Hak holowniczy SEAT ATECA

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: Mar »

patryk7133 pisze:
31 sty 2018, 12:39
Dzięki salior
To wychodzi na to że mam jakiś wybrakowany bo u mnie tego nie ma :(
Jest lewarek, plastykowa spina do zdejmowania osłon śrub kół i metalowa agrafka, haczyk ? nie bardzo wiem do czego:)

Pozdrawiam
Dzisiaj była potrzeba wkręcenia śruby i też jej nie znalazłem u siebie. Przy kole szukałem dookoła i nie znalazłem. Ktoś wie dokładnie gdzie to musi być, bo może jest jakiś patent, że to jest ukryte sprytnie?

PS. Jednak jest, po kluczem i jest czarne, więc w ciemnościach ciężko dojrzeć nawet jak się swieci latarka



Sponsor

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: patryk7133 »

Mar pisze:
14 lut 2021, 18:35
patryk7133 pisze:
31 sty 2018, 12:39
Dzięki salior
To wychodzi na to że mam jakiś wybrakowany bo u mnie tego nie ma :(
Jest lewarek, plastykowa spina do zdejmowania osłon śrub kół i metalowa agrafka, haczyk ? nie bardzo wiem do czego:)

Pozdrawiam
Dzisiaj była potrzeba wkręcenia śruby i też jej nie znalazłem u siebie. Przy kole szukałem dookoła i nie znalazłem. Ktoś wie dokładnie gdzie to musi być, bo może jest jakiś patent, że to jest ukryte sprytnie?

PS. Jednak jest, po kluczem i jest czarne, więc w ciemnościach ciężko dojrzeć nawet jak się swieci latarka
He he tak też znalazłem po jakimś czasie :D

pjaz
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2021, 13:04
Samochód: Ateca 1.4 150KM DSG (2017)
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: pjaz »

overheat: czy mógłbyś zdradzić ile zapłaciłeś za montaż haka Westfalia z kodowaniem i częściami? Czy były konieczne jakieś nacięcia w zderzaku?
Mi warsztat w Gdańsku wycenił całość na 2900 zł.

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: overheat »

pjaz pisze:
24 lut 2021, 13:13
overheat: czy mógłbyś zdradzić ile zapłaciłeś za montaż haka Westfalia z kodowaniem i częściami? Czy były konieczne jakieś nacięcia w zderzaku?
Mi warsztat w Gdańsku wycenił całość na 2900 zł.
3100 we Wrocławiu. Hak Westfalia demontowany na kluczyk, gniazdo 13 pin, wiazka dedykowana Westfalia, montaż, kodowanie. Wszystko poszło OK, działa, czujniki cofania wykrywają przyczepę prawidłowo. Nie było cięcia, zderzak (przynajmniej u mnie) ma wielki otwór pod hak z fabryki.
Za ten post autor overheat otrzymał podziękowanie:
pjaz (25 lut 2021, 10:51)
Ocena: 5.26%

Strazak
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2021, 8:02
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 4Drive Excellence
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: Strazak »

patryk7133 pisze:
31 sty 2018, 12:39
Dzięki salior
To wychodzi na to że mam jakiś wybrakowany bo u mnie tego nie ma :(
Jest lewarek, plastykowa spina do zdejmowania osłon śrub kół i metalowa agrafka, haczyk ? nie bardzo wiem do czego:)

Pozdrawiam
Ten haczyk to u mnie w poprzednim aucie (VW Touran) służył do ściągania plastikowych nakładek na śruby w kole. Być może są różne rodzaje nakładek ... jedne się ściąga tą spinką ( też mam tak teraz), a inne może tym haczykiem. W VW nie miałem tej plastikowej spinki, tylko ten haczyk.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: patryk7133 »

Strazak pisze:
09 mar 2021, 9:20
patryk7133 pisze:
31 sty 2018, 12:39
Dzięki salior
To wychodzi na to że mam jakiś wybrakowany bo u mnie tego nie ma :(
Jest lewarek, plastykowa spina do zdejmowania osłon śrub kół i metalowa agrafka, haczyk ? nie bardzo wiem do czego:)

