Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: bentley »

Witam,

w ostatnich dniach odbyłem jazdę próbną silnikiem 1.4TSI 150KM (niestety manual) oraz 2.0TSI 190KM (z DSG). Sam się zastanawiam powoli nad tym autem. Kupiłem niedawno Aronę i jestem bardzo zadowolony. Co do silnika 1.4 to zdecydowanie nastawiony na jazde eco. Brakuje mocy, jest dość przymulony jak dla mnie. Do miasta może i ok jeśli komuś nie zależy na dynamice. Natomiast 2.0 z napędem na 4 koła to inna bajka. Auto w trybie sport ze świateł do 70-80-kmh wgniata w fotel nieprzeciętnie. Nie jest to jakaś wyścigówka, ale silnik jest dość dynamiczny (w trybie sport) i sprawa fajde z jazdy. Niestety nie spojrzałem w bagażnik czy jest dużo mniejszy jak ktoś tu pisał wcześniej. Dla mnie wybór jest dość prosty i jeśli się zdecyduje to tylko na 2.0TSI.

Pozdrawiam



Sponsor

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Sponsor


Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: zinger »

bentley pisze:
26 paź 2018, 13:01
Witam,

w ostatnich dniach odbyłem jazdę próbną silnikiem 1.4TSI 150KM (niestety manual) oraz 2.0TSI 190KM (z DSG). Sam się zastanawiam powoli nad tym autem. Kupiłem niedawno Aronę i jestem bardzo zadowolony. Co do silnika 1.4 to zdecydowanie nastawiony na jazde eco. Brakuje mocy, jest dość przymulony jak dla mnie. Do miasta może i ok jeśli komuś nie zależy na dynamice. Natomiast 2.0 z napędem na 4 koła to inna bajka. Auto w trybie sport ze świateł do 70-80-kmh wgniata w fotel nieprzeciętnie. Nie jest to jakaś wyścigówka, ale silnik jest dość dynamiczny (w trybie sport) i sprawa fajde z jazdy. Niestety nie spojrzałem w bagażnik czy jest dużo mniejszy jak ktoś tu pisał wcześniej. Dla mnie wybór jest dość prosty i jeśli się zdecyduje to tylko na 2.0TSI.

Pozdrawiam
Porownujesz gruszki do jablek, troche bez sensu. Jak juz to przejedzie sie 1.4 z DSG i 4x4 i wtedy porownaj do 2.0 DSG 4x4. Roznica zapewne bedzie, ale bez przesady.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: Felix »

Jeśli chodzi o bagażnik to wygląda to następująco:
1. FWD - 510L niezależnie od posiadania koła zapasowego
2. 4x4 bez koła zapasowego - 485L
3. 4x4 z kołem zapasowym - 400L
Koło zapasowe jest wymagane do Beats Audio/Seat Sound System, więc 4x4 z Beatsem ma 400L.
Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, to niestety nie jeździłem 1.4, które finalnie zamówiłem (głównie ze względu na bagażnik) i nie wiem jak ono zachowuje się w Atece, ale odnoszę wrażenie, że niektórzy chyba dziwne pojęcie "dynamicznej jazdy". Mam 1.4 122KM w Leonie, który jest wolniejszy niż Ateca 1.4/1.5 150KM i wcale nie uważam, żeby to było za mało do dynamicznej jazdy. Tylko dla mnie dynamiczna jazda nie oznacza od razu za....nia...
W większości przypadków 1.4/1.5 powinno spokojnie wystarczyć. 2.0 nie zrobiło na mnie aż takiego wrażenia, żebym się na nie jakoś bardzo napalił. Stwierdziłem, że nie ma sensu dopłacać prawie 20tys zł i tracić 25% pojemności bagażnika dla przyspieszenia lepszego o 0,7s. Nie mieszkam w górach i nie potrzebuję 4x4. Całe zycie jeździłem ośkami i jakoś przeżyję ośkę w Atece ;)
Chcesz za....lać? Kup Cupra Ateca ;)

bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: bentley »

Widze kolego zinger ze moje porownanie wedlug Ciebie jest calkiem „owocne”;) Takie tylko silniki mialem dostepne u mojego dealera i chcialem sie podzielic wrazeniami i tyle. Co do bagaznika to faktycznie spora roznica i bede bral to pod uwage na przyszlosc, dzieki Felix za informacje.
Jesli chodzi o dynamike to np w Aronie mam 1.0 115KM z DSG i tez uwazam ze na miasto to dosc dynamiczne auto. W Atece wyglada to inaczej, inna waga i wielkosc auta. Zdecydowanie chcialbym sprawdzic jeszcze ten nowy silnik 1.5TSI z DSG.

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: paprotek »


Felix pisze: 4x4 z kołem zapasowym - 400L
Możesz podać źródło tej informacji? Jakoś nie bardzo chce mi się w to wierzyć, bo zarówno wersje z kołem zapasowym jak i bez, mają te same styropiany i z tego co się orientuję to wszystko zajmuje tyle samo miejsca.

Ja znam źródło które mówi o różnicy FWD vs AWD, ale nie ma tam mowy o kole zapasowym, które jest zwykła małą/cienką dojazdówką.

Dzięki

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: Felix »

Kiedyś to znalazłem na francuskiej stronie Seata. Oni chyba jako jedyni podawali ta informację.
Potem jeszcze sam to przeliczałem na podstawie wymiarów bagażnika, bo nie chciało mi się wierzyć patrząc na te bagażniki, że różnica wynosi tylko 25L i wyszła mi mniej więcej taka sama różnica jak Francuzom.
Jakieś różnice jednak muszą być, bo np. W UK do 4x4 bez koła można zamówić podwójną podłogę bagażnika, a przy dodaniu koła już takiej możliwości nie ma.

@Bentley, samochód z DSG i z manualem zupełnie inaczej się zachowuje. Mam Leona 1.4 122KM, a znajomy miał A3 z tym samym silnikiem i DSG i A3 subiektywnie sprawiało wrażenie dużo dynamiczniejszego. Przejedź się Atecą 1.4 DSG i dopiero wtedy porównuj silniki, bo teraz naprawdę to jak porównanie jabłek do gruszek.
Dodatkowo obejrzyj sobie test skody Karoq Pertyna i posłuchaj jego komentarzy dot. DSG i manuala w tym samochodzie. W Atece nie jest tak źle jak tam, ale też nie da się porównać tych skrzyń 1:1.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: Endrju »

Jeśli chodzi o manual a dsg, to tak jakby to były 2 różne auta. Jeździłem manualem i w porównaniu z dsg to tak jakby manual miał że 30 KM mniej. Przejdź się bo inaczej nie będziesz miał porównania.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: bentley »

Panowie, przeciez napisalem ze tylko takie silniki maja w autach demonstracyjnych u mojego dealera. Z checia sprawdze silnik 1.4TSI z DSG o ile taki bedzie dostepny. Pewnie szybciej bedzie juz ten 1.5TSI.

Awatar użytkownika
DeDe
Posty: 57
Rejestracja: 17 kwie 2017, 23:57
Lokalizacja: Trójmiasto
Samochód: Ateca 1.4 TSI, 4 Drive , Style, comfort +
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: DeDe »

Ok Endrju sprawdzimy to ja mam manual czy faktycznie jest 30 Km mniej ;) , jak będziesz w okolicach Trójmiasta daj znać , a jak jak będę w okolicach Świdwina też dam znać :)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: Endrju »

Hehe spoko. Myślę żeby dotrzymać tępa dsg trzeba by manuala kręcić do czerwonego pola na każdym biegu.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