[OBD] Zmiana reakcji na pedał przyspieszacza

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: [OBD] Zmiana reakcji na pedał przyspieszacza

Post autor: coulomb »

dstr pisze:
madrid2012 pisze:
31 lip 2022, 16:43
Ciekawy jestem czy nie stracę gwarancji po takim zabiegu. Też bym chętnie to zmienił.
Oczywiście, że jak zdarzy Ci się jakaś kosztowna awaria silnika/dsg to jakakolwiek nieautoryzowana modyfikacja może zostać użyta przeciwko Tobie. I z tego co tutaj niektórzy piszą, to każde podłączenie do komputera samochodu jest logowane.
Dosłownie każde? Nawet zwykłym OBDII?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: [OBD] Zmiana reakcji na pedał przyspieszacza

Sponsor


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: [OBD] Zmiana reakcji na pedał przyspieszacza

Post autor: tomal218 »

coulomb pisze:
04 paź 2022, 12:08
dstr pisze:
madrid2012 pisze:
31 lip 2022, 16:43
Ciekawy jestem czy nie stracę gwarancji po takim zabiegu. Też bym chętnie to zmienił.
Oczywiście, że jak zdarzy Ci się jakaś kosztowna awaria silnika/dsg to jakakolwiek nieautoryzowana modyfikacja może zostać użyta przeciwko Tobie. I z tego co tutaj niektórzy piszą, to każde podłączenie do komputera samochodu jest logowane.
Dosłownie każde? Nawet zwykłym OBDII?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Tak nawet obd11 wszystko na swoją odpowiedzialność nikt nie zagwarantuje ze odpowie za Ciebie jak by co 😀
oso soplón !!! :lol:

coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: [OBD] Zmiana reakcji na pedał przyspieszacza

Post autor: coulomb »

tomal218 pisze:
04 paź 2022, 22:16
coulomb pisze:
04 paź 2022, 12:08
dstr pisze:
Oczywiście, że jak zdarzy Ci się jakaś kosztowna awaria silnika/dsg to jakakolwiek nieautoryzowana modyfikacja może zostać użyta przeciwko Tobie. I z tego co tutaj niektórzy piszą, to każde podłączenie do komputera samochodu jest logowane.
Dosłownie każde? Nawet zwykłym OBDII?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Tak nawet obd11 wszystko na swoją odpowiedzialność nikt nie zagwarantuje ze odpowie za Ciebie jak by co 😀
Przepraszam, napisałem może nieco dwuznacznie "OBDII" - nie chodziło mi o OBD11 (który potrafi dość sporo pozmieniać w samochodzie), miałem na myśli standardowy protokół OBD-2 obsługiwany przez najprostsze adaptery za kilkanaście/-dziesiąt złotych, który to protokół pozwala jedynie na odczyt najważniejszych parametrów pracy silnika i ewentualnie skasowanie błędów, nic więcej.

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: [OBD] Zmiana reakcji na pedał przyspieszacza

Post autor: tomal218 »

coulomb pisze:
05 paź 2022, 0:55
tomal218 pisze:
04 paź 2022, 22:16
coulomb pisze:
04 paź 2022, 12:08
Dosłownie każde? Nawet zwykłym OBDII?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Tak nawet obd11 wszystko na swoją odpowiedzialność nikt nie zagwarantuje ze odpowie za Ciebie jak by co 😀
Przepraszam, napisałem może nieco dwuznacznie "OBDII" - nie chodziło mi o OBD11 (który potrafi dość sporo pozmieniać w samochodzie), miałem na myśli standardowy protokół OBD-2 obsługiwany przez najprostsze adaptery za kilkanaście/-dziesiąt złotych, który to protokół pozwala jedynie na odczyt najważniejszych parametrów pracy silnika i ewentualnie skasowanie błędów, nic więcej.

Odczyt jest Ok ale i tak są zapisane loga do sterowników ,jak skasujesz błędy i się podłączysz to nikt nie będzie z Tobą walczył ale jak masz gwarancję i coś pójdzie nie tak np zmiana oryginalnych parametrów w sterowniku itd to mogą być kłopoty tak wiec zawsze jest jakieś ale hehe ale jak ktoś wie co robi to można tak zrobić ze w aso nie będą wiedzieli (co robiłeś co wykasowałeś co zmieniałeś )ale kasowaniem błędów się nie przejmuj pozdro
oso soplón !!! :lol:

ODPOWIEDZ