Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1375
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: sailor 88 »

Wangrojv pisze:
26 sty 2018, 17:40
Jeśli nie podlega gwarancji to skorzystaj z rękojmi, do 1 roku istnieje domniemanie, że wada istniała już w momencie sprzedaży :D
W przypadku tzw. elementów eksploatacyjnych niczego nie ugrasz, powiedzą Ci np. że używałeś wycieraczek na zamarzniętej szybie i uszkodzeniu uległa krawędź pióra. Ja dwa dni po wyjeździe z salonu zgłosiłem ruszający się emblemat (ułamane dwa mocowania) i co usłyszałem: "musiała mieć miejsce próba włamania". A auto stało przez ten czas w garażu i nigdzie nie parkowałem!!! Tak że, kawka, herbatka i inne uprzejmości tylko przed zakupem.


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: JERRY »

Proponuję wszystkim przed odbiorem sprawdzić przedni emblemat, u mnie też jest połamany zatrzask.
SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: szczekas »

O jaki dokładnie emblemat chodzi? Znaczek Seata z przodu?
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: JERRY »

szczekas pisze:
28 sty 2018, 19:10
O jaki dokładnie emblemat chodzi? Znaczek Seata z przodu?
Dokładnie tak.
SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: szczekas »

Dobrze wiedzieć, będę pamiętać przy odbiorze.
Póki co w sobotę oglądałem w salonie moją niedoszłą Atecę to zauważyłem, że ciężko domknąć tylne drzwi za kierowcą.
Wyglądało jakby uszczelki nie pasowały idealnie do siebie. Dlatego na pewno wezmę ze sobą kogoś na odbiór, bo ja będę zbyt zajarany żeby wszystko dokładnie sprawdzić :)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: tictac1986 »

Ten mankament z koniecznością trzaśnięcia drzwiami to chyba typowe dla tego modelu :)
Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: szczekas »

Jakoś w modelu prasowym potrafili to zrobić lepiej, bo nie pamiętam takiej przypadłości ;)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 37
Rejestracja: 04 sty 2018, 21:18
Samochód: ATECA FR TDI 190 DSG Black Magic.
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Zbyszek »

Wiecie wady wadami. Pewnie są były i będą ale np. Volgswagen juz z nazwy jest cholernie typowo niemiecki itp...( dla niektorch to zaleta, wiem) dla mnie wada. ---nudny, porządny. I tak wybrałbym ATECE- nawet gdyby była w identycznej cenie i tymi drobnymi niedoróbkami. Pozdrawiam
ATECA FR TDI 190 DSG Black Magic.

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Bart »

Bart pisze:
26 sty 2018, 15:27
Hej,
Taki mały update ode mnie, zadzwoniłem dziś do Seata by umówić cię na wizytę w serwisie - termin na koniec lutego :lol:
Zgłosiłem za jednym razem kilka rzeczy, zobaczymy co wyjdzie z tego... ale co do samej wycieraczki to stwierdzili, że po 1500km (w sensie ja tyle mam dopiero) nie podlega już gwarancji... więc zamówiłem już z Allegro te polecone od sailor'a.
Nowe zamontowane, póki co ładnie zabierają wodę, nie zostawiają smug. Oby wytrzymały dłużej niż te z salonu.
Natomiast pasmo mini udręk trwa. Gdy jadę powoli po nierównościach wyraźnie słyszę jakieś stukanie za plecami, okolice siedzenia pasażera/bagażnik ale nie udało mi się póki co zlokalizować co to... :(

root
Administrator
Posty: 732
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 769 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: root »

Masz DCC?

ODPOWIEDZ