Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
Janusz_
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2017, 20:12
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Janusz_ »

Endrju pisze:
19 wrz 2017, 11:03
To można zaprogramować i będę się składały po zamknięciu auta.
Ale to pewnie ingerencja skutkująca utratą gwarancji...

Podobnie z lusterkiem pasażera...


|| Seat Ateca | 1.4 TSI S&S | Style | Capuccino Beige | DYNAMIC 36/2 MACHINED | Full Link ||

Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Endrju »

Nie sądzę.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

vider
Posty: 11
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:02
Lokalizacja: śląskie
Samochód: Ateca 1.4 Xcellence DSG Comfort+ i 174 BHP
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: vider »

Witam, w większości zgadzam się z poprzednimi opiniami ale też i tak ponownie wybrałbym Atece.

Do listy dorzucę dwie rzeczy które nie były wspomniane a mnie irytują:
1. Otwieranie i zamykanie szyb, niby są dwa stopnie na przycisku, domyślam się ze jak naciskam mocniej to szyba powinna zejść samoczynnie do dołu, ale u mnie tak się nie dzieje, trzeba trzymać aż zjedzie do końca, podobnie z zamykaniem. Też tak macie czy to tylko u mnie?
2. Wycieraczki przedniej szyby: wycieraczka pasażera zostawia nadmiar wody z którym wycieraczka od kierowcy nie potrafi sobie poradzić i zostawia mi smugi centralnie w punkcie wzrokowym. Nie wiem czy reklamować wycieraczke, czy może dałoby się kupić trochę dłuższa na strone pasażera co myślę też załatwiłoby sprawe.
Ateca Xcellence 1.4 TSI DSG 174 KM, Comfort+ wraz z wieloma dodatkami. I love it!

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: fuelcare »

vider pisze:
03 lis 2017, 20:44
1. Otwieranie i zamykanie szyb, niby są dwa stopnie na przycisku, domyślam się ze jak naciskam mocniej to szyba powinna zejść samoczynnie do dołu, ale u mnie tak się nie dzieje, trzeba trzymać aż zjedzie do końca, podobnie z zamykaniem. Też tak macie czy to tylko u mnie?
musisz wcisnac zdecydowanie mocniej az przeskoczy w drugie polozenie (bedziesz czul) wtedy bez problemu idzie na dol. jesli sie tak nie dzieje to cos nie tak

vider
Posty: 11
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:02
Lokalizacja: śląskie
Samochód: Ateca 1.4 Xcellence DSG Comfort+ i 174 BHP
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: vider »

no to chyba faktycznie cos jest nie tak... spytam w serwisie...
Ateca Xcellence 1.4 TSI DSG 174 KM, Comfort+ wraz z wieloma dodatkami. I love it!

Awatar użytkownika
biz0n
Posty: 13
Rejestracja: 27 wrz 2017, 16:43
Lokalizacja: Sławków/Zabrze
Samochód: Seat Leon 5D Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: biz0n »

vider pisze:no to chyba faktycznie cos jest nie tak... spytam w serwisie...
Zrób adaptację przycisków i będzie ok.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


vider
Posty: 11
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:02
Lokalizacja: śląskie
Samochód: Ateca 1.4 Xcellence DSG Comfort+ i 174 BHP
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: vider »

no to się wczoraj uśmiałem jak przypadkiem oparłem się łokciem o przycisk i nagle szyba zjechała sama do dołu :D
Okazało się że mam nawyk z Hondy i za długo trzymałem nacisnięte na drugim spuście. Ja trzymałem tak z sekundę i potem puszczałem a okno już wtedy nie chciało jechać. Jak nacisnę szybko to działa bez problemu. W Hondzie miałem tak że można było przytrzymać i puścić i okno wciąż jechało samo, a tutaj nie :D
Ateca Xcellence 1.4 TSI DSG 174 KM, Comfort+ wraz z wieloma dodatkami. I love it!

BetonowyJanusz
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:29
Samochód: Ateca Xcellence, 1.4 TSI 150KM, 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: BetonowyJanusz »

vider pisze:
03 lis 2017, 20:44
2. Wycieraczki przedniej szyby: wycieraczka pasażera zostawia nadmiar wody z którym wycieraczka od kierowcy nie potrafi sobie poradzić i zostawia mi smugi centralnie w punkcie wzrokowym. Nie wiem czy reklamować wycieraczke, czy może dałoby się kupić trochę dłuższa na strone pasażera co myślę też załatwiłoby sprawe.
Zwróciłem u mnie na to samo uwagę. Daj znać, czy udało ci się rozwiązać ten problem.
Endrju pisze:
19 wrz 2017, 11:03
To można zaprogramować i będę się składały po zamknięciu auta.
Endrju, czy możesz przybliżyć procedurę takiego programowania? Czy faktycznie te zmiany można potem wycofać bez śladu (gwarancja)?
Dzięki!

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: majcher »

Jeśli użyjesz OBDeleven to będzie gotowa aplikacja do automatycznego składania lusterek. Jeśli się obawiasz o gwarancję to można bez problemu powrócić do poprzednich ustawień.


Obrazek
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: fuelcare »

u mnie dla odmiany zamykaja sie ciezej tylne lewe drzwi. trzeba nimi mocniej klapnac bo lekko odbijaja. w polskim serwisie mimo ze prawe zamykaja sie jak trzeba uwazaja ze tak byc powinno w tylnych (sprzedawca zas nazywa ich durniami i tez mowi ze sa zle ustawione). podjechalem dzis do najblizszego serwisu seata w niemczech do eggesin (mam tam rzut beretem) tak tylko zeby zobaczyli. niemcy stwierdzili ze absolutnie tak byc (wieksza szpara przy dociskaniu ale nie jest to rygiel zamka) nie powinno choc pojecia nie maja dlaczego tak jest i musieliby dluzej przy tym pogrzebac. milo z ich strony ze w ogole przyjeli mnie z biegu, ale duzym problemem jest ze tylko szef mechanikow rozmawia po angielsku, choc reszta ekipy rowniez bardzo starala sie robic burze mozgow. wrocilem do szczecina, pokazalem co znalezli niemcy ale szef serwisu dalej uwaza ze to jest ok. fakt jest taki ze niemcy przez 15min wizyty sprawdzili chocby zaworki odpowietrzajace kabine a nasz rodak nawet nie spogladnal w ich kierunku. sprawa stanela na tym, ze polski serwis musi sciagnac nowa atece z drugiego konca miasta (salon i serwis jest w przebudowie) aby porownac jak sie zamykaja drzwi bo mechanik bez tego nie umie ocenic (sic!). pomiary i testy maja odbyc sie w poniedzialek dam wam znac co uradzili. jedno jest pewne na serwisy raczej bede jezdzil do niemiec, bo jesli z takim czyms robia problem to co bedzie jak kucnie cos powazniejszego?
ps. u nas ksiazeczka serwisowa, gwarancja za kazdym razem, wypisywanie zlecen a w niemczech koles sie smieje i mowi ze takie ogledziny to robia od reki bez papierow. zupelnie inne podejscie do klienta...

ODPOWIEDZ