Przegląd serwisowy - koszty

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Malootki
Posty: 49
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Malootki »

Misiek pisze:
20 kwie 2024, 1:09
DawidKOlkuszFR pisze:
19 kwie 2024, 17:56
...
Filtr paliwa- Tu jest meksyk bo wychodzą mi jakieś cuda. Ktoś ma gdzieś spisany nr części ?
...
Według tego co znalazłem w kilku konfiguratorach filtrów piszą, że niby niewymienialny. Trochę to dla mnie dziwne, bo przecież przy 100, czy 200 tysiącach NA PEWNO coś się w nim zbierze i wypadałoby go wymienić. Podobnie twierdzą (dokumentacja serwisowa), że niby filtra w skrzyni biegów też się nie wymienia, a jednak da się go kupić i wymienić, tak przynajmniej piszą niektórzy forumowicze.
A ja właśnie usłyszałem kwotę 2600-2800 za wymianę oleju, filtra przeciwpylkowego i świec. Serwis Bednarek Łódź.


Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

Sponsor

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Sponsor


Misiek
Posty: 2461
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 753 razy
Otrzymał podziękowań: 1210 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

Malootki pisze:
25 kwie 2024, 13:52
Misiek pisze:
20 kwie 2024, 1:09
DawidKOlkuszFR pisze:
19 kwie 2024, 17:56
...
Filtr paliwa- Tu jest meksyk bo wychodzą mi jakieś cuda. Ktoś ma gdzieś spisany nr części ?
...
Według tego co znalazłem w kilku konfiguratorach filtrów piszą, że niby niewymienialny. Trochę to dla mnie dziwne, bo przecież przy 100, czy 200 tysiącach NA PEWNO coś się w nim zbierze i wypadałoby go wymienić. Podobnie twierdzą (dokumentacja serwisowa), że niby filtra w skrzyni biegów też się nie wymienia, a jednak da się go kupić i wymienić, tak przynajmniej piszą niektórzy forumowicze.
A ja właśnie usłyszałem kwotę 2600-2800 za wymianę oleju, filtra przeciwpylkowego i świec. Serwis Bednarek Łódź.
No to NA PEWNO o czymś ZAPOMNIAŁA, ponieważ za ten zestaw części (ponad "normę" tylko świece) plus rozszerzony przegląd nie żądaliby aż tyle, nawet jak na ASO. Nie jestem pewien, ale wcześniej forumowicze pisali, że po czterech latach, to zakres wymian jest dużo większy, bo wchodzi jeszcze chyba i płyn hamulcowy i klocki, płyn chłodzący i pewnie jeszcze parę innych rzeczy. Musiałbyś przejrzeć wcześniejsze posty z tego wątku lub po prostu poszukać forumową wyszukiwarką.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2024, 10:07 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 359
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: rybsko »

Przegląd na okazję 2 lat / 30 tys. plus dodatkowe testy, plus klimatyzacja odgrzybianie, w ASO Gdynia. Olej własny, cała reszta od ASO.
Bateryjka od kluczyka, to moja wtopa. Miałem, zapomniałem wymienić przed wyjazdem, wsadzili taką premium z importu :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 123
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Orłoś »

Hmm, jak ostatnio byłem w ASO w Gdańsku to też mi zmienili baterię na tę "oryginalną" VW. Myślałem, że faktycznie miałem wyładowaną, a tu widzę Grupa Plichta wciska każdemu kto się pojawi. Kiepsko. Poza tym co to jest "Pakiet Bezpieczny Seat"? Sprawdzenie akumulatora 50 zł? Czasem nie wiem, co myśleć o ASO, bo niby człowiek wie, że drożej i może i by chciał u Nich serwisować, ale jak coś takiego widzę to :shock:
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 670
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: TomeL »

A tego zmywacza zużyli litr czy 20l?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Misiek
Posty: 2461
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 753 razy
Otrzymał podziękowań: 1210 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

rybsko pisze:
27 kwie 2024, 7:40
Przegląd na okazję 2 lat / 30 tys. plus dodatkowe testy, plus klimatyzacja odgrzybianie, w ASO Gdynia. Olej własny, cała reszta od ASO.
Bateryjka od kluczyka, to moja wtopa. Miałem, zapomniałem wymienić przed wyjazdem, wsadzili taką premium z importu :D

