Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: sailor 88 »

Endrju pisze:
28 paź 2018, 11:29
Hehe spoko. Myślę żeby dotrzymać tępa dsg trzeba by manuala kręcić do czerwonego pola na każdym biegu.
Nic to nie da! DSG zawsze wygra. Czas poświęcony na zmianę biegów i spadek obrotów w tym czasie zrobi swoje i jest nie do odrobienia. Mam dwa "Paski" w rodzinie: jeden 2.0 TDI 140KM DSG i drugi 2.0 TDI 170KM manual, i przy sprincie ze startu zatrzymanego zawsze wygrywa ten pierwszy, dopiero w trasie ten drugi jest lepszy. Dlatego też w sporcie stosuje się skrzynie sekwencyjne (kłowe) w których zmiana biegów jest błyskawiczna, ale i tak w DSG jest krótsza, z tym że DSG nie nadaje się do sportu, przynajmniej na razie.


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Sponsor


Awatar użytkownika
DeDe
Posty: 57
Rejestracja: 17 kwie 2017, 23:57
Lokalizacja: Trójmiasto
Samochód: Ateca 1.4 TSI, 4 Drive , Style, comfort +
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: DeDe »

To Sailor 88 wszystko wyjaśnił muszę wstawić skrzynię sekwencyjną kołową hehe ;) jeśli ktoś chce mieć szybszy samochód to chyba prościej wstawić box-a do 1.4 TSI ,zresztą do normalnej jazdy wystarcza 1.4 TSi 150 Km :)

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: zinger »

A taki boxik to ile? Skrzynia nie dostaje wtedy po dupie?

Awatar użytkownika
DeDe
Posty: 57
Rejestracja: 17 kwie 2017, 23:57
Lokalizacja: Trójmiasto
Samochód: Ateca 1.4 TSI, 4 Drive , Style, comfort +
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: DeDe »

pewnie gdzieś koło 2 tys. zł kosztuje , tutaj koledzy na forum już poruszali te tematy o box-ie:
https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... 5&start=20

VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: VVojteck »

Felix pisze:Jeśli chodzi o bagażnik to wygląda to następująco:
1. FWD - 510L niezależnie od posiadania koła zapasowego
2. 4x4 bez koła zapasowego - 485L
3. 4x4 z kołem zapasowym - 400L
Koło zapasowe jest wymagane do Beats Audio/Seat Sound System, więc 4x4 z Beatsem ma 400L.
Odkopię, bo wątek tych litrów się co jakiś czas powtarza, a myślę, że może jednak wprowadzać w błąd. Porównywałem Lagunę 3 kombi (508 litrów), Leona 3 kombi (587 litrów) i Atecę 4x4. Między Laguną a Leonem była różnica na korzyść Leona, bez szału, ale jednak, co mniej więcej oddaje wartości w litrach. Atecę i Lagunę pomierzyłem miarką. Różnica wszystkich wymiarów: kilka cm na korzyść Laguny, przy czym w Atece nie brałem pod uwagę wnęk w bagażniku (Laguna miała regularny kształt).

Szerokość bagażnika była identyczna, w Atece bagażnik jest krótszy o 20 cm, ale głębszy (kilkanaście cm do półki).

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: Felix »

VVojteck pisze:
31 sty 2021, 10:27
Felix pisze:Jeśli chodzi o bagażnik to wygląda to następująco:
1. FWD - 510L niezależnie od posiadania koła zapasowego
2. 4x4 bez koła zapasowego - 485L
3. 4x4 z kołem zapasowym - 400L
Koło zapasowe jest wymagane do Beats Audio/Seat Sound System, więc 4x4 z Beatsem ma 400L.
Odkopię, bo wątek tych litrów się co jakiś czas powtarza, a myślę, że może jednak wprowadzać w błąd. Porównywałem Lagunę 3 kombi (508 litrów), Leona 3 kombi (587 litrów) i Atecę 4x4. Między Laguną a Leonem była różnica na korzyść Leona, bez szału, ale jednak, co mniej więcej oddaje wartości w litrach. Atecę i Lagunę pomierzyłem miarką. Różnica wszystkich wymiarów: kilka cm na korzyść Laguny, przy czym w Atece nie brałem pod uwagę wnęk w bagażniku (Laguna miała regularny kształt).

Szerokość bagażnika była identyczna, w Atece bagażnik jest krótszy o 20 cm, ale głębszy (kilkanaście cm do półki).
A masz Beats Audio lub koło zapasowe w Atece? Bo koło (które jest wymagane do subwoofera) zjada dużo miejsca w pionie i stąd te różnice.
Nie mierzyłem z miarką, ale porównywałem bagażniki z Leonem... hatchback. Bagażnik w 4x4 jest prawie identyczny. W Leonie HTB ma 380L...

xoy
Posty: 62
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:14
Samochód: BMW X1 (U11) 23i
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: xoy »

Przy kole zapasowym (Beatsach) w wersji przed FL nie ma podwójnej podłogi. Bagażnik jest płytszy o jakieś (na oko) 10 cm.
Za ten post autor xoy otrzymał podziękowanie:
Felix (26 lut 2021, 14:20)
Ocena: 5.26%

VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: VVojteck »

Felix pisze:
VVojteck pisze:
31 sty 2021, 10:27
Szerokość bagażnika była identyczna, w Atece bagażnik jest krótszy o 20 cm, ale głębszy (kilkanaście cm do półki).
A masz Beats Audio lub koło zapasowe w Atece? Bo koło (które jest wymagane do subwoofera) zjada dużo miejsca w pionie i stąd te różnice.
Nie mierzyłem z miarką, ale porównywałem bagażniki z Leonem... hatchback. Bagażnik w 4x4 jest prawie identyczny. W Leonie HTB ma 380L...
xoy pisze:Przy kole zapasowym (Beatsach) w wersji przed FL nie ma podwójnej podłogi. Bagażnik jest płytszy o jakieś (na oko) 10 cm.
Mam Beats i koło zapasowe. Ta różnica realnie w stosunku do L3 wynosi kilka centymetrów. Jedyna realna przewaga L3, jaką widzę to roleta - jak brakuje wysokości to łatwo ją zwinąć. Półki w 4x4 nie ma gdzie schować.

VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: VVojteck »

Z danych katalogowych Leona i moich pomiarów Ateci wynika, że bagażniki mają taką samą szerokość, w Atece jest dłuższy o 8 cm.. Nie wiem jak wygląda wysokość do półek.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca 1.4 tsi DSG vs. 2.0 tsi DSG

Post autor: Felix »

Ale tu chodzi głównie o wysokość, której to własnie nie zmierzyłeś :)
Mówimy i pojemności bagażnika, która zależy również od wysokości.
Producent podaje 510L dla 2WD i to powinno się zgadzać. Bagażnik w wersji 4WD z kołem zapasowym/Beats jest ok 10cm płytszy (jak napisał @xoy). Kiedyś to nawet próbowałem przeliczać i te 10cm dawało właśnie ok. 100L różnicy.
Chyba, że uważasz że te 10cm głębokości nie ma znaczenia i nadal mamy 510L (czy tam 485L)...

ODPOWIEDZ