Ogrzewanie postojowe

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Grzadq
Posty: 115
Rejestracja: 28 kwie 2020, 17:02
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: Grzadq »

Misiek pisze:
20 gru 2020, 22:54
Frodo pisze:
20 gru 2020, 18:43
Pierwsza zima z ogrzewaniem postojowym... Zapewne nie jest to niezbędne, ale człowiek wraca ze spaceru, włącza kilka minut wcześniej i wchodzi do ciepłego auta. (Szczególnie fajne z dzieciakami.) Ostatnio, gdy było dość szaro i zimno *bardzo* polubiłem ten gadżet. Jeśli ktoś się waha to polecam!
Wszystko się zgadza, tylko szkoda, że to kosztuje aż 4 - 5 tys. Wiem, to niewiele w stosunku do ceny samochodu, szczególnie VW, ale za samo grzanie kilka razy w roku, to według mnie za dużo. Ja już na samą myśl o grzanej kierownicy jestem bardzo happy, i do tego w cenie auta ! Już kilka razy wsiadałem po pracy do zimnego samochodu i dotykanie zimnej, skórzanej kierownicy, to co najmniej średnia przyjemność.
Błąd - nie kilka razy do roku, ja swojej Atece korzystam z tej funkcji minimum 2x dziennie (przed wyjazdem do pracy - bez garażu, pod koniec pracy, a bywa że i częściej), codziennie od listopada. Zawsze wsiadam do ciepłego, odmrożonego samochodu, nie potrzeba nic skrobać, marznąć, kapitalny gadżet. Pilot u mnie łapie na jakieś chore odległości...

Jeśliby się kto zastanawiał, to gwarantuję że to będą najlepiej wydane 4-5 tys. w tym samochodzie :)

*Zwłaszcza, że w VW Tigu ten dodatek to koszt 5.600 zł, w audi Q3 7200 zł, w BMW X3 ok. 10.000 (ale tam jest cały pakiet - ogrzewane fotele, kierownica, bezdotyk, indukcja tel). W Atece, z konfiguratora 4.100 zł - imho najlepiej wydane pieniądze.

Jestem trochę tendencyjny, bo od początku chciałem ten "gadżet" i ani razu się nie zawiodłem, micha uśmiechnięta jak rano sąsiedzi skrobią auta, lub nerwowo wyglądają z okna kuchni czy nikt nie wsiądzie i nie odjedzie grzejącym się samochodem, a ty po prostu wsiadasz do cieplutkiego i odjeżdżasz
Ostatnio zmieniony 21 gru 2020, 20:18 przez Grzadq, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor Grzadq otrzymał podziękowania (w sumie 2):
bentley (21 gru 2020, 20:20) • Misiek (22 gru 2020, 0:33)
Ocena: 10.53%


Ateca 2.0 TSI 4Drive 190 HP, a będzie więcej :lol:

Sponsor

Re: Ogrzewanie postojowe

Sponsor


bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: bentley »

Grzadq pisze:
21 gru 2020, 20:08
Misiek pisze:
20 gru 2020, 22:54
Frodo pisze:
20 gru 2020, 18:43
Pierwsza zima z ogrzewaniem postojowym... Zapewne nie jest to niezbędne, ale człowiek wraca ze spaceru, włącza kilka minut wcześniej i wchodzi do ciepłego auta. (Szczególnie fajne z dzieciakami.) Ostatnio, gdy było dość szaro i zimno *bardzo* polubiłem ten gadżet. Jeśli ktoś się waha to polecam!
Wszystko się zgadza, tylko szkoda, że to kosztuje aż 4 - 5 tys. Wiem, to niewiele w stosunku do ceny samochodu, szczególnie VW, ale za samo grzanie kilka razy w roku, to według mnie za dużo. Ja już na samą myśl o grzanej kierownicy jestem bardzo happy, i do tego w cenie auta ! Już kilka razy wsiadałem po pracy do zimnego samochodu i dotykanie zimnej, skórzanej kierownicy, to co najmniej średnia przyjemność.
Błąd - nie kilka razy do roku, ja swojej Atece korzystam z tej funkcji minimum 2x dziennie (przed wyjazdem do pracy - bez garażu, pod koniec pracy, a bywa że i częściej), codziennie od listopada. Zawsze wsiadam do ciepłego, odmrożonego samochodu, nie potrzeba nic skrobać, marznąć, kapitalny gadżet. Pilot u mnie łapie na jakieś chore odległości...

