Przegląd serwisowy - koszty

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 920
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: tomal218 »

Panowie z tym serwisem to jest parodia przegląd za 15 dni a serwis (Pani z serwisu ) nie wie co będzie robione musi ustalić z serwisantem śmiech na sali hehe


oso soplón !!! :lol:

Sponsor

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Sponsor


geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: geranium »

tomal218 pisze:
08 lis 2021, 13:30
Panowie z tym serwisem to jest parodia przegląd za 15 dni a serwis (Pani z serwisu ) nie wie co będzie robione musi ustalić z serwisantem śmiech na sali hehe
bo Pani odbiera telefony i umawia wizyty a sprawami technicznymi zajmuje się 'doradca serwisowy' śmiech na sali że się takich podstaw nie wie :lol: ;)

geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: geranium »

Rafiner pisze:
07 lis 2021, 15:25
geranium pisze:
07 lis 2021, 10:28
@rafiner ceny masz super u mnie po 3 latach olej, filtr, płyn hamulcowy, przegląd, chcieli 1370zł.
Nie tak. Ja napisałem co chce Seat, żeby zrobić i to wchodzi w pakiet. Tylko to.

Ja też będę wymieniał olej w 3 roku sam i wiem, że płacę dodatkowo.
Wywołując temat miałem nadzieję, że ktoś potwierdzi, że fakt, w pakiecie 2 lata, zrobimy 3 przeglądy lub powie, że babka kit wciska.
Generalnie to drażni mnie, że na infolinii pierwszego kontaktu siedzą kobiety, co nie czają bazy, tylko to co im napisano.
wiem że takie pakiety były tylko przy zakupie nowego auta i to w żaden sposób mi się nie opłacało widać może coś się zmieniło
płacąc średnio 1000 zł za przegląd, 3 przeglądy to by był czysty zysk ale wątpię aby ASO dopłacało

Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Bonifacy »

Teraz przy zakupie nowego jest na 5 lat za 3899 zł (do 75 tys. km)
A po zakupie można dokupić pakiet serwisowy na trzy lata za 3732 zł (z przebiegiem do 20 tys. rocznie).
Żałuję, że gdy kupowałem samochód, było drożej i się nie zdecydowałem.

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 920
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: tomal218 »

geranium pisze:
08 lis 2021, 15:01
tomal218 pisze:
08 lis 2021, 13:30
Panowie z tym serwisem to jest parodia przegląd za 15 dni a serwis (Pani z serwisu ) nie wie co będzie robione musi ustalić z serwisantem śmiech na sali hehe
bo Pani odbiera telefony i umawia wizyty a sprawami technicznymi zajmuje się 'doradca serwisowy' śmiech na sali że się takich podstaw nie wie :lol: ;)
No ta Pani to doradca serwisowy !
oso soplón !!! :lol:

Rafiner
Posty: 820
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Rafiner »

Bonifacy pisze:
08 lis 2021, 15:20
Teraz przy zakupie nowego jest na 5 lat za 3899 zł (do 75 tys. km)
A po zakupie można dokupić pakiet serwisowy na trzy lata za 3732 zł (z przebiegiem do 20 tys. rocznie).
Żałuję, że gdy kupowałem samochód, było drożej i się nie zdecydowałem.
Edit.
Jest kilka opcji teraz dla aut używanych 24/ 36/ 48 miesięcy w opcji do określonego przebiegu tys km.
Każde w innej cenie. Ten 24 miesiace do 40 tys km kosztuje 2287 zł. Niby się opłaca, bo rzekomo da się zrobić 3 serwisy, ale pod warunkiem, że mało jeździmy. Zobaczymy, pewnie kupię ten pakiet, bo mam 19 tys i robie do 10 tys rocznie.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Misiek
Posty: 2448
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

tomal218 pisze:
08 lis 2021, 13:30
Panowie z tym serwisem to jest parodia przegląd za 15 dni a serwis (Pani z serwisu ) nie wie co będzie robione musi ustalić z serwisantem śmiech na sali hehe
Pewnie to jakaś młoda (nowa) pipka dopiero co po podstawowym przeszkoleniu i jeszcze nie za bardzo jest zorientowana co i jak ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2448
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

geranium pisze:
08 lis 2021, 15:13
Rafiner pisze:
07 lis 2021, 15:25
geranium pisze:
07 lis 2021, 10:28
@rafiner ceny masz super u mnie po 3 latach olej, filtr, płyn hamulcowy, przegląd, chcieli 1370zł.
Nie tak. Ja napisałem co chce Seat, żeby zrobić i to wchodzi w pakiet. Tylko to.

Ja też będę wymieniał olej w 3 roku sam i wiem, że płacę dodatkowo.
Wywołując temat miałem nadzieję, że ktoś potwierdzi, że fakt, w pakiecie 2 lata, zrobimy 3 przeglądy lub powie, że babka kit wciska.
Generalnie to drażni mnie, że na infolinii pierwszego kontaktu siedzą kobiety, co nie czają bazy, tylko to co im napisano.
wiem że takie pakiety były tylko przy zakupie nowego auta i to w żaden sposób mi się nie opłacało widać może coś się zmieniło
płacąc średnio 1000 zł za przegląd, 3 przeglądy to by był czysty zysk ale wątpię aby ASO dopłacało
Zauważ, że w takiej sytuacji płacisz za jakiś tam okres z góry, jeszcze przed wykonaniem usługi, więc czasami takie superpromocje się trafiają.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Rafiner
Posty: 820
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Rafiner »

Poprawka, wychodzi na to, że to nie do 40 tys km całkowitego przebiegu, ale na 40 tys km i te dwa lata. Czyli lepiej, bo nie przekroczę tego.

Ja sądzę, ze wiecie ile ma ASO na częściach, skoro filtr u nich jest 3 x cena ze sklepu, a sklep za darmo nie daje.
Do tego część ludzi jeżdżą z własnymi gratami lub nie serwisuje. A tak to mają klienta w garści, zawsze się coś dodatkowego trafi, na swoje i tak wyjdą.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Luk4as »

Rafiner jak myślisz ile sklep ma na częściach ? Przy dzisiejszej wybijającej się konkurencji jest to 1-5 % ..... wiec szału nie ma, w serwisie trzymają się cen katalogowych stąd te ceny. Jak weźmiesz cenę powiedzmy filtra pyłkowe Mann to katalog 150, a cena transakcyjna 90. Mam nadzieję, że już rozumiesz .... serwis na pewno nie straci nawet jak przyjdziesz do nich ze swoimi częściami, charytatywnie nie robią, tylko stawkę za roboczogodzinę mają odpowiednią.

ODPOWIEDZ