Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
yaw
Posty: 8
Rejestracja: 18 wrz 2018, 11:03
Lokalizacja: Lodz
Samochód: SEAT ATECA 2.0 TSI DSG 4DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: yaw »

po przejechaniu 12k ciągle jestem zadowolony. Na ten moment jakość klamek, i leniwa reakcja na pedał gazu w trybie normal to chyba jedyne co mi od czasu do czasu przeszkadza ale to są szczegóły.
Ja patrze przez pryzmat budżetu zawsze - do 130k(może nawet do 150k, ale za swój zapłaciłem 127k) nie kupiłbym innego samochodu z tego segmentu.



Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: tictac1986 »

Luk4as pisze:Tictac a teraz ?
Teraz? Wśród marek które brałem pod uwagę nie pojawiło sie nic nowego. Tylko Seat wypuścił Terraco, o którym bym myślał, ale pewnie cena by nie pozwoliła. Wciąż Ateca w swoim segmencie wydaje mi sie nr jeden, wady ma, oczywiście, ale ma ich mniej niż zalet. Konkurencja jak dla mnie ma odwrotnie :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

meeehau
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2019, 16:06
Samochód: VW Golf Sportsvan Highline 1.4 150 dsg
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: meeehau »

Jakie wady byś wymienił?

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Tepek »

Osobiście bym wymienił skrzypienie, nie ważne czego ale różnych elementów w niektórych autach elementy x, a niektórych y. Przynajmniej ja tak to widzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: tictac1986 »

Brak schowkow, źle umiejscowione miejsce na napoje, słabe oświetlenie bagażnika, wysoki tunel z tyłu, problem z blotem na tylnych drzwiach, turbo dziura na drugim biegu, brak gniazda zapalniczki w bagażniku. Są to wady, których byłem świadom podczas zakupu i mimo to jestem przekonany o jedynym słusznym wyborze.
Jedno co wkur..... denerwuje a nie mogłem tego przewidzieć przed zakupem to zagnioty na przednich fotelach (wersja style) nie podlegające naprawie gwarancyjnej.
Jednak wolę to niż rozlatane wnętrze i mulasty silnik w Tusonie czy Sportage, ta sama bajka w ASXie, ciasnota i słabe multimedia w Nissanie, papierowe drzwi w Suzuki, dziadkowaty styl Skody, prawie rok czekania na Hondę i jej design Star Wars :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
DeDe
Posty: 57
Rejestracja: 17 kwie 2017, 23:57
Lokalizacja: Trójmiasto
Samochód: Ateca 1.4 TSI, 4 Drive , Style, comfort +
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: DeDe »

tictac1986 pisze:
16 lut 2019, 21:56
.............
Jedno co wkur..... denerwuje a nie mogłem tego przewidzieć przed zakupem to zagnioty na przednich fotelach (wersja style) nie podlegające naprawie gwarancyjnej.
Jednak wolę to niż rozlatane wnętrze i mulasty silnik w Tusonie czy Sportage, ta sama bajka w ASXie, ciasnota i słabe multimedia w Nissanie, papierowe drzwi w Suzuki, dziadkowaty styl Skody, prawie rok czekania na Hondę i jej design Star Wars :)

Święte słowa ;) :D

Awatar użytkownika
mrborsuk
Posty: 24
Rejestracja: 06 sie 2018, 8:50
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 1.4 TSI FWD Nevada Weiss
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: mrborsuk »

Hey :)
Czy ktoś z obecnych posiadaczy miał jeszcze problemy z emblematem Seat przed radarem? Chodzi o te połamane uchwyty. Walczę obecnie z serwisem o uznanie wady fabrycznej ale potrzebuje potwierdzenia ze nie jestem odosobnionym przypadkiem :) może chcielibyście się przyłączyć i udostępnić np nr VIN pojazdu w którym zgłaszaliście taką wadę. Może to zmusiło by Seata do jakiejś akcji wymiany znaczków :)
Pozdrawiam

uniorek
Posty: 60
Rejestracja: 05 lis 2017, 11:15
Samochód: Berlin
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: uniorek »

mrborsuk pisze:
10 maja 2019, 9:38
Hey :)
Czy ktoś z obecnych posiadaczy miał jeszcze problemy z emblematem Seat przed radarem? Chodzi o te połamane uchwyty. Walczę obecnie z serwisem o uznanie wady fabrycznej ale potrzebuje potwierdzenia ze nie jestem odosobnionym przypadkiem :) może chcielibyście się przyłączyć i udostępnić np nr VIN pojazdu w którym zgłaszaliście taką wadę. Może to zmusiło by Seata do jakiejś akcji wymiany znaczków :)
Pozdrawiam
Napisz do SEAT Polska pismo bokseat@seat-auto.pl i opisz swój przypadek, link do wzoru pisma SEAT

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: sailor 88 »

mrborsuk pisze:
10 maja 2019, 9:38
Hey :)
Czy ktoś z obecnych posiadaczy miał jeszcze problemy z emblematem Seat przed radarem? Chodzi o te połamane uchwyty. Walczę obecnie z serwisem o uznanie wady fabrycznej ale potrzebuje potwierdzenia ze nie jestem odosobnionym przypadkiem :) może chcielibyście się przyłączyć i udostępnić np nr VIN pojazdu w którym zgłaszaliście taką wadę. Może to zmusiło by Seata do jakiejś akcji wymiany znaczków :)
Pozdrawiam
U mnie nie przyjęli nawet zgłoszenia o usterce!!!. Trójosobowa komisja (kierownik serwisu, doradca serwisu, kierownik działu części) jednogłośnie orzekła, iż nastąpiła prawdopodobnie próba włamania w celu kradzieży radaru (ponoć chodliwy towar) i to złodziej połamał uchwyty. Moje tłumaczenia, że auto stało wyłącznie w moim garażu (drugi tydzień po odbiorze) i nigdzie więcej nawet na chwilę nie parkowało, nic nie dały. Zaoferowano rabat przy zakupie. Uszkodzenie mechaniczne i słowo przeciwko słowu, a tu serwis ma zawsze rację. Załatwiłem to po swojemu, bo znaczek ma chorą cenę.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Michalw79
Posty: 293
Rejestracja: 09 kwie 2017, 22:46
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150 KM
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Michalw79 »

Mi również nie chcieli wymienić na gwarancji więc mam wklejony znaczek na mocną taśmę dwustronną . Jeżdżę ponad rok myje myjka i trzyma się bardzo dobrze😀
Seat Ateca 1.4 TSI Xcellence Nevada White.

ODPOWIEDZ