Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
jakmaj
Posty: 15
Rejestracja: 06 sty 2017, 10:00
Samochód: Ateca 1.4 tsi/style/manual/mato brown
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: jakmaj »

Na 99,9% powiedzą że "Panie nie da się"...



Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


Awatar użytkownika
Exmister
Posty: 59
Rejestracja: 17 maja 2017, 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Ateca 1.4 Xcellence 2018
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Exmister »

Dla mnie największą wadą póki co jest oczekiwanie ;)
Seat Ateca | 1.4 Eco TSI 150KM | Xcellence | Rodium Grey | Panorama
Obrazek

Awatar użytkownika
tajnyagent
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM Fr Manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: tajnyagent »

a czy szyby zamykają się automatycznie po zamknięciu auta ?
Andrzej

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: majcher »

Tak, jak przytrzymasz dłużej przycisk zamykania na pilocie, lub klamce. Wtedy też złożą się lusterka.
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Endrju »

majcher pisze:
05 cze 2017, 23:51
Tak, jak przytrzymasz dłużej przycisk zamykania na pilocie, lub klamce. Wtedy też złożą się lusterka.
I panorama również jeśli ktoś posiada.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: reality »

witam - ja znalazłem 4 wady - najbardziej mnie wkurza ta pierwsza:

-brak regulacji położenia wysokości przednich pasów bezpieczeństwa - mocowanie nie przesuwa się po słupku - to pierwsze auto jakie mam bez tego - dziwna oszczędność - jako że mam prawie 190cm wzrostu - regulować pasy muszę za pomocą regulacji wysokości całego fotela co jest o tyle kiepskim pomysłem że gdy wsiada za kierownicę moja żona (169cm wzrostu) to mi wszystko przestawia, a tak wystarczyłoby opuścić pasy na ich mocowaniu...

-trochę mały zbiornik paliwa (mały zasięg) - bodajże tylko 55 litry po korek, w Tiguanie jest 10 litrów w więcej...

-brak schładzanego schowka jaki jest w Tiguanie...

-pod fotelem kierowcy mam taką fajną głęboką szufladkę na drobiazgi - chciałem taką dokupić na drugą stronę - pod fotel pasażera - ale mój dealer w Łodzi SEAT-Bednarek nie podjął się zadania - twierdząc że nikt tego jeszcze nie zamawiał, więc oni nie chcą brać odpowiedzialności jeśli nie będzie pasować (polski importer ponoć tego nie przewiduje i trzeba by to sprowadzić od producenta)... może mi ktoś pomóc - popytajcie w swoich serwisach - czy takie coś można kupić, za ile z założeniem, czy pasuje? w katalogach zagranicznych (szczególnie angielskich - kierownica z drugiej strony) - takie szuflady są pod prawym siedzeniem także, więc jaki to problem ją tam do "polskiej" Ateci założyć?

pozdrawiam serdecznie :-)
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2021, 21:04 przez reality, łącznie zmieniany 4 razy.

kidzi
Posty: 73
Rejestracja: 04 cze 2017, 20:28
Samochód: 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: kidzi »

Jak dla mnie to drzwi ciężko domykają się trzeba trzepnąć jak w maluchu. źle wyprowadzona równowaga.przyciski otwierania szyb są za głęboko. fotele sportowe sprawiają kłopot przy wysiadaniu..(opinia mojej wife)...
xcellence 1.4TSI /DSG/ Nevada White

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: dario37 »

reality pisze:
01 lip 2017, 11:10
witam - ja znalazłem 4 wady - najbardziej mnie wkurza ta pierwsza:

-brak regulacji położenia wysokości przednich pasów bezpieczeństwa - mocowanie nie przesuwa się po słupku - to pierwsze auto jakie mam bez tego - dziwna oszczędność - jako że mam prawie 190cm wzrostu - regulować pasy muszę za pomocą regulacji wysokości całego fotela co jest o tyle kiepskim pomysłem że gdy wsiada za kierownicę moja żona (169cm wzrostu) to mi wszystko przestawia, a tak wystarczyłoby opuścić pasy na ich mocowaniu...

-trochę mały zbiornik paliwa (mały zasięg) - bodajże tylko 52 litry po korek, w Tiguanie jest 10 litrów w więcej...

-brak schładzanego schowka jak w Tiguanie...

-pod fotelem kierowcy mam taką fajną głęboką szufladkę na drobiazgi - chciałem taką dokupić na drugą stronę - pod fotel pasażera - ale mój dealer w Łodzi SEAT-Bednarek nie podjął się zadania - twierdząc że nikt tego jeszcze nie zamawiał, więc oni nie chcą brać odpowiedzialności jeśli nie będzie pasować (polski importer ponoć tego nie przewiduje i trzeba by to sprowadzić od producenta)... może mi ktoś pomóc - popytajcie w swoich serwisach - czy takie coś można kupić, za ile z założeniem, czy pasuje? w katalogach zagranicznych (szczególnie angielskich - kierownica z drugiej strony) - takie szuflady są pod prawym siedzeniem także, więc jaki to problem ją tam do "polskiej" Ateci założyć?

pozdrawiam serdecznie :-)
Witaj.Jeśli chodzi o regulacje wysokosci połozenia pasów to taki wątek już założyłem....Chłodzonego schowka nie widziałem w polskiej konfiguracji,natomiast dwie szuflady pod fotelami były w wersji Xcellene ale niestety(ja też tak mam)szuflada jest tylko pod fotelem kierowcy......Były w sensie na stronie Seata w 2016 roku.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
tajnyagent
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM Fr Manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: tajnyagent »

tych szuflad pod fotelem nie ma już ani w wersji FR ani Xcellence ani Reference jedynie w Style - paranoja jakaś ;D
Andrzej

nkbor
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:34
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Style 1.4 Manual
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: nkbor »

Jak mamy zmieniarki Cd w schowku to trudno zrobić tam chłodzenie ;)
Ateca Syle 1,4 TSI 150 KM /Manual / Nevada White/Alcantara Black /Media Plus/Kamera/Podgrzewana przednia szyba/Martwy Punkt i trochę dodatków :D

ODPOWIEDZ