Przegląd serwisowy - koszty

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Mar
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:25
Samochód: Ateca Exc, 1.5tsi DSG, Velvet Red, 2020 przed lift
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Mar »

geranium pisze:
05 lis 2023, 13:10
wczorajszy przegląd =>przegląd z wymianą oleju, przegląd rozszerzony, wymiana płynu hamulcowego, olej + filtr oleju własny, reszta ASO =>649.77 zł
Piszcie po jakim czasie to przeglad, ale z powyzszego wnioskuje, ze po 3 latach
Ja swoj 3 letni zrobiony tydzien temu, czyli to co robi sie po 3 latach:
-przeglad + przeglad rozszerzony
-wymiana plynu hamulcowego

Koszt 800
Zadnych usterek. Nawet dowiedzialem sie, ze Seat po udanym przegladzie daje dodatkowo assustance w calej europie do 3dni roboczych (wliczajac weekend 5). Nawet tego nie wiedzialem

To twoje to jakas niska cena jakby nie w ASO :P



Sponsor

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Sponsor


Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Bonifacy »

U mnie - jak kiedyś pisałem ( https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... 161#p38161 ) - nie ma przeglądu po trzech latach. Był po dwóch, następny po czterech.

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Rafiner »

saveno1 pisze:
04 lis 2023, 19:25
Cześć.
Podzielę się doświadczeniem z zakupu pakietu przeglądów. W zeszłym roku na black friday kupiłem dwuletni pakiet przeglądów za 1.499,00zł.
Zaraz potem wymienili mi ojej w silniku, świece, płyn hamulcowy. Teraz po roku byłem na wymianie oleju w skrzyni i oleju w haldexie i jeszcze filtr powietrza został wymieniony. Czeka mnie jeszcze wymiana oleju silnikowego w przyszłym roku i przegląd - wszystko w cenie. Sądzę, że to był rzeczywiście udany zakup - oczywiście w moim przypadku. Ciekawe ile teraz będzie zniżki na black friday?
Ja tak kupilem 2 lata temu za 999 zl przeglad na BF. Niestety ta super oplacalnosc jest tylko dla promila klientow. Musisz miec to szczescie i miec przeglad olejowy wychodzacy z komputera do tygodnia po zakupie pakietu. Wtedy oni Ci zrobia przeglad z wymiana oleju w ramach pakietu, nastepnie drugi po roku, a trzeci znowu olejowy przed skonczeniem sie pakietu. Jak zaczniesz przeglady od tego nieolejowego, to masz 1 zwykly, drugi olejowy i trzeci znow zwykly. Oczywiscie co 3 lata wchodzi plyn hamulcowy, swiece co 4 lata lub przebieg 60 tys km i DSG olej jak masz mokre co 60 tys km.
W przeciwnym razie jak np przeglady wychodza Ci we wrzesniu, to z pakietu kupionego na BF skorzystasz za rok we wrzesniu, chyba ze Ci z przegiegu swiece czy DSG olej wyjdzie. Stad jak malo jezdzisz to jest to malo oplacalne.
PS. Ja jestem w tych promilach i jutro jade na serwis w 4 roku, ale za rok nie oplaca mi sie, bo kupujac pakiet na BF mam tylko jeden serwis olejowy, plyn hamulcowy, dwa tylko przeglady i tyle. Teraz w pakiecie mam dwa serwisy olejowe, jeden przeglad, plyn hamulcowy i swiece.
Robie tylko 10-12 tys rocznie i mam suche DSG.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Misiek
Posty: 2445
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 749 razy
Otrzymał podziękowań: 1204 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
16 lis 2023, 22:58
...
Ja jestem w tych promilach
...
A nie pomyłeś się przypadkiem ? Pisze się "na promilach" lub "pod wpływem promili" ? ŻART :lol: :lol: :lol:
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Rafiner »

Misiek pisze:
16 lis 2023, 23:59
Rafiner pisze:
16 lis 2023, 22:58
...
Ja jestem w tych promilach
...
A nie pomyłeś się przypadkiem ? Pisze się "na promilach" lub "pod wpływem promili" ? ŻART :lol: :lol: :lol:
Na promilach bede wieczorem. 🤣🤣

Ten przeglad na 4 rok kosztuje normalnie 1800 zl czyli olej z filtrem, filtr kabinowy, swiece i przeglad. Przegiecie troche.
Przeglad w 5 roku czyli tylko przeglad, filtr kabinowy i plyn hamulcowy 700 zl.
Przeglad bez swiec 1200 zl. Z tego wynika, ze trzeba dobrze skalkulowac kiedy i za ile brac pakiet.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
ugdzibo (17 lis 2023, 15:09)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

michalmichna
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2023, 11:14
Samochód: Seat Ateca 1,5 TSI DSG 2022
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: michalmichna »

Witam,

Właśnie jestem po wstępnym umówieniu się na pierwszy przegląd w Ateca 2022 1,5 TSI.
Mam 19,5 tyś przebiegu, ale samochód woła o przegląd olejowy w ciągu 30 dni i w ciągu 60 dni przegląd ogólny.
Mam mieć robiony właśnie ten przegląd olejowy z wymianą oleju i przegląd ogólny.
Dodatkowo w ramach zgłaszanych usterek mają sprawdzić Car Play, usterka start - stop (od nowości ale w sumie mi to odpowiadało :) oraz "walenie" z głośników jak z kałasznikowa po otwarciu auta - 2x w ciągu 2 lat, mam gdzieś nagranie nawet.

