Ogrzewanie postojowe

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Macias
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Czekając na FR Rodium Grey 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: Macias »

michal 76 pisze:
04 mar 2018, 19:25
Ogrzewanie jak i klima jest bardzo wydajne, dla mnie verbasto to raczej zbytek.
Dla mnie w ogóle ta cała Ateca to zbytek, bo równie dobrze mógłbym ciągle jeździć 12-letnią Octavią 1.9TDI, która mimo 250tysi na liczniku nie chce sie zepsuć :D :D :D A serio, to nie moge sie doczekac wsiadania do rozgrzanego samochodu w zimie.



Sponsor

Re: Ogrzewanie postojowe

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: patryk7133 »

Verbasto to nie tylko nagrzane wnętrze to też ochrona silnika na krótkich odcinkach i nie tylko ponieważ verbasto rozgrzewa cały układ a jak wiadomo silnik najbardziej zużywa się poprzez tarcia części w zimnym silniku

Pozdrawiam!

Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: Młody »

Że juz trochę zima odpuszca to trochę się wypowiem na temat webasto. Napewno był to dobry wybór (dzięki żonie bo nawet nie pomyślałem żeby dobrać w pakiecie, dziękuje) tym bardziej przy tych minusach które były ostanio. Prosty przykład 5 rano -15 za oknem , odpalasz z pilota grzanie ( jest też opcja ustawienia godzin i dni kiedy ma startować ) robisz kawę , szykujesz się do wyjscia z kubkiem kawy, i ten bezcenny wzrok sąsiada skrobiącego szyby :), a ty wsiadasz do ciepłego auto z odmrożną szybą i odjeżdżasz. A tak na poważnie polecam dośc szybko nagrzewa auto, czasem jak zapomniałem wcześniej włączyć to nawet po odpaleniu auta szybciej miałem cieplej niż na zwykłym grzaniu. Na oko 5 minut i już mamy w miarę ciepło w aucie. Wiadomo zawsze zależy to od temperatury zewnetrznej. Wydaje mi się że duzo lepsza opcja niż grzana szyba gdzie w słoncu przeszkadzała by mi siatka. Co do pilota niby 600 m, nie sprawdzałem odległości ale nawet jak stałem 4 m ( do samego auta z 50m) od okna nie widząc samochodu webasto się załączyło, więc na plus. Co do spalania tego małego motorku to nawet nie wiem muszę kiedyś poszukać czy gdzieś jest szczegółowe. Najśmieszniejsza sytuacja to jak sąsiad dzwonił i mówi że auta nie zgasiłem :). Z czystym sumieniem mogę polecic, nie jest to tania opcja ale warto mieć, chyba że zimy będą po 10 stopni :).

Obrazek

Masmix
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2017, 11:00
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: Masmix »

Tak czytając Młodego, żałuję że nie kupiłem Webasto
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | Mato Brown |

Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: Młody »

Masmix pisze:Tak czytając Młodego, żałuję że nie kupiłem Webasto
Z tego co widzę webasto dostępne w sprzedaży .Ciekawe jak z montażem.? https://www.standheizungs-shop.de/Stand ... 57877.html




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: root »

Co do dokładania webasto, polecam przeczytać w ramach przestrogi: http://passeratti.pl/

Masmix
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2017, 11:00
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: Masmix »

Młody pisze:
06 mar 2018, 12:01
Masmix pisze:Tak czytając Młodego, żałuję że nie kupiłem Webasto
Z tego co widzę webasto dostępne w sprzedaży .Ciekawe jak z montażem.? https://www.standheizungs-shop.de/Stand ... 57877.html




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Eee teraz to już za późno. Wiosna idzie :D
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | Mato Brown |

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: Endrju »

Jestem przerażony podejściem ASO do klienta. 🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

slawektc
Posty: 103
Rejestracja: 03 lip 2017, 15:53
Lokalizacja: Tczew
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 1.4 Beżowy Capuccino Beige
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: slawektc »

