Przegląd serwisowy - koszty

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

Coś mi się wydaje, że ta cena, to jakaś nieformalna okresowa jesienno / zimowa promocja, bo jakiś czas temu ktoś pisał o cenie za wymianę z przeglądem z ich częściami 1200 - 1300 zł. Ostatnio brat cioteczny z Łodzi "płakał" że za taki przegląd zapłacił właśnie 1300 zł i po rozmowie z serwisem doszedł do wniosku, że to opłata za przedłużenie gwarancji.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Sponsor


krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: krowka1978 »

Misiek pisze:
31 paź 2023, 0:40

Teraz w domu tego nie mam, bo znalazłem w pracy, ale na Allegro widziałem ofertę chyba 5 kompletów śrub i uszczelek za kilkadziesiąt zł, a że to się nie starzeje, jak na przykład olej, to można od razu kupić taki pakiet na kilka wymian z góry i nie zawracać sobie głowy, nie analizować i nie denerwować się "oszustwem".
Super, a góra śmieci rośnie na części wielokrotnego użytku... Z kolei dla liczących to wyrzucanie pieniędzy do kubła.
Za ten post autor krowka1978 otrzymał podziękowanie:
Misiek (31 paź 2023, 10:03)
Ocena: 5.26%
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

krowka1978 pisze:
31 paź 2023, 8:16
Misiek pisze:
31 paź 2023, 0:40

Teraz w domu tego nie mam, bo znalazłem w pracy, ale na Allegro widziałem ofertę chyba 5 kompletów śrub i uszczelek za kilkadziesiąt zł, a że to się nie starzeje, jak na przykład olej, to można od razu kupić taki pakiet na kilka wymian z góry i nie zawracać sobie głowy, nie analizować i nie denerwować się "oszustwem".
Super, a góra śmieci rośnie na części wielokrotnego użytku... Z kolei dla liczących to wyrzucanie pieniędzy do kubła.
Całkowicie się z Tobą zgadzam, ale jeżeli nie dam im mojego, taniego, to i tak mnie obciążą kwotą (dopiszą do faktury) wielokrotnie większą, bo przecież MUSZĄ go wymienić (tak przewiduje ich procedura serwisowa), mimo, że tak jak pisałeś wcześniej - można go spokojnie i bez żadnego uszczerbku wkręcić jeszcze raz. Więc i tak oszczędni są "do przodu".
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: krowka1978 »

W 1.5 procedura serwisowa przewiduje tylko jedną wymianę korka, z fabrycznego na "wielorazowy". Potem tylko zmiana pierścienia.
Za ten post autor krowka1978 otrzymał podziękowanie:
Misiek (31 paź 2023, 11:31)
Ocena: 5.26%
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Mar »

Mar pisze:
30 paź 2023, 15:24
Przeglad okresowy i przeglad rozszerzony to pozycje obowiazkowe i wynikaja z roboczogodziny. Wyszlo wiec, ze maja bardzo niska cene wymiany oleju i totalnie nie oplaca mi sie kupic swojego + filtru. Jestem w szoku, ze cena akurat tutaj wyszla zdecydwainie lepiej na plus salonu.
Wyszlo mi, ze za wymiane oleju z materialami to okolo 450pln. Cena wyglada na standardowa i lepszej nie znajde. Szok :)

@krowka1978 tylko, ze ja chetnie oddam to w ich rece i samemu nie bede sie w to bawil
Dopytalem, podrazylem i ta kwota to jest tylko kwota samej wymiany bez kosztu oleju :lol: :lol:
Zrezygnowalem :mrgreen:
Wymienie sobie we wlasnym zakresie

Ja nie wiem jak mozna wyceniac cos takiego, aby potem dopwoiedziec, ze cena nie zawiera samego oleju
Przegląd z wymianą oleju - 850 zł brutto (materiał i robocizna)

Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Mar »

Odnosnie wymiany oleju w skrzyni DSG to mozna zrobic to poza ASO? Robia z tym problemy, czy potem u nich bede musial ponownie wymienic jak mine 60tys i przeglad przy 4 latach
Aktualnie przy 3 jakos nie moge sie doprosic czy warto... Temat tabu.

Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

Mar pisze:
31 paź 2023, 12:15
Mar pisze:
30 paź 2023, 15:24
Przeglad okresowy i przeglad rozszerzony to pozycje obowiazkowe i wynikaja z roboczogodziny. Wyszlo wiec, ze maja bardzo niska cene wymiany oleju i totalnie nie oplaca mi sie kupic swojego + filtru. Jestem w szoku, ze cena akurat tutaj wyszla zdecydwainie lepiej na plus salonu.
Wyszlo mi, ze za wymiane oleju z materialami to okolo 450pln. Cena wyglada na standardowa i lepszej nie znajde. Szok :)

@krowka1978 tylko, ze ja chetnie oddam to w ich rece i samemu nie bede sie w to bawil
Dopytalem, podrazylem i ta kwota to jest tylko kwota samej wymiany bez kosztu oleju :lol: :lol:
Zrezygnowalem :mrgreen:
Wymienie sobie we wlasnym zakresie

Ja nie wiem jak mozna wyceniac cos takiego, aby potem dopwoiedziec, ze cena nie zawiera samego oleju
Przegląd z wymianą oleju - 850 zł brutto (materiał i robocizna)
Ale to i tak taniej niż 1300, o których wcześniej czytałem.

Czyli wychodzi 400 za sam olej, który poza ASO można kupić poniżej 200 zł. Nieźle i życzę powodzenia, dla ASO oczywiście.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

saveno1
Posty: 17
Rejestracja: 01 wrz 2019, 11:13
Samochód: Ateca 1,4 DSG 4Drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: saveno1 »

Cześć.
Podzielę się doświadczeniem z zakupu pakietu przeglądów. W zeszłym roku na black friday kupiłem dwuletni pakiet przeglądów za 1.499,00zł.
Zaraz potem wymienili mi ojej w silniku, świece, płyn hamulcowy. Teraz po roku byłem na wymianie oleju w skrzyni i oleju w haldexie i jeszcze filtr powietrza został wymieniony. Czeka mnie jeszcze wymiana oleju silnikowego w przyszłym roku i przegląd - wszystko w cenie. Sądzę, że to był rzeczywiście udany zakup - oczywiście w moim przypadku. Ciekawe ile teraz będzie zniżki na black friday?

Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

saveno1 pisze:
04 lis 2023, 19:25
Cześć.
Podzielę się doświadczeniem z zakupu pakietu przeglądów. W zeszłym roku na black friday kupiłem dwuletni pakiet przeglądów za 1.499,00zł.
Zaraz potem wymienili mi ojej w silniku, świece, płyn hamulcowy. Teraz po roku byłem na wymianie oleju w skrzyni i oleju w haldexie i jeszcze filtr powietrza został wymieniony. Czeka mnie jeszcze wymiana oleju silnikowego w przyszłym roku i przegląd - wszystko w cenie. Sądzę, że to był rzeczywiście udany zakup - oczywiście w moim przypadku. Ciekawe ile teraz będzie zniżki na black friday?
A aktualnie pakiet na dwa lata niecałe 4000, dziękuję bardzo. Może w promocji będzie taniej, ale żeby za ponad połowę, to jakoś nie wierzę.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

geranium
Posty: 720
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: geranium »

wczorajszy przegląd =>przegląd z wymianą oleju, przegląd rozszerzony, wymiana płynu hamulcowego, olej + filtr oleju własny, reszta ASO =>649.77 zł
Za ten post autor geranium otrzymał podziękowanie:
Rafiner (16 lis 2023, 23:06)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