Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: sailor 88 »

Frodo pisze:
10 maja 2019, 15:53
Sailor, podziel się (dla potomności ;) ) jak to rozwiązałeś...
Taśma dwustronna oczywiście...ale zastosowałem profesjonalną taśmę 3M VHB o bardzo dużej przyczepności, nie pamiętam tylko jakiej grubości, bo są różne. Kupiona w sklepie firmowym (uwaga na podróby) za 50 PLN. Efekt niesamowity, trzeba uważać przy klejeniu, bo jak złapie nawet małą powierzchnią, trudno rozerwać połączenie i coś poprawić... Siedzi już drugi rok, sprawdzam z przyzwyczajenia co jakiś czas, ale trzyma jak przyspawana!


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: patryk7133 »

Wszystko fajnie można też podkleić kropelką tylko co w przypadku kiedy serwis z jakichś powodów będzie chciał zdemontować ten znaczek ?
Np:Kalibracja radaru czy coś takiego jeśli ta taśma tak trzyma ?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: sailor 88 »

patryk7133 pisze:
10 maja 2019, 22:39
Wszystko fajnie można też podkleić kropelką tylko co w przypadku kiedy serwis z jakichś powodów będzie chciał zdemontować ten znaczek ?
Np:Kalibracja radaru czy coś takiego jeśli ta taśma tak trzyma ?

Pozdrawiam.
Taśma trzyma porządnie, ale nie znaczy to, że jest to połączenie nierozerwalne. Można to jak najbardziej zdemontować i połączyć ponownie, gdyby zaszła taka potrzeba, usuwając starą warstwę taśmy i nakładając nową.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Co denerwuje Cię w swojej Atece?

Post autor: Kuchar »

Haaaalo 8-)

Wpadłem na pomysł założenia takiego tematu, bo nic nie jest idealne, a sam jestem ciekaw co was wkurza w Atece. :D
Piszcie w komentarzach, a ja będę na bieżąco edytował pierwszy post by np przyszli posiadacze wiedzieli z góry bądź nawet zrezygnowali z modelu (w co akurat wątpię, bo osobiście nie znalazłem żadnych aspektów, które by ten pojazd skreśliły całkowicie).

Denerwuje mnie:


- brak siłownika maski
(w aucie za prawie 150tyś to jak dla mnie jedno wielkie nieporozumienie, na szczęście można temu zaradzić)
- domykanie drzwi z lekką domieszką użycia siły (na to chyba większość użytkowników narzeka, trzeba się przyzwyczaić, zwłaszcza jak ktoś wcześniej jeździł samochodem klasy premium, że drzwi domykają się troszkę ciężej)
- ogólna ilość "morza" plastików na drzwiach (to akurat uroki Seata i "okrojonego" budżetu, bo przykładowo do Tiguana musielibyśmy dołożyć co najmniej kilkanaście tyś więcej, a i tam "szału ni ma", nie mówię już o Q5...)
-?

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Co denerwuje Cię w swojej Atece?

Post autor: overheat »

Już mamy taki temat i to z długą historią https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=22

Połączyłem. --root

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Co denerwuje Cię w swojej Atece?

Post autor: Kuchar »

Faktycznie, zapomniałem o nim.
Jedynie uporządkowanie tamtego tematu będzie trudne do ogarnięcia. :/

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Bart »

A ja dodam, że ostatnio wsiadłem w salonie do najnowszej wersji naszego modelu (Ateca FR, TSI 2.0, ekran dotykowy już nie matowy tylko podobny jak w Aronie), i muszę przyznać, że zrobiło mi się głupio, ponieważ jakość wykonania była o jeden poziom lepsza. Niby te same materiały ale drzwi zamykały się jak w aucie z wyższej półki, uchwyty drzwi w środku nie skrzypiały itd.
Może nauczka by kupować auto takich marek jak SEAT dopiero gdy jest produkowane przynajmniej 2 lata, by mieć pewność że producent "dopracował już warsztat". Jak będziecie przy najbliższej okazji mogli obadać wnętrze najnowszego modelu rocznikowego to dajcie znać czy tylko ja mam takie odczucia :)

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Eleonor »

Bart pisze:
21 paź 2019, 9:54
....drzwi zamykały się jak w aucie z wyższej półki, uchwyty drzwi w środku nie skrzypiały itd.
Może nauczka by kupować auto takich marek jak SEAT dopiero gdy jest produkowane przynajmniej 2 lata, by mieć pewność że producent "dopracował już warsztat". Jak będziecie przy najbliższej okazji mogli obadać wnętrze najnowszego modelu rocznikowego to dajcie znać czy tylko ja mam takie odczucia :)....
Także zwróciłem uwagę na zamykanie drzwi - lekkie pchnięcie i bez problemu się zamykały z fajnym odgłosem , plastiki także nie trzeszczały.
Może coś poprawili , w końcu trochę czasu minęło od pierwszej Ateci
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: sailor 88 »

Eleonor pisze:
21 paź 2019, 11:08
Także zwróciłem uwagę na zamykanie drzwi - lekkie pchnięcie i bez problemu się zamykały z fajnym odgłosem , plastiki także nie trzeszczały.
Może coś poprawili , w końcu trochę czasu minęło od pierwszej Ateci
Moja Ateca jest z połowy 2016 roku i od początku do teraz drzwi zamykają się wręcz wzorcowo (wszystkie) !!! Byłem pozytywnie zdziwiony, bo w poprzednim aucie (VW Jetta) było bardzo kiepsko, szczególnie z drzwiami kierowcy, a serwis sobie z tym nie poradził (wielokrotne regulacje). Myślę, że tylko w autach z wyższej półki dbają o takie detale, w reszcie jak się trafi. Brak powtarzalności, po prostu.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: PiotrekDriver »

Witam.

Czy ktoś reklamował uchwyty od drzwi oraz tapicerkę w drzwiach ? U mnie trzeszczy przy dotykaniu... W serwisie napisali do gwaranta, ale odpisał im że nic się nie da z tym zrobić. Będę pisać odwołanie.

Ktoś miał coś podobnego ?

ODPOWIEDZ