Przegląd serwisowy - koszty

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: greg_the_lazy »

Kuchar pisze:
29 wrz 2020, 18:10
Czyli generalnie co robiłeś przy 30tys km i jakie koszty, bo widzę że każdy serwis żyje zdecydowanie swoim życiem..
Serwis olejowy + przegląd 30k km + dezynfekcja klimatyzacji. Olej(RAVENOL VSW SAE 0W30 USVO C3 504/507 5L) i filtry(przeciwpyłkowy, powietrza, oleju) moje ok. 355zł. Serwis: 656,58zł. Carsed Warszawa.
Za ten post autor greg_the_lazy otrzymał podziękowanie:
Kuchar (30 wrz 2020, 11:05)
Ocena: 5.26%


Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Sponsor

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Sponsor


Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: hetman72 »

greg_the_lazy pisze:
29 wrz 2020, 16:11
Ja robiłem w kwietniu i serwisu klimy żadnego nie było. Opiekun serwisu powiedział, że póki chłodzi i nic się nie dzieje to jeździć. Ale jak chce to mogą zrobić, koszt ok 550zl Obrazek
Po co serwis? Chyba że będzie awaria lub przebieg takiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
A przegląd i czyszczenie klimy mam wycenione na 120zł
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Misiek
Posty: 2435
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

Frodo pisze:
14 cze 2020, 10:59
Nieźle sobie te serwisy liczą za wymianę oleju w stosunku do nakładu pracy. Ja ostatnio w innym, starym aucie (TDI), może w drodze wyjątku, trochę po znajomości, ale na fakturę, zapłaciłem niecałe 50 zł z robociznę.
U nas podobnie, ale spotkałem kilka serwisów "niezależnych" (typu Pan Zdzisio), które doliczają 40 - 60 zł jeżeli przyjedzie się z własnym olejem - utylizacja zużytego oleju kosztuje + prawdopodobnie uzupełnienie straconej marży od niesprzedanego oleju.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: greg_the_lazy »

hetman72 pisze:
29 wrz 2020, 18:59
Po co serwis? Chyba że będzie awaria lub przebieg takiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
A przegląd i czyszczenie klimy mam wycenione na 120zł
a co w chodzi w skład tego przeglądu? :)

ja wymieniam olej co roku lub co 15k, zależy co pierwsze nastąpi, a zawsze to następuję na przełomie kwietnia/maja, wtedy jest olej z filtrem i filtr kabinowy + czyszczenie klimatyzacji z tzw. oceną sprawności.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Misiek
Posty: 2435
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

greg_the_lazy pisze:
29 wrz 2020, 16:11
Kuchar pisze:Ktoś robił w ostatnim czasie przegląd na 30tyś km?
Jeżeli tak to co podlega wymianie (filtr powietrza, kabinowy, serwis klimy to słyszałem, coś jeszcze?)
Ja robiłem w kwietniu i serwisu klimy żadnego nie było. Opiekun serwisu powiedział, że póki chłodzi i nic się nie dzieje to jeździć. Ale jak chce to mogą zrobić, koszt ok 550zl Obrazek Podziękowałem.
550 ? ? ? Nieźle - u nas jest specjalistyczny (i z wielu opinii wiem, że profesjonalny) serwis klimy i za pełny, kompletny przegląd biorą 160 zł + koszt zużytego czynnika i ewentualnie niezbędnych części, także po rozsądnych cenach. Nie ma się co dziwić ASO, bo przecież trzeba z czegoś firmę utrzymać - kupi taki jeden z drugim samochód, zarobisz na nim jednorazowo, a później z czego żyć (Panie Premierze - z czego żyć ? :) ). Dlaczego tylko te ich ceny muszą aż tak bardzo odstraszać i zniechęcać ? Od początku pracuję w firmie handlowej i zawsze mówili nam na szkoleniach, że lepiej wziąć mniej (oczywiście w granicach rozsądku i opłacalności), co przyciągnie więcej klientów, a zysk wyjdzie taki sam lub nawet i większy.

