Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Bart »

Nie mam :? (belka, 2WD, jak zamawiałem nie było jeszcze takiej opcji :roll:)



Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


malajek
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2017, 22:52
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: malajek »

Bart pisze:
26 sty 2018, 15:27
Natomiast pasmo mini udręk trwa. Gdy jadę powoli po nierównościach wyraźnie słyszę jakieś stukanie za plecami, okolice siedzenia pasażera/bagażnik ale nie udało mi się póki co zlokalizować co to... :(
Mnie to stukanie denerwowało przez dobre 2 miesiące (wolna jazda po nierównościach, nieraz stukało nawet przy mocniejszych basach z głośnika + słychać było głuchy pogłos przy zamykaniu drzwi) Ostatecznie podjechałem z tym do serwisu. Rozebrali drzwi i okazało się, że jest wyłamany jakiś zatrzask. Wymienili w ramach gwarancji.

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Bart »

Dzięki za info, ciężko mi stwierdzić czy to ten sam element, za miesiąc mam umówioną wizytę w serwisie, mam nadzieję że przy okazji znajdą to.
W międzyczasie muszę poprosić kogoś by mnie przewiózł własnym autem, ja usiądę z tyłu i dokładniej obsłucham :lol:

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Bart »

To ja jeszcze coś dorzucę (jak przesadzam to poproszę o "warna" :oops: )
Czujnik deszczu - jak ocenicie jego działanie? U mnie zawsze jest ustawiony na max czujność, ale czasem zdarza mi się wymusić ruch wycieraczki bo przez szybę już prawie nic nie widać, a on jeszcze czeka chwilę.. robi się niebezpiecznie. 80% czasu jest ok, ale jak mocno pada a jadę powoli jadę to nie ogarnia na czas.

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: tictac1986 »

Bart pisze:
31 sty 2018, 20:43
To ja jeszcze coś dorzucę (jak przesadzam to poproszę o "warna" :oops: )
Czujnik deszczu - jak ocenicie jego działanie? U mnie zawsze jest ustawiony na max czujność, ale czasem zdarza mi się wymusić ruch wycieraczki bo przez szybę już prawie nic nie widać, a on jeszcze czeka chwilę.. robi się niebezpiecznie. 80% czasu jest ok, ale jak mocno pada a jadę powoli jadę to nie ogarnia na czas.
Coś podobnego zauważam jak odpalę samochód z mokrą szybą. Ruszam, czekam, bo liczę, że wycieraczki się załączą, ale niestety nic się nie dzieje. Wtedy albo użyję spryskiwacza, albo tak jak Ty wymuszę. Ale ogólnie poza tym to działają nawet jak ktoś przede mną spryska swoją szybę i ja dostane ledwo zauważalną mgiełkę na swoją szybę.
Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: sailor 88 »

tictac1986 pisze:
31 sty 2018, 21:40
Coś podobnego zauważam jak odpalę samochód z mokrą szybą. Ruszam, czekam, bo liczę, że wycieraczki się załączą, ale niestety nic się nie dzieje. Wtedy albo użyję spryskiwacza, albo tak jak Ty wymuszę. Ale ogólnie poza tym to działają nawet jak ktoś przede mną spryska swoją szybę i ja dostane ledwo zauważalną mgiełkę na swoją szybę.
U mnie też to występuje, co więcej w poprzednich autach koncernu było to samo. Po uruchomieniu auta, trzeba przejechać mały kawałek(chyba chodzi o przekroczenie określonej prędkości) i wycieraczki ruszają, działając potem nawet na postoju, aż do wyłączenia zapłonu.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Endrju »

Dokładnie 15km/h kiedyś pytałem o to w serwisie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: patryk7133 »

Zgadza się Wszyscy troje macie rację u mnie wszystkiego po trochę :( Podsumowując czujnik deszczy działa swoim życiem Czasem włącza się bez powodu czasem działa nie nagannie a czasem potrzeba samemu wziąć sprawy w własne ręce. A co do pierwszego załączenia to zauważyłem u siebie to włączają się pierwszy raz przy prędkości powyżej 15 km/h

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 01 lut 2018, 0:15 przez patryk7133, łącznie zmieniany 1 raz.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: patryk7133 »

O ciebie Endriu nie uwzględniłem w swej wypowiedzi :))
Po prostu za wolno piszę :)

nkbor
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:34
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Style 1.4 Manual
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: nkbor »

Po 5 k km chyba mogę opisać swoje odczucia
Wady to zbyt małe schowki. Najgorszy ten przed pasażerem. Nic się nie mieści oprócz instrukcji.
Brak zmieniarki płyt, która nie jest nowością . Nie ma gdzie schować innych płyt bo schowki są takie małe.
Oczywiście kiepskie wycieraczki zostawiają smuge akurat przed oczami kierowcy.
Kiepskie miejsce na napoje jak ktoś jeździ z wysuniętym podlokietnikiem.
Okropne jakby zapomniano o wykończeniu wyloty powietrza po siedzeniami . (Ten problem już za mną- aliexpress)
Słabe wyciszenie. Rozmowa przez telefon bardzo dobrze i wyraźnie słyszalna przez otoczenie. (Kodiak ma tak samo kiepskie wyciszenie).
Zbyt czule czujniki parkowania. Trudno wyjechać z podwórka kiedy obok przejeżdżają samochody i pomimo , że do krawędzi jezdni mam jeszcze 2 metry słychać piski jakbym miała w coś uderzyć a czasami nawet sam hamował .

Mimo tych wad nadal wybrałabym Atece. :D
Ateca Syle 1,4 TSI 150 KM /Manual / Nevada White/Alcantara Black /Media Plus/Kamera/Podgrzewana przednia szyba/Martwy Punkt i trochę dodatków :D

ODPOWIEDZ