Przegląd serwisowy - koszty

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
Walt
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2017, 8:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xperience
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Walt »

Coś koło tego płaciłem z ich materiałami.


Była 1,4TSI Xcellence.
Jest 2.0TSI Xperience.

Sponsor

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Sponsor


kapelusznik
Posty: 100
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: kapelusznik »

Ok, czyli rozsądnie.

Tzn tak czy siak bym zrobił tą pierwszą wymianę u nich żeby w razie w nie było podstawy uwalenia gwarancji.

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Mar »

Jak to rozumiecie? Przeglad przy 3latach. Sam zapytalem o wymiane oleju. Dwie opcje

1. Moj olej i filtr
Przegląd okresowy z usługą wymiany oleju – 615zł brutto usługa przeglądu, 67,15 zł brutto materiał (śrubowa spustowa oleju, śruba „torx” 3 sztuki, pierścień uszczelniający)

2. Wszystko w ASO
Przegląd z wymianą oleju - 770zł brutto (materiał i robocizna)

Trapi mnie co oznacza przeglad okresowy, ktory jest oddzielnie wymieniony jako przeglad rozszerzony przy 3 latach 236 i wymiana plynu hamulcowego za 200, ale dlaczego przy oleju jest taka kosmucznie wysoka cena jesli olej sam biore? I pytanie czy w sumie musze oej u nich wymienic, bo jednak wolabym zdecydowac sie zrobic to w swoim zaufanym serwisie po na pewno nizszych cenach

JACA
Posty: 308
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: JACA »

Mar pisze:
30 paź 2023, 14:35
dlaczego przy oleju jest taka kosmucznie wysoka cena jesli olej sam biore?
Może zarabiają dużo na oleju, może mają jakieś wolumeny do zrobienia i dlatego "zachęcają" ceną do kupowania oleju u nich :roll:
Można też jeszcze dodać, że muszą ponieść koszty utylizacji Twojego oleju. No ale fakt, różnica jest absurdalna :o

Niemniej jeśli wiesz, że wleją Ci olej, który jest dobry i akceptowalny przez Ciebie to ja bym brał wariant "Wszystko w ASO", bo przy takich cenach to jakbyś nie liczył przegląd w ASO + wymiana oleju w "swoim warsztacie" wyjdzie Cię drożej.
--
Jaca

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: krowka1978 »

Mar pisze:
30 paź 2023, 14:35
Jak to rozumiecie? Przeglad przy 3latach. Sam zapytalem o wymiane oleju. Dwie opcje

1. Moj olej i filtr
Przegląd okresowy z usługą wymiany oleju – 615zł brutto usługa przeglądu, 67,15 zł brutto materiał (śrubowa spustowa oleju, śruba „torx” 3 sztuki, pierścień uszczelniający)

2. Wszystko w ASO
Przegląd z wymianą oleju - 770zł brutto (materiał i robocizna)

Trapi mnie co oznacza przeglad okresowy, ktory jest oddzielnie wymieniony jako przeglad rozszerzony przy 3 latach 236 i wymiana plynu hamulcowego za 200, ale dlaczego przy oleju jest taka kosmucznie wysoka cena jesli olej sam biore? I pytanie czy w sumie musze oej u nich wymienic, bo jednak wolabym zdecydowac sie zrobic to w swoim zaufanym serwisie po na pewno nizszych cenach
Ciekawą pozycją jest "śruba spustowa oleju" - tu jest jawne branie kasy za coś, czego się nie zmienia, jeżeli już to zrobiono. W 1.5TSI Wymienia się tylko pierwszą śrubę montowaną fabrycznie, o tym już pisałem i dałem zdjęcie. Potem już tylko sama uszczelka (pierścień uszczelniający). Domyślam się, że już wcześniej olej zmieniałeś.