Ja z ASO zrezygnowałem już po trzeciej wizycie głownie (80 - 90 %) z powodu ceny oleju : zażyczyli sobie 330 zł ! Kupują go "z beczki", czyli w hurtowych cenach, a liczą jak za najdroższy na rynku i to jeszcze jakby był w litrowych opakowaniach. A od tamtego czasu płacę w sklepie firmowym, ale niezależnym za oryginalny olej Forda / Motorcraft z markowym filtrem MAN'a 120 - 160 zł. Można, można i da się z tego wyżyć.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Kuchar »

Też bym już dawno zrezygnował z cena i jakości ASO, ale jednak ta gwarancja zwłaszcza w doposażonym aucie mnie trzyma no i drugi argument choć minimalnie znaczący - mniej marudzenia przy odsprzedaży...

Misiek
Posty: 2435
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

Kuchar pisze:
30 wrz 2020, 11:07
Też bym już dawno zrezygnował z cena i jakości ASO, ale jednak ta gwarancja zwłaszcza w doposażonym aucie mnie trzyma no i drugi argument choć minimalnie znaczący - mniej marudzenia przy odsprzedaży...
Tak dla wyjaśnienia, to 14 lat temu samochody gwarancje miały po standardowe 2 lata, więc ja także pożegnałem ich czule już po gwarancji. Aktualnie moje Galaxy może być warte nawet i 20 tys, więc jak będę je sprzedawał w następnym roku, to za taką cenę mogą sobie marudzić, że nie ma historii wizyt w ASO. Tym bardziej, że aktualnie rzeczywisty, realny, niekręcony przebieg, to około 80 tys. Od kilku lat podczas badania technicznego diagnosta nawet coś na mnie tak jakoś dziwnie, podejrzliwie patrzy, a jeden to nawet miał wątpliwości, bo przy takim wieku te samochody mają już po ponad 200.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Kuchar »

Misiek pisze:
30 wrz 2020, 11:32
Kuchar pisze:
30 wrz 2020, 11:07
Też bym już dawno zrezygnował z cena i jakości ASO, ale jednak ta gwarancja zwłaszcza w doposażonym aucie mnie trzyma no i drugi argument choć minimalnie znaczący - mniej marudzenia przy odsprzedaży...
Tak dla wyjaśnienia, to 14 lat temu samochody gwarancje miały po standardowe 2 lata, więc ja także pożegnałem ich czule już po gwarancji. Aktualnie moje Galaxy może być warte nawet i 20 tys, więc jak będę je sprzedawał w następnym roku, to za taką cenę mogą sobie marudzić, że nie ma historii wizyt w ASO. Tym bardziej, że aktualnie rzeczywisty, realny, niekręcony przebieg, to około 80 tys. Od kilku lat podczas badania technicznego diagnosta nawet coś na mnie tak jakoś dziwnie, podejrzliwie patrzy, a jeden to nawet miał wątpliwości, bo przy takim wieku te samochody mają już po ponad 200.
Tyle, że teraz mówisz o Galaxym który jest wart 20tyś czyli o samochodzie "wiekowym", w przypadku samochodów kilkuletnich uwierz mi, że patrzą na te serwisowe pieczątki ;)

xoy
Posty: 62
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:14
Samochód: BMW X1 (U11) 23i
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: xoy »

W przypadku samochodów wiekowych też to działa. Sprzedałem w tym roku w zasadzie z marszu Toyotę Celica z 2001 r. z przebiegiem 195k km za 17k pln, tylko dlatego że miała udokumentowaną historię serwisowania w ASO oraz związany z tym wiarygodny przebieg km. Nawet jeśli serwis w ASO nie wpłynął dodatnio na cenę (ale wpłynął), to na pewno na szybkość sprzedaży :-)

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Kuchar »

No oczywiście, dobrze jak jest, ale w przypadku tych starszych samochodów jazda do ASO to kosztogenna i nie wymuszona np. gwarancją wizyta przez którą ekonomika takich "wypadów" pozostawia wiele do życzenia.. ;)

ODPOWIEDZ