Jeśliby się kto zastanawiał, to gwarantuję że to będą najlepiej wydane 4-5 tys. w tym samochodzie :)

Korzystam troche rzadziej, ale w pelni kolege popieram. Naprawde taki gadzet za 4-5k przy cenie 150k to naprawde nic, a jest bardzo przydatny nawet w takie pseudo zimy jak u nas ostatnio.
Za ten post autor bentley otrzymał podziękowanie:
Grzadq (21 gru 2020, 20:22)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: rybsko »

Dziś miałem pierwszą okazję do użycia ogrzewania postojowego (lekki minus, śnieg). Zakończyło się porażką. Pomimo, że pilot dał mi dwusekundowe zielone światło, rzekomo potwierdzające uruchomienie ogrzewania, to nic się przez pół godziny nie wydarzyło i wszedłem do zimnego auta. W sumie nie zwróciłem uwagi wsiadając czy było włączone czy nie, ale efektu nie było :cry:

Samochód stał ok 30-40m od okna, czyżby za daleko?
Niestety, awaria Seat Connect nie pomogła w tej sytuacji i nie mogłem śledzić statusu w aplikacji.

Czy auto powinno dać jakiś wizualny sygnał o odbiorze sygnału lub włączeniu ogrzewania?

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: rybsko »

Dziś próba numer dwa, tym razem skuteczna. Nadal nie miałem kontroli nad tym czy działa, czy nie, ale po wejściu do auta wątpliwości nie było. Było już jakieś ciepełko, szyby czyste.

Nie wiem jednak czy miało to wpływ na temperaturę silnika. Może źle spojrzałem, ale chyba był zimny. Jak to u Was wygląda?

dlugi1974
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2022, 16:37
Samochód: Seat Ateca 1,5
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: dlugi1974 »

Witam serdecznie, szybkie pytanie odnośnie ogrzewania postojowego. Dzisiaj pierwszy raz użyłem i po 15 minutach w samochodzie było ciepło ale nie na tyle aby śnieg na szybach stopniał. Pytanie czy można ustawić temperaturę z jaką ma działać ogrzewanie postojowe i że automatycznie ma dmuchać na szybę ? czy jest może tak że działa to na takich ustawieniach jakie były po zakończonej ostatniej jeździe ?

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: rybsko »

Po moich kilku podejściach:
- 15 minut nie wystarczy przy temp. poniżej 0*C żeby całe szyby wyzerować, raczej 30 potrzeba
- Ostatnio jak miałem ustawione 21*C, to w aucie po 30 minutach było wyraźnie ogrzane, ale nie było ciepło... Z kolei kiedy zostawiłem w okolicy 25-26*C na nastawnikach, to było ciepełko... ale nie wiem czy coś nie wpłynęło na te obserwacje.
- Wydaje mi się, że dmucha ostatnimi zapamiętanymi ustawieniami.

dlugi1974
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2022, 16:37
Samochód: Seat Ateca 1,5
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: dlugi1974 »

Czyli nie mogę sobie ustawić tak że kończę jazdę z nadmuchem na nogi i temperaturą 22*C a powiedzmy za kilka dni włączam z okna ogrzewanie postojowe to z automatu grzeje powiedzmy 28*C z maksymalnym nadmuchem tylko na szybę ?

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: rybsko »

Na ten moment wydaje mi się, że nie. Chyba, że przed wyjściem z auta po ostatniej jeździe ustawisz parametry grzania.

Co więcej, nawet nie mam 100% pewności, że istnieje zależność pomiędzy ogrzewaniem postojowym, a ustawieniami w klimatyzacji/wentylacji. W instrukcji, natknąłem się jedynie na taki enigmatyczny zapis:
Climatronic: Pojazd wykorzystuje zaprogramowany czas odjazdu do automatycznego obliczenia czasu, w którym proces ogrzewania lub wentylacji powinien osiągnąć ustawioną temperaturę.
To jedyna wskazówka, jaką znam.

dlugi1974
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2022, 16:37
Samochód: Seat Ateca 1,5
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: dlugi1974 »

Oki w takim razie dzięki za info!

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: rybsko »

Taki nowy, raczej niegroźny bug, znaleziony w kontekście ogrzewania postojowego:


ODPOWIEDZ