Pan z serwisu wstępnie wycenił usługę na 1200 zł brutto.
Zapytałem o swój olej to oczywiście mogę przywieźć ale nie znam ceny ze swoim olejem - będę jeszcze dzwonił bo nie ma grafiku na grudzień.

Zastanawiam się czy warto kupować swój czy całość od nich? Jaka może być różnica ze swoim olejem i filtrem?

Poprzednio w VW miałem pakiet serwisowy do leasingu więc zawsze jechałem na gotowe.

ugdzibo
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2023, 13:47
Samochód: ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: ugdzibo »

Decyzja o zakupie własnego oleju i filtra do przeglądu Twojej Ateci 2022 1.5 TSI zależy od kilku czynników, takich jak różnica w kosztach i Twoje preferencje co do marki i jakości oleju. Oto kilka kwestii, które warto rozważyć:

Koszt oleju i filtra: Sprawdź ceny oleju i filtra, które są zalecane dla Twojego modelu samochodu. Porównaj te ceny z tym, co serwis oferuje w ramach pakietu przeglądu. Pamiętaj, że oprócz samego oleju potrzebny będzie również odpowiedni filtr oleju.

Jakość oleju: Jeśli masz preferencje co do konkretnej marki lub specyfikacji oleju, który chcesz użyć w swoim samochodzie, zakup własnego oleju może być dobrym rozwiązaniem. Niektórzy kierowcy wolą korzystać z olejów wysokiej jakości lub specyficznych marek, które nie zawsze są dostępne w standardowej ofercie serwisowej.

Gwarancja: Upewnij się, że używanie własnego oleju i filtra nie wpłynie na warunki gwarancji Twojego samochodu. W niektórych przypadkach serwisowanie pojazdu poza autoryzowanym serwisem lub z użyciem nieoryginalnych części może wpłynąć na warunki gwarancji.

Wygodę: Korzystanie z usług serwisu i ich oleju oznacza mniejsze zaangażowanie z Twojej strony – nie musisz szukać odpowiedniego oleju, martwić się o jego dostarczenie do serwisu, ani negocjować ceny. To może być wygodniejsze, szczególnie jeśli nie masz preferencji co do konkretnego oleju.

Co do Twoich dodatkowych zgłoszeń (Car Play, usterka start-stop, problem z głośnikami), dobrze jest mieć je udokumentowane (na przykład nagranie problemu z głośnikami), co może ułatwić diagnostykę i naprawę.

Ostatecznie, decyzja o zakupie własnego oleju zależy od tego, czy oszczędności są dla Ciebie ważniejsze niż wygoda korzystania z kompleksowej usługi serwisowej. Polecam również skontaktować się z serwisem i zapytać o dokładny koszt przeglądu z Twoim olejem i filtrem, aby móc dokładnie porównać obie opcje.



_____________________________
https://polbg.com/ubezpieczenie-kredytu-kupieckiego

Rafiner
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: Rafiner »

Jest taki kanal ma yout…. R2D gdzie koles sprawdza rozne oleje przeslane przez ogladajacych nowe i po pewnym przebiegu. Generalnie oleje wytrzymuja spokojnie 10-15 tys km normalnej eksploatacji. Ubytki jakosci mieszcza sie w normach lub sa tak male ze pomijalne. Nawet Shell 0W 30 sprawdza sie na tych dystansach, stad jak ktos wymienia co 15 tys km max lub raz w roku przy mniejszych przebiegach, to nie ma co kombinowac tylko go lac. Inna strona medalu jest to, ze taki olej i filtr kupione w serwisie VW czyli oryginaly w fabrycznych opakowaniach kosztuja do 300 zl max, gdzie podczas serwisu i lania z beczki licza sobie duzo wiecej.
Jak ktos chce to kombinuje, ale wiekszosc albo jedzie do ASO i placi za ich materialy albo wcale nie jedzie.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

michalmichna
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2023, 11:14
Samochód: Seat Ateca 1,5 TSI DSG 2022
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: michalmichna »

Mam jeszcze jedno pytanie. Dzisiaj tj 4.12 komunikat wyświetla mi że wymiana oleju za 4 dni. Jestem umówiony na piątek tj 8.12 na serwis. Czy w związku z tym nie przekroczę terminu? Zgodnie z komputerem we czwartek będzie wyświetlać wymiana za 1 dzień i nie wiem co będzie wyświetlać w piątek. Teoretycznie ostatni dzień na wymianę, ale nie wiem czy dobrze rozumuję ;)

JACA
Posty: 308
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Przegląd serwisowy - koszty

Post autor: JACA »

michalmichna pisze:
04 gru 2023, 8:43
Mam jeszcze jedno pytanie. Dzisiaj tj 4.12 komunikat wyświetla mi że wymiana oleju za 4 dni. Jestem umówiony na piątek tj 8.12 na serwis. Czy w związku z tym nie przekroczę terminu? Zgodnie z komputerem we czwartek będzie wyświetlać wymiana za 1 dzień i nie wiem co będzie wyświetlać w piątek. Teoretycznie ostatni dzień na wymianę, ale nie wiem czy dobrze rozumuję ;)
Czyli idealnie, co do dnia, wpasujesz się na wymianę oleju.
Ale spokojnie, o +/- kilka dni nikt nie będzie robił problemów. Kojarzę, że gdzieś była mowa o 14 dniach lub 500 km tolerancji.
--
Jaca

ODPOWIEDZ