Przegląd serwisowy - koszty

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: thecichy »

Cześć,
Właśnie i moja Ateca (jakiś czas temu) zakomunikowała mi wezwanie do przeglądu serwisowego (olejowego) i akurat ładnie zbiegło się to z planowaną przeze mnie wymianą oleju i zmianą kół na zimowe. Umówiłem się więc w ASO i dowiedziałem się o akcji serwisowej 60E1 (jakieś udrażnianie kanalików wodnych). Co ciekawe, poproszono mnie o szczegółowe przedstawienie uwag dot. użytkowania samochodu więc powiedziałem co mnie boli i sporządzili nawet protokół. Oczywiście tak jak się tego spodziewałem stwierdzono, że "to tak działa" ale.. niech sobie tam jest zapisane ;)
W każdym razie obsługa ASO i sam przegląd oczywiście na plus, co do kosztów to robocizna i użyte materiały (nie korzystałem z oleju ASO za "mln dolarów" :)) są całkiem sensowne (jest info w fakturze o materiałach klienta i ew. warunki gwarancji)
ale samochód zastępczy mółgby być tańszy!! :x
Swoją drogą obcowanie z Octavią uświadomiło mi wartość wyższości SUV'a nad osobówkami - mam 193cm wzrostu i mój kręgosłup i kolana cierpiały niemiłosiernie przy każdym wsiadaniu i wysiadanie z tego auta - mimo sympatii do modelu, na co dzień byłaby to katorga.
Dodam tylko, że za olej z filtrem zapłaciłem jakieś 175zł więc po odjęciu zmiany kół i samochodu zastępczego sam przegląd z materiałami zamknął się w ok. 520zł.



Sponsor

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Sponsor


Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Kuchar »

Może się wydawać, że jest przystępnie cenowo, ale prawdę mówiąc sama wymiana oleju poza ASO to koszt w granicach 50zł więc tak czy tak swoje zarabiają.

Awatar użytkownika
Lava
Posty: 212
Rejestracja: 17 paź 2019, 9:12
Samochód: Seat ateca, 2.0 tsi 190 km, lava blue
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Lava »

Niech żyje wymiana oleju samodzielnie co 10 tysi, całkowity koszt 410zł +duża kawa i 30 min roboty😉
2.0 tsi 190km, :D Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie :D

Malootki
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Malootki »

Endrju pisze:
12 maja 2018, 19:25
To pokaż mu książkę serwisową. Tam jest zapis 30kkm albo 2 lata w zależności co pierwsze wystąpi.
Odnośnie książki serwisowej. Przedwczoraj odebrałem auto i fizycznie książki serwisowej papierowej nie mam, jest tylko instrukcja obsługi, ale nie książka serwisowa. Nie wiem czy piszesz o tym samym. Znajomy mi mówisz że ponoć teraz nie dają papierowej wersji książki serwisowej. Nie wiesz jak to jest? Też dopytywałem o te książki żeby wiedzieć co i jak przyjechać na wizytę jednak oni tylko "pierwsza wizyta po 30tys. Km lub dwa lata, następna co rok" Czyli to oznacza że wg serwisu olej też dopiero po 30tys km?
Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Endrju »

To prawda teraz nie dają już papierowej książki, teraz tylko e-ksiazka. I faktycznie interwały olejowe są dla Ateci 2 lata albo 30tys.km. Oczywiście jeżeli będziesz chciał możesz zmienić sobie wcześniej np. co 15tys.km lub co 1 rok. Nie ma z tym żadnego problemu ja tak robiłem z poprzednim autem tylko mówiłem w ASO aby mi nic nie kasowali w zegarach więc normalny przegląd miałem już zgodnie z ustawieniami.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Malootki
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Malootki »

OK rozumiem. Zawsze chyba mogę samemu zrobić po 15tys km wymianę (akurat mam możliwość) a do serwisu jechać typowo na 30tys. Zależy mi na tym aby ta gwarancję utrzymać przez te 5lat.
Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

Awatar użytkownika
Walt
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2017, 8:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xperience
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Walt »

Mi apka podaje, że wymiana oleju będzie przy przebiegu 28500 za 658 dni, a przegląd przy 30000 za 694dni.
Za ten post autor Walt otrzymał podziękowanie:
Malootki (17 gru 2020, 10:48)
Ocena: 5.26%
Była 1,4TSI Xcellence.
Jest 2.0TSI Xperience.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: patryk7133 »

Malootki pisze:
17 gru 2020, 2:29
OK rozumiem. Zawsze chyba mogę samemu zrobić po 15tys km wymianę (akurat mam możliwość) a do serwisu jechać typowo na 30tys. Zależy mi na tym aby ta gwarancję utrzymać przez te 5lat.
Zgadza się ja tak robię już 3 lata wymieniam co 15tys km a w ASO co 30tys km
Za ten post autor patryk7133 otrzymał podziękowanie:
Malootki (17 gru 2020, 17:55)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przegląd serwisowy - koszty przy 60kkm

Post autor: zinger »

Panowie, robil juz ktos przeglad po 60kkm? U mnie co prawda dopiero 56kkm, ale za miesiac wypada serwis olejowy, wiec pewnie od razu zrobie tez to co przy 60kkm sie zwyczajowo robi, zeby dwa razy nie jezdzic.
Poza standardowym olejem i filtrami dochodzi jeszcze wymiana swiec, cos jeszcze? Ktos juz robil hamulce np?
Jak zawsze, czesci bede mial swoje:
- komplet filtrow Knechta - powietrze, olej, kabina 140zl
- olej Ravenol vsw 0w30 4l 200zl
- swiece - jeszcze nie kupilem - na all widze NGK albo Bosch, komplet za ok 170zl wychodzi - jak macie sprawdzonego sprzedawce, to poprosze o namiary, bo ponoc podrobki sie trafiaja.

Ostatni rok auto i tak wiecej stoi niz jezdzi, ale czas leci...

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: patryk7133 »

Dojdzie ci jeszcze wymiana płynu hamulcowego jeśli auto ma już 3 lata.
Co do świec zapłonowych to ja brałem w serwisie, bo podobno nasze silniki są wrażliwe na świece nieoryginalne, więc wolałem, żeby serwis dał swoje a razie ewentualnych problemów jestem kryty ;)

ODPOWIEDZ