Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: MusiC ManiaC »

gharghoul pisze:
13 sie 2018, 7:57
BlackAteca pisze:
12 sie 2018, 19:58
1. Coś tam mi brzęczy z prawej strony - mam wrażenie jakby to szyba w drzwiach pasażera drgała. Nie mogę zlokalizować, bo jak jechałem jako pasażer to nie było jak na złość słychać. Jak jadę sam, to słyszę codziennie i wcale nie musi to być na bardzo nierównej drodze. Przy następnej wizycie w ASO zgłoszę.
Mnie podczas wyjazdu na wakacje, brzęczało raz w lewych raz w prawych drzwiach, strasznie mnie to irytuje (mojej żonie nie przeszkadzało :))Brzęczenie było słychać raczej przy prędkosciach powyżej 120km/h
PS.Okulary miałem na nosie nie w schowku a boczne schowki były puste



Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: dario37 »

Chciałbym lekko podsumować temat wad Ateki.Biorąc pod uwagę wartość nowego auta(wyposażenie z naszego Forum)to ponad 100 tysi....Więc genaeralnie liczymy,że auto powinno byc idealne.Mój egzemplarz ideałem nie jest,ale nie jest również jakimś"gniotem".Czyli ogólnie jest ok.Natomiast mam wielu znajomych,którzy posiadają auta salonowe w klasie premium,np.Audi,Mercedes,VW Arteon...W rozmowach z nimi też jest temat wad i usterek i wierzcie,ze też maja różne zastrzeżenia.I jeszcze jedno:kolega wział w wynajem długoterminowy na 1 ro Toyotę CRH,w wersji Prestige.Oglądałem,ją od środka i powiem Wam nie ma żadnej rewelacji,tani plastik i nic więcej.Oczywiście jest to moja indywidualna ocena.Pozdrawiam. :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: tictac1986 »

Czyli tak podsumowując, Ateca za te ponad 100 000 zł mogła by być lepiej wykonana, ale patrząc na konkurencję, nie ma tragedii :) do takiego wniosku doszedłem podczas wyboru i dalej tak twierdzę.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: l3niwi3c »

Wybierając auto stwierdziłem, że Ateca ma najlepszy stosunek jakości wykonania i wyposażenia do ceny. Auto nie ma tandetnych plastików, spasowanie jest na wysokim poziomie, a wyposażenie ma naprawdę bogate. Wady są i będą w każdym aucie, czy to dacia, czy to porsche
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
pacho
Posty: 44
Rejestracja: 06 cze 2018, 15:34
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca Xcellence 2.0 TSI DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: pacho »

Dla mnie też Ateca na tle konkurencji wypadła najlepiej, dobrze spasowane wnętrze, nowoczesny design i dynamiczne silniki. Co do wad tego modelu - najbardziej przeszkadza mi:
- brak pamięci ustawienia fotela kierowcy, za każdym razem kiedy żona bierze samochód muszę kilkukrotnie zmieniać regulacje zanim odpowiednio dopasuje pod siebie;
- za mały bak piwa, mam silnik 2.0 tsi i cały bak starcza średnio na 500 km;
- lekko za sztywne zawieszenie, wszyscy wiemy jakie mamy drogi, a nie tylko po autostradach się jeździ;
- ostatnia rzeczą jest coś o czym nikt nie pisał, uważam, że pedał hamulca w automacie jest za wysoko, jak bym nie ustawił fotela to zawsze przy kładzeniu nogi na hamulcu boli mnie piszczel, ale może to tylko ja tak mam, serwis stwierdził, że nie można wyregulować tego :)
2.0 TSI, xcellence, 4drive, magnetic brown, elektryczna klapa, asystenci, elektryczny hak, pakiet zima :geek:

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: jarek.k »

