Akcesoria od "obcych" pasuja...

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Akcesoria od "obcych" pasuja...

Post autor: reality »

Witajcie-dzis bylem moim FRem na pierwszych zakupach! Otoz podjechalem do Seata celem doposazenia autka w gadzety i... Nic nie kupilem, bo nic do tego auta w Polsce praktycznie oficjalnie nie ma! Wkurzony wszedlem obok do Skody i VW (w Lodzi te 3 salony sa obok siebie - ma je jeden dealer) i mila niespodzianka! Wszystko do Ateci pasuje od Karoqa i Tiguana (chyba ze komus przeszkadza "obce" logo na spodzie) i jest bez problemu dostepne... A w Seacie nie dostaniecie nic do Seata!
Do rzeczy:
-W VW kupilem sobie kubeczek/popielniczke do cupholdera na srodkowa konsole-pasuje do tej wiekszej dziury...-od Tiguana... Super sie prezentuje i jest bardzo praktyczny bo zamykany-idealny na drobiazgi, monety, pilota do bramy (bo ja akurat nie pale)... Nr katalogowy to: 5N0 857 961B,
W Skodzie kupilem zas dywanik srodkowy-w Seacie nie dostepny wcale, a po porownaniu czesci w katalogu akcesoriow VAG przemily sprzedawca ze Skody wskazal, ze chodzi o czarny gumowy dywanik z Karoqa o nr 57A 061 580 (koszt 30zl)-jest idealny na miare do Ateci bo ten od Fabii (nr 6VO 061 580), ktory ktos juz tu wskazywal jest jednak wg mnie ciut za krotki/waski u gory... (porownalismy na miejscu oba).
Zachecony zakupami dokupilem jeszcze w Skodzie pojedynczy wieszak na tyl fotela (taki na torbe z zakupami) bez potrzeby kupowania adaptera-ten Skodowski kosztowsl 40zl i wiesza sie go bezposrednio na dowolnej prowadnicy zaglowka bez jakiegokolwiek adaptera... Lekki, prosty, banalny, mocny, elegancki... W Seacie byl tylko w wersji z adapterem - lacznie za 150zl... Czyli mozna simply clever! Nr katalogowy: 000 087 811 C... Polecam.
W Seacie chcieli mi jeszcze dac inny wieszak - taki w ksztalcie polaczonych 4-ech literek "S", ale podczas montazu na serwisie nic z tego nie wyszlo i oddali mi kase, bo okazalo sie ze on sie nie nadaje do auta z systemem WOK w zaglowkach... Nr katalogowy tego niepasujacego to: 000061127D-nie polecam zatem,
Skoda dostarczyla mi tez skrobaczke na klapke wlewu paliwa-od tej Seatowskiej rozni sie tylko logotypem i tym ze jest dostepna od reki, a w Seacie trzeba tydzien czekac na to.... Nr katalogowy tej skrobaczki ze Skody Karoq to: 5JA096010, a nr tej Seatowskiej to: 000096010D. Obie sa identyczne! Polecam.

Szukam teraz jakiejs listwy/ochrony na gorna powierzchnie tylnego zderzaka-ochrona przed zarysowaniami... Ale nie chce ani aluminiowej ani foliowej-chce taka z czarnego grubego twardego plastiku jak mialem w Subaru-jest jedna na aukcji (nr aukcji: 7142589801)-ale cena z przesylka to az 290zl za ten kawalek angielskiego plastiku... Troche sporo... Ale jest superowa... Macie moze tańszy pomysl?

Pytalem tez w Seacie o ta szufladę pod siedzenie pasazera (numery zestawu: 5NA882600 i 5NA882602)-cena zabija: szuflada z prowadnica i zalozeniem-w Seat Lodz Bednarek kosztuje 700zl! Oczekiwanie na dostawe-tydzien... Zrezygnowalem.

Na razie to tyle... :-)

Pozdrawiam.



Sponsor

Akcesoria od "obcych" pasuja...

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Akcesoria od "obcych" pasuja...

Post autor: dario37 »

Wygląda na to,że Seatowinie zależy na sprzedaży gadżetów.Ja wiosną ubiegłego roku na osłonę termiczną czekałem 4 tyg.Podobno jechała z Brcelony.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Akcesoria od "obcych" pasuja...

Post autor: overheat »

Nie można tutaj zapomnieć o schowku (szufladzie) pod fotelem.

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 750 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Akcesoria od "obcych" pasuja...

Post autor: root »

Część rzeczy można pewnie kupić online w sklepie Volkswagena. Można również spróbować w sklepie Skody, ale tam nie ma nawet jeszcze Kodiaqa…

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 750 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Akcesoria od "obcych" pasuja...

Post autor: root »

Właśnie znalazłem również sklep z akcesoriami do Seata i nawet jest trochę fajnych rzeczy.

Jest też „Listwa ochronna do bagażnika”, ale nie dam linka, bo się nie da :/
Ale wygląda tak:
Obrazek

Edit: znalazłem linka: http://www.seat-auto.pl/serwis/akcesori ... ccessories

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Akcesoria od "obcych" pasuja...

Post autor: dario37 »

Root.Kolega Reality napisał,że nie chce listwy aluminiowej lub folii,tylko czarną z tworzywa. ;)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

YARID
Posty: 28
Rejestracja: 17 lis 2017, 7:15
Lokalizacja: Sopot
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 1.4 TSI 4Ddrive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Akcesoria od "obcych" pasuja...

Post autor: YARID »

Mógłbyś wrzucić fotki tych gadżetów?

nkbor
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:34
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Style 1.4 Manual
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Akcesoria od "obcych" pasuja...

Post autor: nkbor »

Skoda dostarczyla mi tez skrobaczke na klapke wlewu paliwa-od tej Seatowskiej rozni sie tylko logotypem i tym ze jest dostepna od reki, a w Seacie trzeba tydzien czekac na to.... Nr katalogowy tej skrobaczki ze Skody Karoq to: 5JA096010, a nr tej Seatowskiej to: 000096010D. Obie sa identyczne! Polecam.

Skrobaczka to gadżet przydatna latem ładnie wygląda Zimą kiedy jest potrzebna wlew zamarza i się do niej nie dostaniesz.
Ateca Syle 1,4 TSI 150 KM /Manual / Nevada White/Alcantara Black /Media Plus/Kamera/Podgrzewana przednia szyba/Martwy Punkt i trochę dodatków :D

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Akcesoria od "obcych" pasuja...

Post autor: reality »

Ale wazne ze wiem ze jest! :-)
Co do fotek to sie postaram, choc nie mam do tego cierpliwosci, z androida mi nie wchodza, a na iosie nie mam zrobionych... Mordega z tym wrzucaniem fotek na to forum, jakby nie dalo sie jakos prosciej... :-)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Akcesoria od "obcych" pasuja...

Post autor: Endrju »

Jaka mordega. 3 kliknięcie i fota na forum. Prościej się chyba nie da.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