Ateca & Off Road

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
marcin
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2017, 0:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca 2.0 TDI 190
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Ateca & Off Road

Post autor: marcin »

Pewnie zaraz podniesie się wrzawa, że się pomyliłem, ze ten temat zupełnie nie pasuje do Ateci.

Moim zdaniem nic bardziej mylnego ;-) W końcu to tez auto 4x4 (prawie, jak się załączy haldex) ;-)

Zresztą nie ukrywam, że mimo że 98% czasu spędzam na czarnym (do tego pewnie ten samochód jest), jednak od czasu do czasu jadę podziwiać przyrodę. Czasami niezbędnym jest pokonanie dużej kałuży, piasku, a czasami nawet wzniesienie w terenie.

Rzucie okiem na te wyczyny:
https://youtu.be/DPHN9RWgc8w
Czy:
https://youtu.be/A1bf9BdmSkk

Jak macie jakieś doświadczenia, ciekawe linki, podzielcie się.

pozdrowienia,
Marcin



Sponsor

Ateca & Off Road

Sponsor


fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ateca & Off Road

Post autor: fuelcare »

ten pierwszy film troche mi przypomina jak dawno temu polonezem 1500 dojezdzalem do jeziora binowskiego od strony chlebowa 8-)
Za ten post autor fuelcare otrzymał podziękowanie:
adbur (28 cze 2020, 10:27)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca & Off Road

Post autor: Endrju »

Może to żaden off road ale mam oske i po leśnych drogach w koleinach i kaluzach radzi sobie bez problemu więc 4x4 to już wogole na bezdroża. 😁
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Ateca & Off Road

Post autor: majcher »

Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

marcin
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2017, 0:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca 2.0 TDI 190
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca & Off Road

Post autor: marcin »

fuelcare pisze:
04 gru 2017, 13:26
ten pierwszy film troche mi przypomina jak dawno temu polonezem 1500 dojezdzalem do jeziora binowskiego od strony chlebowa 8-)
Endrju pisze:
04 gru 2017, 13:30
Może to żaden off road ale mam oske i po leśnych drogach w koleinach i kaluzach radzi sobie bez problemu więc 4x4 to już wogole na bezdroża. 😁
;-)
Ja też jestem zdania, że na przedniej, czy tylnej ośce też się da. Moje poprzednie samochody "offroadowe" - np. opel astra - też sobie całkiem nieźle raziły na wycieczkach w terenie. Tylko raz mi się zdarzyło wgniecenie miski olejowej. Ale w Atece mamy 18 cm czy nawet w wersji 4motion 19 cm prześwitu, także można poszaleć :lol:

Ciekawy filmik z wyprawy do Maroko:
https://youtu.be/Alwnx6gpZRA

marcin
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2017, 0:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca 2.0 TDI 190
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca & Off Road

Post autor: marcin »

Dwa ciekawe filmy gdzie Ateca dzielnie walczy w terenie:
https://youtu.be/AxZ9NyC8lQU
A TU jak sprawuje się w terenie wariant 2WD Ateci.

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Ateca & Off Road

Post autor: overheat »

Pierwszy post, więc: dzień dobry!

Zastanawiam się nad przesiadką do Ateci w wersji z napędem 4x4 (automat, 2.0, benzyna) z Forestera, który ma stały, symetryczny napęd na dwie osie.

Przeważnie jeżdżę po równym, ale mam takie sytuacje, że muszę zjechać kilka razy w roku na dość konkretny offroad. Nie mam wyboru – mój nowy samochód będzie **musiał** spełnić to wymaganie. Byłoby super, gdyby Ateca była w stanie sobie tam poradzić, "przejmując pałeczkę" po wysłużonym Foresterze, ktory nie jest zbyt wygodnym (choć fajnym) samochodem na codzień.

Pytania:

Generalnie w Atece jest Haldex, ale nigdzie nie znalazłem informacji jaki jest faktyczny rozkład napędu pomiędzy osiami? Producent nie chwali się takimi danymi?

Czytałem również, że samochód dysponuje pokrętłem wyboru "trybu" jazdy z opcjami "Snow" oraz "Offroad". Czy któreś z ustawień mocniej "spina" obie osie ze sobą, czy to tylko to taki bajer, który np. jedynie redukuje reakcje na gaz?

marcin
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2017, 0:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca 2.0 TDI 190
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca & Off Road

Post autor: marcin »

overheat pisze:
25 gru 2017, 20:06
Pytania:

Generalnie w Atece jest Haldex, ale nigdzie nie znalazłem informacji jaki jest faktyczny rozkład napędu pomiędzy osiami? Producent nie chwali się takimi danymi?
60/40, podaje to producent
overheat pisze:
25 gru 2017, 20:06
Czytałem również, że samochód dysponuje pokrętłem wyboru "trybu" jazdy z opcjami "Snow" oraz "Offroad". Czy któreś z ustawień mocniej "spina" obie osie ze sobą, czy to tylko to taki bajer, który np. jedynie redukuje reakcje na gaz?
"jakis" ma to wplyw na haldex, jednak daleko tu do pelnego spiecia. W tych trybach, tyl rowniez jest zapinany dynamicznie.

hunter123
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2017, 6:10
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca - TSI 2.0 190KM DSG7 4Drive XC Capp/Bei
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca & Off Road

Post autor: hunter123 »

fuelcare pisze:
04 gru 2017, 13:26
ten pierwszy film troche mi przypomina jak dawno temu polonezem 1500 dojezdzalem do jeziora binowskiego od strony chlebowa 8-)
@fuelcare:
10/10. sam pamiętam, że dojazd do bukowej przez gardno, żelisławiec był taki sobie. Niemniej jednak na razie co nie będę Ateki brał w teren.. wystarczająco brudzi sie na szosie...
do jazdy poza utartymi szlakami mam krótkiego ramiaka - Pajero II! 2.8 w dizlu robi różnicę! na haku mam kosz I nawet 160-kg dzik się zmieścił... (zdjęcia do wglądu) :D

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ateca & Off Road

Post autor: fuelcare »

hunter123 pisze:
26 gru 2017, 6:12

10/10. sam pamiętam, że dojazd do bukowej przez gardno, żelisławiec był taki sobie. Niemniej jednak na razie co nie będę Ateki brał w teren.. wystarczająco brudzi sie na szosie...
do jazdy poza utartymi szlakami mam krótkiego ramiaka - Pajero II! 2.8 w dizlu robi różnicę! na haku mam kosz I nawet 160-kg dzik się zmieścił... (zdjęcia do wglądu) :D
a ja w piatek przez przypadek (raczej bylem zmuszony) sprawdzilem na rozjezdzonej polnej drodze na dolnej odrze za gryfinem. powiem Ci ze na podmoklej drodze pelnej blota w ktorej widac po sladach pchal sie jakis traktor, ateca poradzila sobie nad wyraz dobrze. zero jakiegos przyblokowania czy cos. poszla bez problemu (wrzucilem tryb offroad). jedyny minus - szybka wizyta na myjni bo ponizej klamki byl to raczej cappuccino beige niz lava blue :lol:

ODPOWIEDZ