Hak holowniczy SEAT ATECA

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 573
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: michal 76 »

Zajrzyj na zanany portal aukcyjny haków oryginalnych jest kilka sztuk



Sponsor

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Sponsor


Dawid
Posty: 14
Rejestracja: 06 sie 2023, 8:51
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: Dawid »

Witam, ja zamontowałem Hak marki Westfalia + wiązkę dedykowaną pod spodem jeśli ktoś jest zainteresowany rezultaty i ceny

1. HAK + Wiązka 2214 zł (znany portal)
2. Montaż 1000 zł (okolice Krakowa), może sporo ale firma często polecana czy to tutaj czy na grupie na fb, więc stwierdziłem że wole u sprawdzonych robić żeby nie było problemu.

Co do gwarancji, powiedzieli mi w 2 ASO że się nie traci bo wiązka nie ma ingerencji w nic bo jest wpinana, nie trzeba nic przerabiać.

Nie kupowałem elektrycznego haka gdyż cena była w przedziale od 3k do 3,5k więc stwierdziłem że przeznaczę zaoszczędzoną kwotę na bagażnik

Poniżej kilka zdjęć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Za ten post autor Dawid otrzymał podziękowanie:
flash (07 kwie 2024, 12:42)
Ocena: 5.26%

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: flash »

Dawid, dzięki za info i zdjęcia z bagażnikiem! :) Właśnie pod to myślę założyć hak, choć i zastanawiam się czy pod kilka wyjazdów w roku to ma ekonomiczny sens. Belki dachowe już mam, bagażnik pod rower na dach to znacznie mniejszy koszt, i szybsze rozwiązanie. A komplet z hakiem elektrycznym jak wczoraj znalazłem części, to ok. 3k zł, więc raczej pójdę w tą stronę.

Misiek
Posty: 2449
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: Misiek »

flash pisze:
07 kwie 2024, 0:25
Nie zamawiałem, brałem z tego, co było na stanie. :)
A w dokumentach od dealera nie masz szczegółowej konfiguracji, bo może jak z placu, to mogli "na wszelki wypadek" dołożyć. A jak nie, to może zapytać i podać VIN, na pewno takie dane mają.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2449
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: Misiek »

flash pisze:
07 kwie 2024, 12:48
Dawid, dzięki za info i zdjęcia z bagażnikiem! :) Właśnie pod to myślę założyć hak, choć i zastanawiam się czy pod kilka wyjazdów w roku to ma ekonomiczny sens. Belki dachowe już mam, bagażnik pod rower na dach to znacznie mniejszy koszt, i szybsze rozwiązanie. A komplet z hakiem elektrycznym jak wczoraj znalazłem części, to ok. 3k zł, więc raczej pójdę w tą stronę.
Pamiętaj tylko, że jak będziesz woził rower / rowery na dachu, to pamiętaj o nich wjeżdżając pod niskie przeszkody, szczególnie na podziemny parking, bo już nie raz widziałem nagrania z kamerek samochodowych, jak ktoś zapomniał i co się stało. Nagrywający miał bekę, a właściciel chyba rower do kasacji.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Dawid
Posty: 14
Rejestracja: 06 sie 2023, 8:51
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: Dawid »

Misiek pisze:
07 kwie 2024, 13:18
flash pisze:
07 kwie 2024, 12:48
Dawid, dzięki za info i zdjęcia z bagażnikiem! :) Właśnie pod to myślę założyć hak, choć i zastanawiam się czy pod kilka wyjazdów w roku to ma ekonomiczny sens. Belki dachowe już mam, bagażnik pod rower na dach to znacznie mniejszy koszt, i szybsze rozwiązanie. A komplet z hakiem elektrycznym jak wczoraj znalazłem części, to ok. 3k zł, więc raczej pójdę w tą stronę.
Pamiętaj tylko, że jak będziesz woził rower / rowery na dachu, to pamiętaj o nich wjeżdżając pod niskie przeszkody, szczególnie na podziemny parking, bo już nie raz widziałem nagrania z kamerek samochodowych, jak ktoś zapomniał i co się stało. Nagrywający miał bekę, a właściciel chyba rower do kasacji.
Dlatego postawiłem na hak, na dach wyszłoby mnie ok 230 zł bo podstawe miałem z poprzedniego samochodu ale:
- dużo wyżej trzeba podnosić rowery
- mam garaż podziemny więc muszę szukać miejsca żeby zaparkować i ściągnąć rower z dachu zwłaszcza jak sam jadę to jest męczące
-jeśli ktoś ma cięższe rowery no to wiadomo
- nie myślę o tym że coś mam na dachu czego nie widzę, a na hak cały czas podgląd z lusterka

Oczywiście jak poprzednik nie będę go używał codziennie ale stwierdziłem że już mam dość męczenia się z dachem. Jedyny minus haka że nie mam cały czas bagaznika w samochodzie a często dostaje telefon podjedź po mnie bo pada 😀 ale wtedy się siedzenia rozłoży i wejdzie
Za ten post autor Dawid otrzymał podziękowanie:
Misiek (07 kwie 2024, 22:47)
Ocena: 5.26%

overheat
Posty: 208
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Hak holowniczy SEAT ATECA

Post autor: overheat »

Dawid pisze:
07 kwie 2024, 12:15
Witam, ja zamontowałem Hak marki Westfalia + wiązkę dedykowaną pod spodem jeśli ktoś jest zainteresowany rezultaty i ceny

1. HAK + Wiązka 2214 zł (znany portal)
2. Montaż 1000 zł (okolice Krakowa), może sporo ale firma często polecana czy to tutaj czy na grupie na fb, więc stwierdziłem że wole u sprawdzonych robić żeby nie było problemu.
Również polecam tę strategię. Jeżdżę tak już 3 rok i wszystko git https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... 473#p28473

ODPOWIEDZ