Systemy sprzyjające bezpieczeństwu jazdy

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
Hiszpanka
Posty: 90
Rejestracja: 17 cze 2017, 23:27
Lokalizacja: Barcin k.Bydgoszczy
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI, DSG, 4Drive, Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Systemy sprzyjające bezpieczeństwu jazdy

Post autor: Hiszpanka »

Ten system wykrywania zmęczenia w ATECE działa bardzo precyzyjnie!

Dla porównania mam w X-Trailu z roku 2011 taki "niby system" i faktycznie po kilku godzinach (2 lub 3) jazdy bez przerwy pokazuje komunikat "czas na kawę", ale to jest ściema. Tylko przypomina co jakiś czas o zalecanej przerwie.

W ATECE, kiedy jechałem nocą z Holandii do Polski przez wiele godzin nie pokazywała nic, jednak kiedy miałem około 100 km do domku, czyli po 8h i przejechaniu ponad 900 km (oczywiście robiłem przystanki na siusiu i jeden na tankowanie) pokazał mi się komunikat o zmęczeniu po raz pierwszy. Zignorowałem go i za kilka minut komunikat pojawił się ponownie. Potem coraz częściej kilka razy. Faktycznie odczuwałem już duże zmęczenie i przymykały mi się oczy na dłużej niż zwykle, miałem też problem z koncentracją oraz utrzymaniem się na środku pasa ruchu. Odruchowo jechałem coraz wolniej, ale jechałem, bo w końcu do domku już bliziutko ;)

Do momentu kiedy ATECA samoczynnie wcisnęła hamulce i wywaliła duży czerwony komunikat na ekranie jednocześnie piszcząc bez przerwy. Wtedy zatrzymałem się na 10 minut i wykonałem kilka ćwiczień na świerzym powietrzu. Przez resztę trasy (około 50 km) komunikat nie pokazał się ani razu, a poziom adrenaliny tak mi skoczył, że po dojechaniu na miejsce nie mogłem zasnąć przez kilka godzin.

Kto wie, być może uniknąłem wtedy dzięki ATECI kolizji lub czegoś gorszego?

Powtórzę jeszcze raz. TO DZIAŁA !


Ateca Xcellence | 1.4 Eco TSI 150 KM | DSG | 4 DRIVE | KH74YT | Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi System Plus | Full Link| Alarm | Podgrzewana szyba| Elektryczna klapa | Ogrzewanie postojowe | 18" Performance MACHINED | Samoa Orange

Sponsor

Re: Systemy sprzyjające bezpieczeństwu jazdy

Sponsor


patryk7133
Posty: 1079
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Systemy sprzyjające bezpieczeństwu jazdy

Post autor: patryk7133 »

Witam mam pytanie odnośnie Emergency Assistant sprawdzał ktoś może czy to działa.
Czytałem jakiś artykuł na temat dokładnie tego asystenta w Atece podobno ten system w polskich wersjach Ateca jest okrojony.
Sprawdzałem u siebie i faktycznie reaguje na brak trzymania kierownicy poprzez komunikaty optyczne i dźwiękowe później 2 mocne szarpnięcia hehei na tym koniec dalej możesz się rozbić po prostu asystent kończy pracę.
W wersjach Niemieckich po 2 szarpnięciach włączają się awaryjne i samochód zwalnia slalomem aż do całkowitego zatrzymania.
Co o tym myślicie ja osobiście czuje się trochę oszukany.
Pozdrawiam

kidzi
Posty: 73
Rejestracja: 04 cze 2017, 20:28
Samochód: 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Systemy sprzyjające bezpieczeństwu jazdy

Post autor: kidzi »

Ja próbowałem do pierwszego szarpnięcia ..jak znajdę kawałek wolnej prostej drogi to postaram się wypróbować do końca ..sam jestem ciekawy...
xcellence 1.4TSI /DSG/ Nevada White

ODPOWIEDZ