Hak holowniczy SEAT ATECA

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 665
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: TomeL »

Wiem Roman, dzięki czytałem ale cd gadki o haku lepiej niech będzie tutaj-łatwiej będzie znaleźć.
Jerry, Ty masz to zrobione na dedykowanej wiązce? Wpięcie wtyku wyłącza czujniki? Cena trochę podejrzanie niska. Ale całość wygląda porządnie i ładnie się mieści w ori otworze w zderzaku. Czy masz klapę "na czujnik w nodze"? Nie ma z tym problemu przy haku?



Sponsor

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Sponsor


marcin
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2017, 0:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca 2.0 TDI 190
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: marcin »

Mnie w Stolicy wyceniono instalacje oryginalnego haka na 5.5 tyś. Różnica w wycenie może wynikać z powodu braku możliwości zdiagnozowania czy w mym aucie istnieje elektroniczny moduł do obsługi haka (to tez absurdalne, że serwis będąc wpiętym do szyny danych nie jest w stanie odpowiedzieć na takie trywialne pytanie), a to podobno dodatkowy koszt na ponad 1000 pln.

W opozycji, jeden z serwisów nieautoryzowanych (specjalizujący się w hakach i bagażnikach), zaproponował mi instalacje najwyższego modelu Thule, dedykowanego do tego modelu, bez inwazyjnych zmian w instalacji, w cenie 1600 pln.

Jednak cały czas zastanawia mnie wpływ nieautoryzowanej instalacji na funkcjonowanie czujników jak i mechanizmu bezdotykowego otwierania klapy. Zakładam, że oryginalny wszystko to ładnie przewidział i jest kompatybilny ze wszystkimi funkcjonalnościami.

Mnie serwis tłumaczy, że instalacja jakiegokolwiek innego haka niż oryginał, ma wpływ na gwarancje.
Mimo prób tłumaczenia że akcesoryjne haki, są montowane dokładnie w oryginalne punkty, otwory i wtyczki montażowe, które przewidział producent.

Biorąc jeszcze pod uwagę, iż instalacja haka wiąże się z potrzebą jego uformalnienia, wyrobienia nowego dowodu rejestracyjnego, to wszyscy leasingobiorcy mają kolejne kilka stówek w plecy.

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: Luk4as »

Wyrabianie nowego dowodu rejestracyjnego ? Przecież hak wbija się do dowodu a nie wyrabia nowy dowód ... 30 zł badania techniczne i w zależności od Leasingu około 100-300 zł za wbicie haka do dowodu

overheat
Posty: 208
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: overheat »

marcin pisze:
29 cze 2018, 9:34
Mnie serwis tłumaczy, że instalacja jakiegokolwiek innego haka niż oryginał, ma wpływ na gwarancje.
A wspominali jaki ma wpływ na gwarancję? Gwarancję czego dokładnie?

marcin
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2017, 0:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca 2.0 TDI 190
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: marcin »

Luk4as pisze:
29 cze 2018, 12:25
Wyrabianie nowego dowodu rejestracyjnego ? Przecież hak wbija się do dowodu a nie wyrabia nowy dowód ... 30 zł badania techniczne i w zależności od Leasingu około 100-300 zł za wbicie haka do dowodu
Możliwe że nieprecyzyjnie zostałem poinformowany.
Tak czy siak, kilka stówek w plecy.

marcin
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2017, 0:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca 2.0 TDI 190
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: marcin »

overheat pisze:
29 cze 2018, 12:33
A wspominali jaki ma wpływ na gwarancję? Gwarancję czego dokładnie?
Enigmatycznie. Ale roztaczali wizję, że pojawienie się nieautoryzowanego haka, zwalnia ich z wsparcia gwarancyjnego dot. bezdotykowego otwierania klapy - co w moim przypadku było elementem reklamacji.

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: Luk4as »

Vw za wpis do dowodu przy odbiorze dowodu twardego nic nie bierze. Pozniej za fatyge pojawienia sie w wydziale komunikacji 300. Sa firmy ktore nic nie biora

overheat
Posty: 208
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: overheat »

marcin pisze:
29 cze 2018, 13:11
overheat pisze:
29 cze 2018, 12:33
A wspominali jaki ma wpływ na gwarancję? Gwarancję czego dokładnie?
Enigmatycznie. Ale roztaczali wizję, że pojawienie się nieautoryzowanego haka, zwalnia ich z wsparcia gwarancyjnego dot. bezdotykowego otwierania klapy - co w moim przypadku było elementem reklamacji.
To w moim przypadku nie byłoby problemem, gdyż takowego gadżetu nie mam. Bardziej obawiam się generalnego odrzucenia gwarancji na całą elektrykę.

Roman
Posty: 65
Rejestracja: 02 kwie 2017, 21:58
Lokalizacja: Dębno
Samochód: Seat Ateca 1,4TSI STYLE Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: Roman »

Oryginalny moduł znajduje się w tylnym prawym nadkolu . U mnie też nikt nie umiał powiedzieć czy mam instalację pod hak (za którą notabene zapłaciłem ) montujący dzwonili do serwisu i do producenta wiązki .I dopiero po odłączeniu oryginalnego modułu wszysto jest ok .

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 665
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: TomeL »

Roman, czyli po prostu odważyłeś się, dałeś do zrobienia poza ASO i nie ma problemu tak? Rozumiem, że nie miałeś potrzeby uruchamiania gwarancji na cokolwiek bo wszystko jest ok i nie znasz ich (ASO) reakcji na ten nieautoryzowany hak tak? Czytałem przed chwilą instrukcję i stoi tam, że Seat dopuszcza montaż haków tylko zatwierdzonych przez siebie. Cwaniaki, wnerwia mnie to bo to nieuczciwa konkurencja i działania monopolistyczne.
marcin, ja też nie mam, żadnej instalacji pod hak i u mnie to ma kosztować 4,5 tys, a różnice w cenie usług w ASO maja bardzo różne podłoże.Na pewno prowincja jest tańsza i dotyczy to chyba wszystkich marek.

ODPOWIEDZ