Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: JERRY »

nkbor pisze:
01 lut 2018, 19:41

Słabe wyciszenie. Rozmowa przez telefon bardzo dobrze i wyraźnie słyszalna przez otoczenie. (Kodiak ma tak samo kiepskie wyciszenie).
A ja uważam że Ateca jest lepiej wyciszona od Kodiaqa, (chociaż może to zależeć od egzemplarza).
W mojej jest naprawdę cicho, a jest to diesel.


SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: dario37 »

W tej klasie nie nasz co oczekiwać,że szyby będą pancerne. Rozmowa przez telefon słyszana na zewnatrz to chyba musisz bardzo głosno rozmawiać.... :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Endrju »

Jeśli chodzi o rozmowę to ostatnio kobieta rozmawiała w volvo xc60 i szedłem po drugiej stronie i słyszałem co mówiła więc chyba jest nie najgorzej w Atece.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: dario37 »

Endrju w większości aut tak będzie.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Bart »

Ciekawe, dla mnie Ateca jest naprawdę dobrze wyciszona, co zarazem jest minusem w momencie gdy w środku coś skrzypi itp. wtedy doskonale to słychać :cry:

Kamyczek
Posty: 26
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:53
Samochód: ATECA 2.0 TSI FR DSG7 4-DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Kamyczek »

W moim aucie jest bardzo cicho ale wynika to przede wszystkim z jednostki napędowej 2.0TSI jest cichsze od 1,4TSI szczególnie przy dużych prędkościach . Jadąc na autostradzie 140 rozmawiam swobodnie przez zestaw głośnomówiący do tego stopnia że kilka razy rozmówca pytał czy jestem w domu . Mocne jednostki napędowe o dużej pojemności mają większą kulturę pracy w większym zakresie obciążeń . Auto jedzie podobnie na wyższym biegu i przy niższych obrotach co odbija się na znacznie niższym poziomie hałasu wewnątrz pojazdu . Należy spodziewać się że za większy komfort trzeba więcej zapłacić .

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Bart »

Masz rację, że 2.0 to większy komfort, nie wiem tylko jak to się ma do tematu ;) W moim przypadku nawet silnik 3.0 nie zlikwidował by tego co obecnie mnie najbardziej irytuje, ale może mam po prostu pecha do gorszych egzemplarzy ;)

Michalw79
Posty: 293
Rejestracja: 09 kwie 2017, 22:46
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150 KM
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Michalw79 »

Witam , koledzy mam do was pytanie odnośnie ruszajacego się znaczka w atrapie "S" jak jest u was?. U mnie wcześniej ruszał się minimalnie. Wczoraj zauważyłem że trzyma się już tylko na górnym zaczepie . Mam wrażenie że gdzieś zaraz wypadnie całkowicie na jakiś nierownosciach.
Seat Ateca 1.4 TSI Xcellence Nevada White.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Endrju »

Ja ostatnio wycieralem logo i jest stabilne, nic się nie rusza nawet minimalnie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1373
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 382 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: sailor 88 »

Michalw79 pisze:
18 mar 2018, 8:21
Witam , koledzy mam do was pytanie odnośnie ruszajacego się znaczka w atrapie "S" jak jest u was?. U mnie wcześniej ruszał się minimalnie. Wczoraj zauważyłem że trzyma się już tylko na górnym zaczepie . Mam wrażenie że gdzieś zaraz wypadnie całkowicie na jakiś nierownosciach.
U mnie było identycznie, a zauważyłem to dwa miesiące po odbiorze auta. Przy zamykaniu maski odstawał, trzymając się tylko na górnych zaczepach, bo dolnych.... nie było! Serwis tego nie uznał oczywiście, twierdząc, że musiała mieć miejsce próba kradzieży, znajdującego się pod znaczkiem radaru odległości (ponoć to chodliwa część). Sęk w tym, że brak jakichkolwiek śladów włamania, a auto nie było zostawiane nigdzie na ulicy, ani parkingu. Ale jak to udowodnić? Postanowiłem zamówić od razu nowy znaczek i po kłopocie. I tu się zdziwiłem, cena znaczka 550PLN!!! Ponoć dla aut z radarem odległości, znaczek ten jest wykonany ze specjalnego plastiku (przenikalność ultradźwięków) i rzeczywiście inny jest numer katalogowy. Dałem więc spokój i wkleiłem znaczek na taśmę dwustronną 3M. Idealnie się trzyma, ani drgnie! Zapomniałem nawet o temacie, dopiero Twój wpis...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