[BUGFIX] Problem gruzu na tylnych drzwiach - PROTOTYP

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: [BUGFIX] Problem gruzu na tylnych drzwiach - PROTOTYP

Post autor: Fiflak »

Fiflak pisze:
20 sty 2023, 9:49
Doszły do mnie plastiki. Czy używaliście podkładek pokazanych w hiszpańskim filmiku? Dolne otwory są zrobione na "fasolkę" - z regulacją. U mnie na jednym z plastików fasolka jest również na środkowym otworze (a na drugim nie, jakby jakaś wada fabryczna). Na filmie pokazano, że oryginalne wkręty są nieco większe. Zmierzyłem suwmiarką i nie jest to duża równica: łeb oryginalnych ma 14mm a chińskich 13mm. Wygląda to tak, jakby w skrajnym przypadku łeb wkręta nachodził tylko z jednej strony, a z drugiej nie wychodził poza dziurę. Macie jakieś uwagi/komentarze co do tego?
Włączyłem jeszcze raz hiszpański filmik i na jednej z osłon też widać dużą fasolkę na środkowym otworze. Może po prostu Chińczyk już tak zaprojektował z jakimś niewiadomym zamiarem albo błędem. Ale czułbym się pewniej jakby ktoś to potwierdził, że u niego jest tak samo. Wtedy może nie zamówię 2 dodatkowych kompletów aby mieć pewność :D.



Sponsor

Re: [BUGFIX] Problem gruzu na tylnych drzwiach - PROTOTYP

Sponsor


Awatar użytkownika
rgoliat
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:55
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: [BUGFIX] Problem gruzu na tylnych drzwiach - PROTOTYP

Post autor: rgoliat »

Jak możesz to poczekaj jeszcze trochę, ja czekam na dostawę mam mieć około końca miesiąca, jak dojdą to dam znać.

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: [BUGFIX] Problem gruzu na tylnych drzwiach - PROTOTYP

Post autor: Fiflak »

Na razie i tak nie mam warunków do tego aby założyć - poczeka to na wizytę u rodziny. Czekam na info, dzięki.

Awatar użytkownika
rgoliat
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:55
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: [BUGFIX] Problem gruzu na tylnych drzwiach - PROTOTYP

Post autor: rgoliat »

Dziś w końcu dotarły do mnie te nakładki. Pogoda sprzyjała więc nie omieszkałem aby je założyć. Nie obyło się bez małej modyfikacji. Trzeba było w lewej nakładce poszerzyć 2dolne otwory aby móc wyregulować je do obrysu drzwi, na tych otworach co było, nakładka była za bardzo schowana. Prawa w zasadzie nie wymagała poprawek, bo ona ma już ten środkowy otwór ,,jajowaty". No i najważniejsza poprawka to grzanie i dopasowywanie ułożenia.
Na dołączonych zdjęciach to bez koła, to po założeniu bez przeróbek a z kołami to już efekty końcowy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Za ten post autor rgoliat otrzymał podziękowania (w sumie 2):
flash (23 lut 2023, 18:34) • Fiflak (24 lut 2023, 23:06)
Ocena: 10.53%

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: [BUGFIX] Problem gruzu na tylnych drzwiach - PROTOTYP

Post autor: Fiflak »

Cześć mam kilka pytań:
-czy to jest polift?
-czyli było tak jak u mnie że jajowatość i okrągłość otworów była różna na prawej i lewej osłonie?
-czy oryginalne śruby były wystarczająco duże aby nie przechodziły przez dziury (zwłaszcza przez te większe, jajowate)
-Czym grzałeś i czym dopasowywałeś plastik, robiłeś to na samochodzie?

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: [BUGFIX] Problem gruzu na tylnych drzwiach - PROTOTYP

Post autor: greg_the_lazy »

Montowałem parę dni temu w swoim... Rocznik 2017, MY'18. Oryginalne śruby pasują. Nic nie było grzane - oprócz piwa za dobrze wykonaną robotę. Nie zdejmowałem koła - trzeba trochę się namacać z górną śrubą.