Pozdrawiam
Ten haczyk to u mnie w poprzednim aucie (VW Touran) służył do ściągania plastikowych nakładek na śruby w kole. Być może są różne rodzaje nakładek ... jedne się ściąga tą spinką ( też mam tak teraz), a inne może tym haczykiem. W VW nie miałem tej plastikowej spinki, tylko ten haczyk.
Tak też myślałem że ten haczyk jest do tych zaślepek
Ale nie radzę zdejmować zaślepek tym haczykiem ja tak zrobiłem jak pierwszy raz zmieniałem koła i porysowałem sobie felgi w otworach na śruby. :?

Awatar użytkownika
pofsak
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2020, 16:02
Lokalizacja: Polska
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: pofsak »

overheat pisze:
24 lut 2021, 16:55
pjaz pisze:
24 lut 2021, 13:13
overheat: czy mógłbyś zdradzić ile zapłaciłeś za montaż haka Westfalia z kodowaniem i częściami? Czy były konieczne jakieś nacięcia w zderzaku?
Mi warsztat w Gdańsku wycenił całość na 2900 zł.
3100 we Wrocławiu. Hak Westfalia demontowany na kluczyk, gniazdo 13 pin, wiazka dedykowana Westfalia, montaż, kodowanie. Wszystko poszło OK, działa, czujniki cofania wykrywają przyczepę prawidłowo. Nie było cięcia, zderzak (przynajmniej u mnie) ma wielki otwór pod hak z fabryki.
Mógłbyś powiedzieć, gdzie montowałeś hak?

Z Seata na Brücknera otrzymałem taką wycenę: koszt montażu haka to ok 1500 zł. Cena części 3500 zł.


Moja Ateca jest już wyposażona w preinstalację haka holowniczego.

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: Grz_Bo »


pofsak pisze:
overheat pisze:
24 lut 2021, 16:55
pjaz pisze:
24 lut 2021, 13:13
overheat: czy mógłbyś zdradzić ile zapłaciłeś za montaż haka Westfalia z kodowaniem i częściami? Czy były konieczne jakieś nacięcia w zderzaku?
Mi warsztat w Gdańsku wycenił całość na 2900 zł.
3100 we Wrocławiu. Hak Westfalia demontowany na kluczyk, gniazdo 13 pin, wiazka dedykowana Westfalia, montaż, kodowanie. Wszystko poszło OK, działa, czujniki cofania wykrywają przyczepę prawidłowo. Nie było cięcia, zderzak (przynajmniej u mnie) ma wielki otwór pod hak z fabryki.
Mógłbyś powiedzieć, gdzie montowałeś hak?

Z Seata na Brücknera otrzymałem taką wycenę: koszt montażu haka to ok 1500 zł. Cena części 3500 zł.


Moja Ateca jest już wyposażona w preinstalację haka holowniczego.
Jeśli ten hak za 3500 to jest hak OEM, składany elektrycznie, to na Twoim miejscu rozważyłbym zakup OEM.

Jest wygodniejszy, aby go schować naciskasz przycisk i kopiesz i haka nie ma. To samo z rozkładaniem.

Ten na kluczyk może jest ok, ale musisz się schylać, wkładać kluczyk, brudzić, wozić go w bagażniku jak jest zdemontowany.

Jak tak zrobiłem i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
pofsak
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2020, 16:02
Lokalizacja: Polska
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: pofsak »

Tak, jest to hak, który będzie składany i rozkładany za pomocą przycisku. Cena w takim razie, nie jest ceną z kosmosu?

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: Grz_Bo »

pofsak pisze:Tak, jest to hak, który będzie składany i rozkładany za pomocą przycisku. Cena w takim razie, nie jest ceną z kosmosu?
Nie jest. Sam się dziwię, bo mi w polifcie powiedzieli, że to koszt 6.500 pln hak i montaż.

Tak więc, ta którą dostałeś wdaje się bardzo atrakcyjna.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Za ten post autor Grz_Bo otrzymał podziękowanie:
pofsak (04 lip 2021, 16:58)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