Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Luk4as »

A mi sie wydaje ze ten typ tak ma. Sa filmiki na necie z przed 2 lat jak byly 1 wypusty i facet tester z zagranicy mowi ze denerwujace w Atece jest to zeby zamknac drzwi trzemo mocno trzasnac. To potwierdzilo moje ogledziny w salonie sprzed 2 lat gdzie zauwazylem ten sam problem i tester tylko to potwierdzil. To nie byl odosobniony przypadek tylko wychodzi na to ze standard



Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: patryk7133 »

Luk4as pisze:
15 kwie 2018, 9:42
A mi sie wydaje ze ten typ tak ma. Sa filmiki na necie z przed 2 lat jak byly 1 wypusty i facet tester z zagranicy mowi ze denerwujace w Atece jest to zeby zamknac drzwi trzemo mocno trzasnac. To potwierdzilo moje ogledziny w salonie sprzed 2 lat gdzie zauwazylem ten sam problem i tester tylko to potwierdzil. To nie byl odosobniony przypadek tylko wychodzi na to ze standard
Witam
Być może standard tylko dla czego jedni mają problem z drzwiami przednimi a inni z tylnymi ?
U mnie był problem z przednimi Od strony pasażera się wyrobiły od kierowcy nadal jest problem
Moim zdaniem to nie jest standard tylko niedbalstwo w fabryce

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: reality »

U mnie wszystkie drzwo ok...

Saracen
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2017, 0:38
Samochód: Seat Leon 1M
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Saracen »

fuelcare pisze:
15 kwie 2018, 9:29
Saracen pisze:
15 kwie 2018, 0:54
Ja również przy pierwszych oględzinach zauważyłem słabo domykające się tylne drzwi (oba). Pytanie czy to jest wada egzemplarza czy modelu? Drzwi ogólnie są dosyć krótkie i lekkie. Z drugiej strony na egzemplarzu z salonu chodziły dużo lepiej. Sprzedawca twierdzi, że się wyrobią. Mam wątpliwości, bo co miałoby się wyrobić?
nic sie nie wyrobia. sa zle ustawione, stoczylem z nimi cala batalie o to. w koncu postanowili mi je wyregulowac przy nastepnej wizycie w serwisie. podjade przy okazji z nimiw czasie aktualizowania mapy w serwisie (bo oczywiscie mimo zaplacenia za ta usluge w necie jest ciagle mapa z zeszlego roku) albo wymienic olej wtedy to zrobie
Zauważyłeś to już przy odbiorze czy później? Zastanawiam się czy nie napisać o tym w protokole odbioru, bo potem mi powiedzą, że było dobrze a ja źle użytkowałem

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Luk4as »

Reality hmmm jak jest u Ciebie ? Przy delikatnym zamknieciu drzwi sie zamykaja ? Ja mialem doswiadczenia ze przy delikatnym zamknieciu nie zaskakiwalo zamkniecie do konca. Bylo trzeba chlasnac porzadnie. Jak ogladalem filmy z recenzji to jeden facet potwierdzil ze ten typ tak ma idrzwi sie ciezko zamykaja.... a jak jest u Ciebie ?

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: fuelcare »

Saracen pisze:
15 kwie 2018, 21:04
fuelcare pisze:
15 kwie 2018, 9:29
Saracen pisze:
15 kwie 2018, 0:54
Ja również przy pierwszych oględzinach zauważyłem słabo domykające się tylne drzwi (oba). Pytanie czy to jest wada egzemplarza czy modelu? Drzwi ogólnie są dosyć krótkie i lekkie. Z drugiej strony na egzemplarzu z salonu chodziły dużo lepiej. Sprzedawca twierdzi, że się wyrobią. Mam wątpliwości, bo co miałoby się wyrobić?
nic sie nie wyrobia. sa zle ustawione, stoczylem z nimi cala batalie o to. w koncu postanowili mi je wyregulowac przy nastepnej wizycie w serwisie. podjade przy okazji z nimiw czasie aktualizowania mapy w serwisie (bo oczywiscie mimo zaplacenia za ta usluge w necie jest ciagle mapa z zeszlego roku) albo wymienic olej wtedy to zrobie
Zauważyłeś to już przy odbiorze czy później? Zastanawiam się czy nie napisać o tym w protokole odbioru, bo potem mi powiedzą, że było dobrze a ja źle użytkowałem
niestety pozniej jak cora miala problemy z ich zamykaniem

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: tictac1986 »

Faktem jest, że do dziś tylnymi drzwiami muszę pchnąć mocniej, ale temat był już omawiany i dotyczy tego że auto jest szczelne. Potwierdza to próba przy otwartej szybie, zamyka się wtedy lżej. Ja się juz do tego przyzwyczaiłem, może dlatego że często zamykam i otwieram tył przez dzieci :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: fuelcare »

tictac1986 pisze:
15 kwie 2018, 21:48
Faktem jest, że do dziś tylnymi drzwiami muszę pchnąć mocniej, ale temat był już omawiany i dotyczy tego że auto jest szczelne. Potwierdza to próba przy otwartej szybie, zamyka się wtedy lżej. Ja się juz do tego przyzwyczaiłem, może dlatego że często zamykam i otwieram tył przez dzieci :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
wyatarczy je ciut podniesc i zamykasz je jednym palcem. jedyny minus ze krawedz drzwi jest ciutke wyzej. co do szczelnosci po to by ulatwic zamykanie drzwi, zainstalowane sa dwa zaworki. jak klapniesz drzwiami slychac jak "pierdza" upuszczajac cisnienie

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: reality »

U mnie drzwi ogolnie OK, choc faktycznie w poprzednim Stylu lzej sie zamykaly niz w obecnym FRku, ale bez przesady - trzaskac jak w Maluchu nie musze... :-)

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: TomeL »

Tutaj wtrącę pięć groszy o wadzie dotyczącej dostawania się mokrego brudu przez dolna część uszczelki tylnych drzwi. Nie mogę znaleźć od godziny ale ktoś już coś patentował. na forum Ja też z tym walczę i na jednej stronie zastosowałem zwykłą samoprzylepna uszczelkę okienną. I powiem wam, że robi robotę. Brud się na niej zatrzymuje. Teraz zastanowię się na estetyką ale i tak to jest słabo widoczne dla niewtajemniczonych.

ODPOWIEDZ