Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: paprotek »

wookash.p pisze:
20 mar 2018, 11:29
2. Silnik 2.0 TSI mógłby być lepiej wyciszony. Brzmi świetnie i kiedy chcę sobie trochę depnąć jest super, ale przy spokojnej jeździe troszkę mogłoby być ciszej.
Ja bym poszedł w drugą stronę ;-) Już kombinuję co tu zrobić z wydechem, żeby trochę głośniej buczał :P
wookash.p pisze:
20 mar 2018, 11:29
3. Drobnym, ale drażniącym mankamentem jest brak materiałowe wyścielenia schowków w drzwiach. Czysty plastik, czego się nie włoży to klekocze.
Chłopaki z LeonClubu ten temat sami zaczęli ogarniać i nawet im to nieźle wychodzi. Także nie fabrycznie, ale można sobie poradzić. Tutaj przykładowy filmik o co chodzi z YT:



Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


turo
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2018, 18:44
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI 190KM Velvet Red
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: turo »

Po zmianie wycieraczek na sugerowane Bosche problem ze smugą na wysokości oczu wciąż występuje. To już czwarty zestaw wycieraczek od nowości w ciągu niecałych czterech miesięcy więc problem jest fabryczny - niestety Seat (mimo zrozumienia serwisu) nie widzi problemu. Kto jeszcze wciąż ma ten problem? Może jakieś sugestie jak uderzyć bardziej bezpośrednio do Seata?

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Janisz »

turo pisze:
13 kwie 2018, 9:20
Po zmianie wycieraczek na sugerowane Bosche problem ze smugą na wysokości oczu wciąż występuje. To już czwarty zestaw wycieraczek od nowości w ciągu niecałych czterech miesięcy więc problem jest fabryczny - niestety Seat (mimo zrozumienia serwisu) nie widzi problemu. Kto jeszcze wciąż ma ten problem? Może jakieś sugestie jak uderzyć bardziej bezpośrednio do Seata?
Uderzyć do Seata? :lol: :lol: :lol:

Oni mają tak wylane, że aż nie wierzysz, że to się dzieje naprawdę. Nie wiem szczerze jakiej marki auto trzeba by kupić żeby nie mieli na Ciebie... :roll:
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: dario37 »

Z powodu wycieraczek robicie problem?Jasno jest opisane w instrukcji,że nie podlegaja gwarancji.Moje tez nie sa ok,ale sobie radze.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

lukasz-jaworzno
Posty: 101
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:38
Lokalizacja: Jaworzno
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0TDI DSG 190KM 4Drive DSG7
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: lukasz-jaworzno »

Koledzy ja mogę polecić wycieraczki Valeo Silencio VM387 (przód) komplet. Jeżdżę na nich już ok. 10 000 km i dość dobrze nadal się sprawują.
Jeśli chodzi o tył to także używam Valeo Silencio VM260, jednak mniej więcej po tygodniu zaczęła piszczeć, ale rzadko używam, więc się tym nie przejmuję.
Myślę, że to nie kwestia samych piór wycieraczek.
W Berlingo używałem też Valeo Silencio i byłem mega zadowolony, wytrzymywały ok. 30-40 tys. km.
Myślę, że to będzie kwestia kąta nachylenia szyby czołowej oraz jakości docisku ramienia wycieraczek.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: zinger »

ostatnio zalozylem polecane tu bosche i poki co smug brak.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: sailor 88 »

turo pisze:
13 kwie 2018, 9:20
Po zmianie wycieraczek na sugerowane Bosche problem ze smugą na wysokości oczu wciąż występuje. To już czwarty zestaw wycieraczek od nowości w ciągu niecałych czterech miesięcy więc problem jest fabryczny - niestety Seat (mimo zrozumienia serwisu) nie widzi problemu. Kto jeszcze wciąż ma ten problem? Może jakieś sugestie jak uderzyć bardziej bezpośrednio do Seata?
Spróbuj może, bardzo dokładnie oczyścić szybę, za pomocą benzyny ekstrakcyjnej i izopropanolu. Ewentualnie nałóż na szybę preparat "niewidzialna wycieraczka". Obejrzyj dokładnie szybę, w różnym oświetleniu i pod różnymi kątami, może ma wadę fabryczną, jakiś nadlew lub wybrzuszenie?
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Saracen
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2017, 0:38
Samochód: Seat Leon 1M
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Saracen »

szczekas pisze:
29 sty 2018, 9:45
Póki co w sobotę oglądałem w salonie moją niedoszłą Atecę to zauważyłem, że ciężko domknąć tylne drzwi za kierowcą.
Wyglądało jakby uszczelki nie pasowały idealnie do siebie. Dlatego na pewno wezmę ze sobą kogoś na odbiór, bo ja będę zbyt zajarany żeby wszystko dokładnie sprawdzić :)
tictac1986 pisze:
29 sty 2018, 16:09
Ten mankament z koniecznością trzaśnięcia drzwiami to chyba typowe dla tego modelu :)
szczekas pisze:
29 sty 2018, 16:18
Jakoś w modelu prasowym potrafili to zrobić lepiej, bo nie pamiętam takiej przypadłości ;)
Ja również przy pierwszych oględzinach zauważyłem słabo domykające się tylne drzwi (oba). Pytanie czy to jest wada egzemplarza czy modelu? Drzwi ogólnie są dosyć krótkie i lekkie. Z drugiej strony na egzemplarzu z salonu chodziły dużo lepiej. Sprzedawca twierdzi, że się wyrobią. Mam wątpliwości, bo co miałoby się wyrobić?

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: MusiC ManiaC »

U mnie natomiast często bagażnik ma problem z prawidłowym zamknięciem, czasem muszę nieźle pierdzielnąć aby się domknął prawidłowo.

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: fuelcare »

Saracen pisze:
15 kwie 2018, 0:54
Ja również przy pierwszych oględzinach zauważyłem słabo domykające się tylne drzwi (oba). Pytanie czy to jest wada egzemplarza czy modelu? Drzwi ogólnie są dosyć krótkie i lekkie. Z drugiej strony na egzemplarzu z salonu chodziły dużo lepiej. Sprzedawca twierdzi, że się wyrobią. Mam wątpliwości, bo co miałoby się wyrobić?
nic sie nie wyrobia. sa zle ustawione, stoczylem z nimi cala batalie o to. w koncu postanowili mi je wyregulowac przy nastepnej wizycie w serwisie. podjade przy okazji z nimiw czasie aktualizowania mapy w serwisie (bo oczywiscie mimo zaplacenia za ta usluge w necie jest ciagle mapa z zeszlego roku) albo wymienic olej wtedy to zrobie

ODPOWIEDZ