Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
nkbor
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:34
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Style 1.4 Manual
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: nkbor »

fuelcare pisze:
09 sty 2018, 10:43
nkbor pisze:
09 sty 2018, 10:02
Do serwisu wybieram się w przyszłym tygodniu. Co do kamery ten problem wystepuje za każdym razem przy cofania. Muszę się zatrzymać i poczekać na powrót obrazu. Dodatkowo czasami mam wrażenie jakby kamera zmieniała kąt widzenia i na wyświetlaczu widzę swoją tablicę rejestracyjną.
zanim odpalisz samochod odczekaj az zniknie to logo seat z wyswietlacza i komp dogra wszystkie pliki. potem odpal i zobacz czy dalej masz ten problem. kat widzenia sie nie zmienia jedyne co to on w trakcie wylaczania kamery dogrywa ten obrazek auta z gory ktory masz po prawej stronie podczas cofania
Dzięki fuelcare to był ten problem. Ja zawsze wszystko za szybko robię i zawieszam każdy komputer :lol:


Ateca Syle 1,4 TSI 150 KM /Manual / Nevada White/Alcantara Black /Media Plus/Kamera/Podgrzewana przednia szyba/Martwy Punkt i trochę dodatków :D

Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Bart »

Hej,
To jak tak ogólnie o jakości wykonania… może mam pecha, może za dużo wymagam, ale ogólnie jestem trochę załamany.

1) Jak jest u was z trzeszczeniem plastików w aucie zwłaszcza po dłuższym postoju na mrozie? U mnie po stronie pasażera zawsze coś trzeszczy i strzela nawet przy lekkich nierównościach na drodze. Stwierdziłem, że najgorszy jest schowek, brakuje tam jakiekolwiek miękkiego uszczelnienia, dopiero otwarcie lub przytrzymanie ręką pomaga (przez pasażera). Ciekaw jestem jak zareagują jak to zgłoszę… dodatkowo poza schowkiem ”chromowana” kratka wylotu powietrza od strony pasażera też ładnie gra jak auto przymrozi. Ogólnie cała strona pasażera jest głośna.

2) Najeżdżając na nierówności (stary ubity niski krawężnik) słyszę czasem odgłos jak by cała uszczelka wokół drzwi pracowała (strona kierowcy)

3) Dziś stwierdziłem, że przy ruszaniu autem coś jak by latało w bagażniku albo w tylnej części auta, tylko że niby nic luźnego nie ma… i tutaj hit, szukając problemu odkryłem, że coś skrzypi przy tylnym lewym kole.. skrzypi jak stary parkiet! Na liczniku 1300 KM.

Jak myliście, co Seat powie na to? (polecam podgłośnić)


PS. Mogę się łudzić, że gwarancja wszystko ogarnie i będzie super... no zobaczymy :|

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Endrju »

Nie no w szoku jestem u mnie nie ma takich kwiatków.I naprwno bym z tym jechał do ASO.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
klosik
Posty: 19
Rejestracja: 02 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: klosik »

Bart pisze:Hej,
To jak tak ogólnie o jakości wykonania… może mam pecha, może za dużo wymagam, ale ogólnie jestem trochę załamany.

1) Jak jest u was z trzeszczeniem plastików w aucie zwłaszcza po dłuższym postoju na mrozie? U mnie po stronie pasażera zawsze coś trzeszczy i strzela nawet przy lekkich nierównościach na drodze. Stwierdziłem, że najgorszy jest schowek, brakuje tam jakiekolwiek miękkiego uszczelnienia, dopiero otwarcie lub przytrzymanie ręką pomaga (przez pasażera). Ciekaw jestem jak zareagują jak to zgłoszę… dodatkowo poza schowkiem ”chromowana” kratka wylotu powietrza od strony pasażera też ładnie gra jak auto przymrozi. Ogólnie cała strona pasażera jest głośna.

2) Najeżdżając na nierówności (stary ubity niski krawężnik) słyszę czasem odgłos jak by cała uszczelka wokół drzwi pracowała (strona kierowcy)

3) Dziś stwierdziłem, że przy ruszaniu autem coś jak by latało w bagażniku albo w tylnej części auta, tylko że niby nic luźnego nie ma… i tutaj hit, szukając problemu odkryłem, że coś skrzypi przy tylnym lewym kole.. skrzypi jak stary parkiet! Na liczniku 1300 KM.

