Seat Ateca.Czy kupiłbym.......

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Seat Ateca.Czy kupiłbym.......

Post autor: Luk4as »

A jesli chodzi o regulacje drzwi. Juz jak w 2016 roku zobaczylem pierwszy raz atece to zamykanie drzwi bylo dziwne - aby je zamknac trzeba bylo mocno trzasnac. Jak w 20 letnim samochodzie. Czy masz na mysli ten sam problem i regulacje ? Moze ten typ tak ma ? Sa filmy na necie ze youtuberzy tez narzekaja na te trzaskanie ...



Sponsor

Re: Seat Ateca.Czy kupiłbym.......

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Seat Ateca.Czy kupiłbym.......

Post autor: Janisz »

Wszystko zależy co dla Ciebie jest priorytetem. Dla mnie min. liczyła się moc ,DSG i design. Wybór padł na Atecę...jako alternatywę brałem pod uwagę Tiguan'a ale cena skierowała mnie z powrotem do Seata.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Seat Ateca.Czy kupiłbym.......

Post autor: Luk4as »

Tiguan wyszedl by pewnie z 20 tys drozej. Moze i wersja r line bylaby ok ale zalezalo mi na mniejszym gabarycie a chyba ateca jest z 15 cm krotsza

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Seat Ateca.Czy kupiłbym.......

Post autor: Luk4as »

Do jazdy po miescie dsg i 150 koni mi wystarczy. Myslalem o karoqu ale czekac kolejne pol roku na vc fotele skorzane i moze 4x4 to mi sie nie chce ...

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Seat Ateca.Czy kupiłbym.......

Post autor: Janisz »

Te 150KM na trasy nie jest komfortowe. Do miasta jak najbardziej wystarczy. Napęd 4drive daje dużo komfortu w codziennym użytkowaniu....dynamiczne i bezpieczne włączanie się do ruchu jest dla mnie wielkim atutem.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Seat Ateca.Czy kupiłbym.......

Post autor: Luk4as »

Janisz a Ty jak traktujesz te brudzenie sie wewnetrznej powierzchni przy drzwiach ? Masz elektryczna klape ? Problem otwierania klapy przez potarcie czujnikow parkowanis tez Cie dotyczy ?

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Seat Ateca.Czy kupiłbym.......

Post autor: fuelcare »

one owszem nie zamykaja sie jak w audi, no ale te moje lewe to juz lekka przesada w tej cenie auta. mam porownanie bo sprawdzalem kilka w salonie. sadze ze nawet jak auto w koncu na serwisie sie pojawi to koles i tak powie ze dla niego jest ok. bo w serwisie na ul. struga nie liczy sie czy tobie pasuje tylko czy im. zreszta widac to po opiniach google. ale glowny importer vag ma to w dupie bo o sprawie wie

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Seat Ateca.Czy kupiłbym.......

Post autor: Janisz »

Luk4as pisze:
16 gru 2017, 19:12
Janisz a Ty jak traktujesz te brudzenie sie wewnetrznej powierzchni przy drzwiach ? Masz elektryczna klape ? Problem otwierania klapy przez potarcie czujnikow parkowanis tez Cie dotyczy ?
Mnie problem elektrycznej klapy nie dotyczy. Znajomi z serwisu VW odradzali mi. Z jednej strony żałuję że jej nie mam zaś z drugiej strony ciesze się, że problem klapy mnie nie dotyczy. Problem brudzenia drzwi jakoś mnie nie rusza...ten typ tak ma.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Masmix
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2017, 11:00
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat Ateca.Czy kupiłbym.......

Post autor: Masmix »

Po 25 000 km mogę stwierdzić tylko jedna wadę, która naprawdę mi przeszkadza. Brak schowków, półeczek. Nie mam gdzie trzymać portfela i telefonu. Cała reszta auta mi pasuję i na pewno gdybym miał wybierać jeszcze raz auto to wybrałbym bym te same.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | Mato Brown |

pinio27
Posty: 16
Rejestracja: 22 paź 2017, 15:01
Samochód: Seat Ateca 4x4 1.4 TSI 150km
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat Ateca.Czy kupiłbym.......

Post autor: pinio27 »

Pomijając wadę otwierania się klapy bagażnika po przez potarcie czujników cofania to myślę, że to bardzo udany model Seata i myślę, że bym kupił tylko z mocniejszym silnikiem bo te 150 km (4x4) w trasie przy obciążeniu nie ma takiego kopyta jak np. w Leonie FR ST z takim samym silnikiem (oczywiście waga auta ma tu znaczenie).

ODPOWIEDZ