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
rgoliat
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:55
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: [BUGFIX] Problem gruzu na tylnych drzwiach - PROTOTYP

Post autor: rgoliat »

Fiflak pisze:
24 lut 2023, 23:06
Cześć mam kilka pytań:
-czy to jest polift?
-czyli było tak jak u mnie że jajowatość i okrągłość otworów była różna na prawej i lewej osłonie?
-czy oryginalne śruby były wystarczająco duże aby nie przechodziły przez dziury (zwłaszcza przez te większe, jajowate)
-Czym grzałeś i czym dopasowywałeś plastik, robiłeś to na samochodzie?
Cześć.
- moja jest jeszcze przed liftem,
- jajowatość otworu się przydała bo nic nie trzeba było robić, natomiast lewa strona gdzie otwór był normalny musiałem go trochę przesunąć, aby trochę nadkole wysunąć na zewnątrz, bo jak dla mnie było za bardzo schowane do środka,
- ja przykręciłem na oryginalnych wkrętach, dały radę, tylko na ten ostatni dałem podkładki na wszelki wypadek,
- najlepiej byłoby podgrzewać opalarką, ale że nie miałem to wykorzystałem to co pod ręką było czyli gazowy palnik na kartusz od kuchenki turystycznej. podgrzewałem z dala od samochodu powoli na spokojnie, kilka razy zakładane i mierzone, aż końcowy efekt mnie zadowolił.

Po założeniu tak jak doszły to jak dla mnie to za bardzo dołem odstawały od drzwi (patrz pierwsze zdjęcie bez koła), i za bardzo rzucało się w oczy.

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: [BUGFIX] Problem gruzu na tylnych drzwiach - PROTOTYP

Post autor: overheat »

Nakładki zamontowane i u mnie. Jak na aftermarket z inicjatywy chińskiej, to muszę przyznać, że dobrze spasowane i wydają się solidne 🙂

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: [BUGFIX] Problem gruzu na tylnych drzwiach - PROTOTYP

Post autor: Fiflak »

Zamontowałem w końcu i ja. Chciałem to zrobić przy okazji wymiany kół na letnie, ale tak pięknie mi doczyścili drzwi Panowie z myjni ręcznej, że aż prosiło się zamontować.

Użyłem fabrycznych śrub. Nie używałem podkładek, mimo że miałem je w gotowości - nie były konieczne. Dopasowywanie polegało na ułożeniu na niedokręconych do końca śrubach - wg mnie po takim zabiegu jest ok. Osłony rzeczywiście są trochę aromatyczne (pewnie minie z czasem), więc odradza przechowywanie otwartej paczki w domu :)

Do montażu dobrze się sprawdzi grzechotka z napędem 1/4, adapterem na bity (z bitem torx T25) - powinna pasować każda normalna grzechotka 1/4, no chyba że jakaś o bardzo szerokim łbie - najmniej miejsca jest przy dolnej śrubie. Do najtrudniejszej, górnej śruby (jest ona najgorzej widoczna i bardziej poziomo, więc większe ryzyka że śrubka poleci) użyłem pokrętła wkrętakowego z magnesem przytrzymującym śrubkę, ale dobrze sprawdzi się do tego też np. sam adapter z bitem.

Dodam jeszcze, że używałem latarki czołówki, jak dobrze "przytuliłem" się do opony to widziałem nawet dziurkę na górną śrubę.

PS. Nie wytrzymałem i zamówiłem 2 zestawy osłon. Nie wierzyłem Chińczykom, a bardzo chciałem aby doszły przed zmianą kół. Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem z odbiorem w Warszawie - proszę o kontakt na priv :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 mar 2023, 8:19 przez Fiflak, łącznie zmieniany 2 razy.

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: [BUGFIX] Problem gruzu na tylnych drzwiach - PROTOTYP

Post autor: flash »

Fiflak pisze:
24 mar 2023, 8:10
Zamontowałem w końcu i ja. Chciałem to zrobić przy okazji wymiany kół na letnie, ale tak pięknie mi doczyścili drzwi Panowie z myjni ręcznej, że aż prosiło się zamontować.

Użyłem fabrycznych śrub. Nie używałem podkładek, mimo że miałem je w gotowości - nie były konieczne. Dopasowywanie polegało na ułożeniu na niedokręconych do końca śrubach - wg mnie po takim zabiegu jest ok. Osłony rzeczywiście są trochę aromatyczne (pewnie minie z czasem), więc odradza przechowywanie otwartej paczki w domu :)

Do montażu dobrze się sprawdzi grzechotka z napędem 1/4, adapterem na bity (z bitem torx T25) - powinna pasować każda normalna grzechotka 1/4, no chyba że jakaś o bardzo szerokim łbie - najmniej miejsca jest przy dolnej śrubie. Do najtrudniejszej, górnej śruby (jest ona najgorzej widoczna i bardziej poziomo, więc większe ryzyka że śrubka poleci) użyłem pokrętła wkrętakowego z magnesem przytrzymującym śrubkę, ale dobrze sprawdzi się do tego też np. sam adapter z bitem.
Obrazek
Super!!! :) Ja jeszcze czekam na swoją przesyłkę.

ODPOWIEDZ