Obrazek
Ale ten filtr kabinowy, to powala : normalna cena (najniższa, a filtr wcale nie o name, tylko jakiś markowy), to 60 - 70 zł, a u nich aż 220. Za baterię, to chyba też trochę "przesadzili", bo nie kosztuje chyba aż tyle.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2461
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 753 razy
Otrzymał podziękowań: 1210 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

TomeL pisze:
27 kwie 2024, 10:23
A tego zmywacza zużyli litr czy 20l?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
I do czego ...
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

bartoleqq
Posty: 42
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:01
Samochód: tiguan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: bartoleqq »

Wymiana była oleju chyba, to czyścili cale podwozie zmywaczem. Swoją drogą puszka zmywacza 0.5l kosztuje ok 10zl, więc to raczej 1l tam jest w fv.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 359
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: rybsko »

Orłoś pisze:
27 kwie 2024, 10:06
Hmm, jak ostatnio byłem w ASO w Gdańsku to też mi zmienili baterię na tę "oryginalną" VW. Myślałem, że faktycznie miałem wyładowaną, a tu widzę Grupa Plichta wciska każdemu kto się pojawi. Kiepsko. Poza tym co to jest "Pakiet Bezpieczny Seat"? Sprawdzenie akumulatora 50 zł? Czasem nie wiem, co myśleć o ASO, bo niby człowiek wie, że drożej i może i by chciał u Nich serwisować, ale jak coś takiego widzę to :shock:
Spieszę z wyjaśnieniem, że w moim przypadku nie było żadnej ściemy - bateria dawała mi znać od tygodnia czy dwóch, więc żalu o sam fakt wymiany nie mam.

W Bezpiecznym Seacie chyba było sprawdzanie zawieszenia, równości zużycia opon i korekcja zbieżności.

Co do całej wyceny - nie zaskoczyli mnie nią - taką dostałem ofertę przed wyjazdem do nich. Poza bateryjką niczego sami tam nie dodali ponad to.
Misiek pisze:
28 kwie 2024, 0:24
Ale ten filtr kabinowy, to powala : normalna cena (najniższa, a filtr wcale nie o name, tylko jakiś markowy), to 60 - 70 zł, a u nich aż 220. Za baterię, to chyba też trochę "przesadzili", bo nie kosztuje chyba aż tyle.
Miałem świadomość, że to i owo będzie przestrzelone cenowo, ale nie chciało mi się bawić w zakupy drobiazgów i sprawdzania. Kupiłem jedynie swój olej.
bartoleqq pisze:
29 kwie 2024, 6:34
Wymiana była oleju chyba, to czyścili cale podwozie zmywaczem. Swoją drogą puszka zmywacza 0.5l kosztuje ok 10zl, więc to raczej 1l tam jest w fv.
Też tak sądzę.

Malootki
Posty: 49
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:56
Lokalizacja: Radomsko
Samochód: Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Malootki »

Misiek pisze:
28 kwie 2024, 0:25
TomeL pisze:
27 kwie 2024, 10:23
A tego zmywacza zużyli litr czy 20l?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
I do czego ...
Też mnie to wkurza. Liczą sporo więcej niż jeden spray a reszty nie ma.
Płyn hamulcowy robiłem w tamtym roku. Dzwoniłem do innego serwisu, sam serwis po 4 latach + wymiana oleju 600zl. Wymiana świec na 60tys lub 4lata. Ja w sumie sam się kiedyś zrobiłem i ten przegląd po 4 latach, który jest wymagany muszę zrobić po niecałych 3,5 😟 dlatego że świecami zaczekam raczej do grudnia. Za wymianę świec 230zł powiedzieli,a same świece 570 (ja oryginalne VW kupiłem za 370)
Ateca Xperience 1.5 150KM DSG7

Obrazek

ODPOWIEDZ