Jak myliście, co Seat powie na to? (polecam podgłośnić)


PS. Nie chce nikogo urazić, jeśli ktoś jest w pełni zadowolony z auta to życzę aby ten stan trwał jak najdłużej, to tylko moja osobiste wrażenie, że kupiłem plastikową zabawkę :|
Mam dokładnie to samo jeśli chodzi o punkt 1 i 2 :(
Na liczniku ~ 6000km.
Dodatkowo dzwiek z głośnika po stronie pasażera z przodu również powoduje straszne trzeszczenie drzwi, nawet przy niskich glosnosciach.
W serwisie powiedzieli, żebym poczekał aż się zrobi cieplej i jeśli nadal będzie problem to niby coś z tym będą robić...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: dario37 »

U mnie filmik sie nie otwiera.Natomiast jeśli chodzi o wykonanie to mam niedoróbkę w uchwycie drzwi od strony kierowcy oraz jej trzezsczenie podczas nacisku. :(
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Bart »

dario37 pisze:
15 sty 2018, 23:17
U mnie filmik sie nie otwiera.Natomiast jeśli chodzi o wykonanie to mam niedoróbkę w uchwycie drzwi od strony kierowcy oraz jej trzezsczenie podczas nacisku. :(
Zgaszałeś to / będziesz zgłaszać?

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: fuelcare »

no niestety ateca po mrozie to koncert swierszczy. z czasem obawiam sie ze bedzie coraz gorzej. ale jako pocieszenie powiem, ze my i tak wyjezdzimy z niej to co najlepsze. prawdziwy problem to bedzie dla nastepnego wlasciciela, bo cos czuje te auta nie beda synonimem niezawodnosci.
u mnie zas wczoraj zaczely skrzypiec drzwi od kierowcy. psiknalem lubrykatem to przestaly, ale szczerze mowiac mialem wiele aut w tym wiekszosc z drugiej reki i takiego numeru nie mialem.
aha zapomnialem napisac. serwis w koncu porownal moje drzwi z innym modelem i po 4 miesiacach doszli do wniosku co stwierdzil niemiec po 5 minutach. lewe tylne drzwi od pasazera sa faktycznie za nisko. znaczy sie wedlug serwisu one sa idealnie to w tamtej atece sa za wysoko i dlatego tak dobrze sie zamykaja :lol: no dramat, ale niedlugo beda je robic jak bede mial chwile wolnego auto odstawic na plac

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 573
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: michal 76 »

fuelcare pisze:
16 sty 2018, 9:24
no niestety ateca po mrozie to koncert swierszczy. z czasem obawiam sie ze bedzie coraz gorzej. ale jako pocieszenie powiem, ze my i tak wyjezdzimy z niej to co najlepsze. prawdziwy problem to bedzie dla nastepnego wlasciciela, bo cos czuje te auta nie beda synonimem niezawodnosci.
u mnie zas wczoraj zaczely skrzypiec drzwi od kierowcy. psiknalem lubrykatem to przestaly, ale szczerze mowiac mialem wiele aut w tym wiekszosc z drugiej reki i takiego numeru nie mialem.
aha zapomnialem napisac. serwis w koncu porownal moje drzwi z innym modelem i po 4 miesiacach doszli do wniosku co stwierdzil niemiec po 5 minutach. lewe tylne drzwi od pasazera sa faktycznie za nisko. znaczy sie wedlug serwisu one sa idealnie to w tamtej atece sa za wysoko i dlatego tak dobrze sie zamykaja :lol: no dramat, ale niedlugo beda je robic jak bede mial chwile wolnego auto odstawic na plac
Trochę przykro. U mnie na razie nie stwierdzono takich objawów, a temp. dziś była -9. Co do skrzypienia to jak oglądałem Renault Kadjar-a to ten dopiero skrzypiał, a stał w salonie z 0 przebiegiem :mrgreen:

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Bart »

Kolejna rzecz to wycieraczki... u mnie lewa zaraz po odbiorze z salonu nie zbierała dokładnie dokładnie na na wprost moich oczu. Wymienili na nową, ale widzę, że znowu jest to samo, nie dociska dostatecznie mocno i zostawia piękną smugę na środku. Czy ktoś ma podobny problem?

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1375
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: sailor 88 »

Bart pisze:
23 sty 2018, 14:22
Kolejna rzecz to wycieraczki... u mnie lewa zaraz po odbiorze z salonu nie zbierała dokładnie dokładnie na na wprost moich oczu. Wymienili na nową, ale widzę, że znowu jest to samo, nie dociska dostatecznie mocno i zostawia piękną smugę na środku. Czy ktoś ma podobny problem?
Była już o tym mowa...kilka osób zgłaszało podobny problem. Ze swojej strony dodam, że miałem to samo, na salonowym komplecie jeździłem tylko trzy miesiące(burczały i skakały po szybie). Dopiero zmiana na Bosch Aero Twin załatwiła sprawę. Po drodze miałem Visse Aquatec i też krótko dobrze zbierały. Teraz zaczyna się odzywać tylna, zbiera dobrze, ale hałasuje nadmiernie. Pójdzie do wymiany, bo straszy pasażerów tylnych siedzeń :lol:
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