Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Pepeg »

No to ja coś powiem po dwóch dniach i 300 km. Excelens 2.0 TSI. Schowki, a właściwie ich brak. Schowek z przodu to po prostu śmiech, ale najbardziej wkurzył mnie schowek na okulary, w którym nie mieszczą sie moje okulary. Nie dopracowana tapicerka tylnej kanapy, w środku paski z alkantary, reszta to kiepska tkanina. Brak skrętnych świateł. Kiepska nawigacja. Głośne zawieszenie na dziurach. Samochód powyżej 150 km/h zaczyna pływac, jakaś taka nerwowość na szybko pokonywanych zakrętach. Słabe wyciszenie wnętrza. Przy słuchaniu muzyki powyżej połowy zakresu coś brzęczy w drzwiach, bass na maksa. Brak roletetek przyciemniajacych w tylnich drzwiach, brak możliwości składania przedniego oparcia pasażera. To na razie tyle, ale pewnie jeszcze coś wyjdzie. Acha, porównuję do Alhambry II za którą 5 lat temu zapłaciłem podobne pieniądze.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Luk4as »

Czyli mozna wnioskowac ze nietrafiony zakup ? Az sie boje jak zaczniesz wymieniac wady po miesiacu ..

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Pepeg »

E nie, wymieniłem tylko wady bo taki jest temat wątku. Oglądałem auto przed zakupem i byłem świadomy większości tego co opisałem. Najbardziej cieszy 2.0 TSI i DSG, aktywny tempomat, android auto który mam nadzieję wkońcu zadziała. Ateca jest bardziej poręczna w mieście. Dzieci mi wyrosły i rzadko ktoś będzie siadał z tyłu. Ale za te pieniądze powinni popracować nad materiałami i jakością wykończenia.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka



Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Luk4as »

Mi najbardziej brakuje pamieci fotela.

Ciekawe jak z hakoscia w stosunku do karoqa. Karoq sportline moze byc fajna alternatywa dla fr ... ktorego mam

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Janisz »

Czy ja wiem, czy ta tapicerka takiej słabej jakości? Rozumiem, że w wersji Style można ponarzekać na jakość foteli. Był wątek gdzie użytkownicy pisali o zagniataniu się fotela i to przy krótkich przebiegach. Co do wyciszenia to nie wiem czy w innym suv'ie za takie pieniądze uzyskasz lepsze wyciszenie ;)

Co do słuchania muzyki z ustawiony basem na maksa w equalizerze to nie ma się co dziwić, że wszystko brzęczy. Po pierwsze odradzam takiego zabiegu bo głośniki zmuszane są do grania pasma suba...czyli wymagasz od nich więcej niż są w stanie zagrać ;)

Ja swoje drzwi wyciszyłem i mogę odpalić muzykę np. z TIDALA w jakości HIFI i głośność może być na maska a tapicerka ani drgnie. Dźwięk przed wygłuszeniem to niebo a ziemia. Dodatkowo jakość nagrań z TIDALA na wielki plus.

Zamiast roletek materiałowych można zamontować coś na wzór moskitier. Takie roletki montowane na stałe. Sam mam i jestem z tego mega zadowolony. Seat nigdy nie będzie VW, Audi czy BMW. Musimy się z tym pogodzić 8-)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Pepeg »

Tak jak pisałem Atece porównuję do Alhambry 7N którą jeździłem przez pięć lat. Alhambra jest autem wyższej klasy pod kazdym względem, a cena niewiele wyższa. Teraz już nie muszę wozić dzieci z tył, ale gdybym nadal musiał to robić, zdecydowanie wybrał bym Kodiaqa, albo poczekał na Teraco. Tak czy siak nadal jeszcze uważam że na moje aktualne potrzeby był to najlepszy wybór z aut dostępnych na rynku.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka




dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: dario37 »

Panowie jak popatrzymy na boczki dzrzwi,te mega plastikowe to widac czym jest Seat.Mam do niego sentyment,więc go kupiłem.Mój ma juz 1.5 roku,jeszcze 2 i będzie koniec leasingu.Zobaczymy co będzie dalej....
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

uniorek
Posty: 60
Rejestracja: 05 lis 2017, 11:15
Samochód: Berlin
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: uniorek »

Przeglądałem niemieckie forum i natrafiłem na posty:

https://www.ateca-forum.de/index.php?th ... ualisieren

https://www.ateca-forum.de/index.php?th ... tschechien

z opisem checklist'y z fabryki plik:https://drive.google.com/file/d/1zkBPSR ... p=drivesdk, tak się zastanawiam czy można takie listy uzyskać dla naszych aut?

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: root »

A coś dla nie rozumiejących języka wroga?

uniorek
Posty: 60
Rejestracja: 05 lis 2017, 11:15
Samochód: Berlin
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: uniorek »

Niestety korzystałem z wujka googla translatora

ODPOWIEDZ