Te śruby "torx" są jeszcze ciekawsze przy wymianie oleju - sam sobie wymieniając na takowe wymienne nie trafiłem. Żeby wymienić olej dużo nie trzeba, zdjąć płytę pod silnikiem, spuścić olej, odkręcić filtr, poczekać aż reszta zleci a potem wkręcić ręką/kluczem dynamometrycznym (20Nm) nowy, oczywiście posmarować uszczelkę olejem, wkręcić korek dynamometrem 30Nm - zapomnij, że to w ASO zrobią. O wyciągnięciu bagnetu/odkręceniu korka wlewowego też trzeba wspomnieć, żeby ładnie olej spływał.

Do przeglądu obowiązkowego mam jeszcze około 1,5 roku, jest to czas na zastanowienie się, czy papudrunom dać samochód, czy olać gwarancję i robić bez stresu samemu. Na pewno do tego czasu olej jeszcze 2 razy sam zmienię.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2023, 15:28 przez krowka1978, łącznie zmieniany 5 razy.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Mar »

Przeglad okresowy i przeglad rozszerzony to pozycje obowiazkowe i wynikaja z roboczogodziny. Wyszlo wiec, ze maja bardzo niska cene wymiany oleju i totalnie nie oplaca mi sie kupic swojego + filtru. Jestem w szoku, ze cena akurat tutaj wyszla zdecydwainie lepiej na plus salonu.
Wyszlo mi, ze za wymiane oleju z materialami to okolo 450pln. Cena wyglada na standardowa i lepszej nie znajde. Szok :)

@krowka1978 tylko, ze ja chetnie oddam to w ich rece i samemu nie bede sie w to bawil

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: krowka1978 »

Mar pisze:
30 paź 2023, 15:24
@krowka1978 tylko, ze ja chetnie oddam to w ich rece i samemu nie bede sie w to bawil
Oddałem w "ich ręce" temat braku nastaw podstawowych przedniej kamery 360st (drugi raz). Tym razem po ich działaniu pod rejestracją mam 2 dodatkowe dziury w zderzaku..., dla Reiskiego w Bydgoszczy (wygląda na to, że Plichta ich przejmuje w temacie Seata/Cupry i serwisu Skody, komisu), takie dziurawnienie jest normalną czynnością, jak to mi kierownik odpisał :roll: Ja chęci oddawania samochodu nie mam żadnej.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Online
Misiek
Posty: 2447
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

Mar pisze:
30 paź 2023, 14:35
...
I pytanie czy w sumie musze oej u nich wymienic, bo jednak wolabym zdecydowac sie zrobic to w swoim zaufanym serwisie po na pewno nizszych cenach
Wymiana oleju w ASO, to takie podbicie, przedłużenie gwarancji. Chyba że, tak jak piszesz dalej, chcesz z niej ŚWIADOMIE zrezygnować i w razie czego ponieść koszty wymiany / naprawy kosztownych części / podzespołów. Wiem, że te ceny bolą, ale tak jest we wszystkich markach : przedłużenie wieloletniej gwarancji.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Online
Misiek
Posty: 2447
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

JACA pisze:
30 paź 2023, 14:55
...
muszą ponieść koszty utylizacji Twojego oleju
...
Już kiedyś o tym pisałem : to niech mi zleją do mojej bańki zużyty / zlany z silnika olej.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Online
Misiek
Posty: 2447
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

krowka1978 pisze:
30 paź 2023, 15:23
...
Ciekawą pozycją jest "śruba spustowa oleju" - tu jest jawne branie kasy za coś, czego się nie zmienia, jeżeli już to zrobiono. W 1.5TSI Wymienia się tylko pierwszą śrubę montowaną fabrycznie, o tym już pisałem i dałem zdjęcie. Potem już tylko sama uszczelka (pierścień uszczelniający).
...
Teraz w domu tego nie mam, bo znalazłem w pracy, ale na Allegro widziałem ofertę chyba 5 kompletów śrub i uszczelek za kilkadziesiąt zł, a że to się nie starzeje, jak na przykład olej, to można od razu kupić taki pakiet na kilka wymian z góry i nie zawracać sobie głowy, nie analizować i nie denerwować się "oszustwem".
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