Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: VVojteck »

mczelny2401 pisze:Wyprzedzanie prawym pasem podczas jazdy na ACC można zmienić za pomocą kodowania ;)
O, to może się przydać :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: VVojteck »

VVojteck pisze:
bentley pisze:Witam,

VVojteck
Co do ACC i wyprzedzanie prawym pasem to nie zauwazylem takiego problemu. Wystarczy w tej sytuacji wcisnac pedal gazu i auto z lewej jest ignorowane (wersja przed FL).

Co rozumiesz przez to ze system bezkluczykowy jest o 10 lat gorszy niz ten z Renault? Co takiego we francuskim systemie jest lepszego co robi jako gamechanger w tym temacie?
ACC - jasne, tylko trzeba ten ruch wykonać i o nim pamiętać zanim auto zacznie hamować.

Co do keyless - nie mówię o przełomie. W Renault otwarcie drzwi zaryglowanych i niezaryglowanych było identycznie płynne (Laguna). Keyless otwierał auto natychmiast. W Atece nie ma tej płynności, trzeba dać chwilkę zamkowi.
No i w Atece czujniki są tylko w drzwiach przednich i bagażniku.
A, i jeszcze kwestia zamykania: w Renault wystarczyło się oddalić. Niczego nie trzeba było dotykać.

A60
Posty: 30
Rejestracja: 20 lis 2020, 18:05
Samochód: Seat Ateca 2,0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: A60 »

Posiadałem od 2001 roku Lagunę i irytowała mnie koniecznosc włożenia karty do czytnika by odpalić samochód. Potem to poprawili, ale cały czas karty były dość delikatne. W Atece pilot jest solidniejszy.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Endrju »

Różnica jest taka że w Renault wystarczy się zbliżyć do auta z kartą i auto się otwiera a Seacie trzeba włożyć rękę pomiędzy klamkę a drzwi. Jeśli chodzi o zamykanie to można przekodować że auto będzie się zamykało po oddaleniu się z kluczykiem.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: VVojteck »

A60 pisze:Posiadałem od 2001 roku Lagunę i irytowała mnie koniecznosc włożenia karty do czytnika by odpalić samochód. Potem to poprawili, ale cały czas karty były dość delikatne. W Atece pilot jest solidniejszy.
Miałem L3 7 lat i nigdy nic mi się z kartą nie stało. Ale L3 weszła na rynek chyba w 2008.

VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Wady Seata Ateci

Post autor: VVojteck »

Endrju pisze:Różnica jest taka że w Renault wystarczy się zbliżyć do auta z kartą i auto się otwiera a Seacie trzeba włożyć rękę pomiędzy klamkę a drzwi. Jeśli chodzi o zamykanie to można przekodować że auto będzie się zamykało po oddaleniu się z kluczykiem.
O, to też fajna informacja. Czasem gimnastyka , żeby dotknąć zamka okazuje się wyzwaniem.

EDIT: W Lagunie czujnik także był pod klamką.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2021, 19:24 przez VVojteck, łącznie zmieniany 1 raz.

A60
Posty: 30
Rejestracja: 20 lis 2020, 18:05
Samochód: Seat Ateca 2,0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: A60 »

Miałem jedną z pierwszych w Polsce Lagunę w 2001 i otwierały się drzwi po uchwycenie klamki, bo czujniki były pod klamką. A zamykały się po oddaleniu od samochodu i pamiętam jak duży był krzyk, ze to furtka dla przechwycenia sygnału przez złodzieja, ale Lagunę nikt raczej nie kradł. I nie mogę się zgodzić z tezą, że to była królowa lawet - moja przez 12 lat miała tylko 2 awarie.

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Mar »

Misiek pisze:
30 sty 2021, 18:42
Mar pisze:
29 sty 2021, 19:21
...
-sprzęgło zmusza do łagodnej jazdy. Brakuje takiego idealnego skoku, bo czasami trzeba coś za szybko i auto jeszcze tutaj nie mam wyczutego. Ogólnie to wada, bo trudno się zgrać z autem
...
-głośny mechanizm otwierania tylnej klapy ...
Czy mógłbyś doprecyzować, rozwinąć temat problemu ze sprzęgłem, automatyczną skrzynią oraz "otwierania tylnej klapy" (masz na myśli klapę bagażnika, tak ?) ? Z góry dzięki :D
Sprzeglo reaguje na szybkie wdepnięcie dłuższą reakcja. Ja już się nauczyłem, że po starym dobrym manualu jeżdżę spokojniej. To ciężko nazwać, ale trzeba się nauczyć dynamiki na skrzynki automatycznej w tym modelu
Odnośnie drugiego pytania. Tak, mam na myśli klapę bagażnika. Ogólnie mechanizmy w Ateca są dość głosne i mozolne. Słuchać dość nośnie jeśli musi pracować klapa tylnia czy lusterka.
Za ten post autor Mar otrzymał podziękowanie:
Misiek (01 lut 2021, 9:08)
Ocena: 5.26%

Yerzo
Posty: 57
Rejestracja: 09 lis 2020, 9:33
Samochód: Ateca FR 2.0
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Yerzo »

Byłem przez 5 lat użytkownikiem dwóch Meganek - GT i RS.
- RS czasami potrafił nie zamknąć się i stał cały dzień otwarty,
- gdy chciałem wysiąść z auta i otworzyć drzwi pasażerowi (dziecko) to auto zdarzyło zamknąć się gdy przechodziłem przed maską.

Jeśli chodzi o Lagunę II, Scenica II i Megane II to widziałem na forach wiele bluzgów jak ludziom co kilka miesięcy padały po kolei czujniki stykowe w klamkach.

W Megane 3 po liftingu zrezygnowano z czujników na rzecz gumowych przycisków.

VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: VVojteck »

TomeL pisze:Wersja 2. Czarna uszczelka i lotka w szczelinie. Prawie jak fabryki :) Tyle, że jak wiadomo "prawie" robi wielką różnicę.
Obrazek
Co to za lotka?

ODPOWIEDZ