jest traktowane przez producenta jako wada fabryczna produktu. Producent traktuje to jako eksploatację.
Takie jest stanowisko producenta i nie ma możliwości wymiany tapicerki z tego powodu."
 


Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Qurde zapytalbym się jaki jest czas albo przebieg, bo np.na pasek rozrządu to też czesc ekspolatacyjna a swoją wytrzymałość ma przykładowo 210kkm lub 5 lat. To ile ma wytrzymać tapicerka tydzień, miesiąc rok?
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Zgniecione fotele

Post autor: tictac1986 »

W moim przypadku to nawet 20 000 km nie minęło, a już pierwszy raz byłem na reklamacji...

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Tak wygląda na chwilę obecną, przy przebiegu prawie 60 000 km

Obrazek
Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

ODPOWIEDZ