Jeżdżę Ateca dopiero (lub już) od pół roku. Mam dośc bogatą wersję bo wyszło tego ponad 150k - rabaty. Czytam wiekszośc wątków na forum i co do wad? Myślę że tak jak Pacho przeszkadza mi bardzo brak pamięci foteli do tego dochodzi brak możliwości założenia siatki w bagażniku (wersja 4x4), ale to jakoś ogarnąłęm i siatka jest. Jest ciut za mało schowków a ten z prawej strony jest tak mały, że szkoda gadac. Wady typu trzeszczące plastiki - hmm ja chyba jestem ciut gluchy bo mi nic nie trzeszczy. Może drzwi mogłyby sie zamykac ciut lzej bo moj mlodszy syn ma z tym problem a jednak troszke sily trzeba uzyc by zamknac ostatnie drzwi.
Jest jeszcze jedna wada, o ktorej tu pisalem, tj. kiedy uruchamiam auto system podpowiada że jest w trybie ECO lub Sport gdy tak naprawdę jest w NORMAL. Ok niech bedzie w Normal ale na gałce i wyswietlaczu tez niech bedzie normal - to kwestia softu.
Najważniejsze chyba jednak jest to, że:
- napęd auta, silnik, zawieszenie i jeszcze wiele elementów jest tych samych co w VW czy Audi.
- że własności jezdne są bardzo zadowalające (jezdze równiez po drodze polnej), czy jest zbyt twardy? Poprzednie auto było napewno zbyt miekkie bo bujało jak w kajaku a teraz jest sztywno ale wcale nie żle.
A najważniejsze dla mnie jest to co podkresla l3niwi3c, czyli jakosc do ceny. Inne samochody nie przypadly mi tak do gustu jak Ateca. Pierwsza jazda i pozytywny odbior zarowno po stronie prowadzenia, przyspieszenia, jak i miejsca w srodku. A w tej klasie auto jak nie trudno zauważyc Ateca zawsze znajduje sie w czolowce wszystkich testów i to też mnie cieszy. I cieszy mnie jeszcze jedno - fakt że jest ich mało bo Qasqai Sportage czy Tucson jest mnostwo, a Ateca w Świdniku pewnie jeszcze długo bedzie tylko jedna.
I po pół roku ciagle ja jeszcze lubię.

Awatar użytkownika
biz0n
Posty: 13
Rejestracja: 27 wrz 2017, 16:43
Lokalizacja: Sławków/Zabrze
Samochód: Seat Leon 5D Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: biz0n »

Dla mnie wadą, i to nie tylko seata ale wszystkich marek vag jest lakier.
Według mnie jest za miękki i każdy kamyczek podwoduje odprysk na zderzaku lub masce.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: sailor 88 »

biz0n pisze:
16 sie 2018, 11:39
Dla mnie wadą, i to nie tylko seata ale wszystkich marek vag jest lakier.
Według mnie jest za miękki i każdy kamyczek podwoduje odprysk na zderzaku lub masce.
Masz rację, tylko w którym obecnie produkowanym aucie znajdziesz "twardy" lakier? Są lepsze i gorsze, ale znaczących różnic nie ma. To wodorozcieńczalne eko-wynalazki.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
tweety
Posty: 56
Rejestracja: 14 sie 2018, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI DSG 4DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: tweety »

BlackAteca pisze:
12 sie 2018, 19:58
...
3. W wersji 4Drive trochę niepraktyczny bagażnik. Nie ma w nim uchwytów do rozciągnięcia siatki (a w FWD są). Żeby mi bagaż nie latał, kupiłem taki szajs na rzepy (takie ścianki ograniczające) - w miarę trzyma, ale szału nie ma.
W 4WD również są te uchwyty tylko poniżej linii podłogi, ale zupełnie nie wpływa to na możliwość zamontowania i użytkowania siatki. Sam wczoraj w swoim 4WD montowałem takową i wszystko elegancko działa.

Awatar użytkownika
sticker
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2018, 14:58
Lokalizacja: wielkopolska
Samochód: SEAT Ateca Xcellence 2.0 TSI 4x4 DSG7 Panorama hak
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: sticker »

Moje spostrzeżenia po prawie 5 miesiącach użytkowania i ponad 15.5 k przejechanych kilometrów:
- zamykanie drzwi: no to jest porażka wielka. Walnąć, że aż buda się zakołysze, czy próbować trzy razy delikatnie????
- silnik 2.0 TSI - spalanie z przyczepą prawie 1,4t na poziomie 13 litrów. OK. Można to przeżyć biorąc pod uwagę fakt, że ten silnik daje radę w każdych warunkach, ale wtedy zbiornik 50l starcza na niecałe 400 km. Przy wyprawie wakacyjnej rzędu 3 - 4 tys. kilometrów to jest straszenie upierdliwe.
- nawigacja jest słaba (915) - wiem, że to jest temat rzeka, ale jeździ mi się lepiej na GM.
Poza tym brak uwag (zalet wiele, ale nie w tym wątku). Wręcz radocha wielka, jak ostatnio jacyś niemcy na kempingu podeszli patrzeć skąd się wyświetla takie ładne coś na ziemi po obu stronach auta :)

ODPOWIEDZ