Młody pisze:
06 mar 2018, 10:50
Że juz trochę zima odpuszca to trochę się wypowiem na temat webasto. Napewno był to dobry wybór (dzięki żonie bo nawet nie pomyślałem żeby dobrać w pakiecie, dziękuje) tym bardziej przy tych minusach które były ostanio. Prosty przykład 5 rano -15 za oknem , odpalasz z pilota grzanie ( jest też opcja ustawienia godzin i dni kiedy ma startować ) robisz kawę , szykujesz się do wyjscia z kubkiem kawy, i ten bezcenny wzrok sąsiada skrobiącego szyby :), a ty wsiadasz do ciepłego auto z odmrożną szybą i odjeżdżasz. A tak na poważnie polecam dośc szybko nagrzewa auto, czasem jak zapomniałem wcześniej włączyć to nawet po odpaleniu auta szybciej miałem cieplej niż na zwykłym grzaniu. Na oko 5 minut i już mamy w miarę ciepło w aucie. Wiadomo zawsze zależy to od temperatury zewnetrznej. Wydaje mi się że duzo lepsza opcja niż grzana szyba gdzie w słoncu przeszkadzała by mi siatka. Co do pilota niby 600 m, nie sprawdzałem odległości ale nawet jak stałem 4 m ( do samego auta z 50m) od okna nie widząc samochodu webasto się załączyło, więc na plus. Co do spalania tego małego motorku to nawet nie wiem muszę kiedyś poszukać czy gdzieś jest szczegółowe. Najśmieszniejsza sytuacja to jak sąsiad dzwonił i mówi że auta nie zgasiłem :). Z czystym sumieniem mogę polecic, nie jest to tania opcja ale warto mieć, chyba że zimy będą po 10 stopni :).

Obrazek
Mam i ja podpisuję się pod tym tekstem.Mina sąsiadów bez cenna.A tak poza tym kiedyś mówiło się po co ci klima,a teraz klima to obowiązek.Po za tym wsiadasz i motor prawie rozgrzany,prawie bo olej jeszcze zimny.Po 3 km w mieście olej ma ok.65*C przy -15*C i można korzystać z pełnego zakresu obr. Po za tym nic nie skrobiemy nie psikamy wsiadamy i jedziemy.Latem ma funkcję przewietrzania auta,dobre i to jak auto stoi na słońcu.Raz korzystałem ale nie było kiedy lato się skończyło. :)

Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: Młody »

slawektc pisze:
Młody pisze:
06 mar 2018, 10:50
Że juz trochę zima odpuszca to trochę się wypowiem na temat webasto. Napewno był to dobry wybór (dzięki żonie bo nawet nie pomyślałem żeby dobrać w pakiecie, dziękuje) tym bardziej przy tych minusach które były ostanio. Prosty przykład 5 rano -15 za oknem , odpalasz z pilota grzanie ( jest też opcja ustawienia godzin i dni kiedy ma startować ) robisz kawę , szykujesz się do wyjscia z kubkiem kawy, i ten bezcenny wzrok sąsiada skrobiącego szyby :), a ty wsiadasz do ciepłego auto z odmrożną szybą i odjeżdżasz. A tak na poważnie polecam dośc szybko nagrzewa auto, czasem jak zapomniałem wcześniej włączyć to nawet po odpaleniu auta szybciej miałem cieplej niż na zwykłym grzaniu. Na oko 5 minut i już mamy w miarę ciepło w aucie. Wiadomo zawsze zależy to od temperatury zewnetrznej. Wydaje mi się że duzo lepsza opcja niż grzana szyba gdzie w słoncu przeszkadzała by mi siatka. Co do pilota niby 600 m, nie sprawdzałem odległości ale nawet jak stałem 4 m ( do samego auta z 50m) od okna nie widząc samochodu webasto się załączyło, więc na plus. Co do spalania tego małego motorku to nawet nie wiem muszę kiedyś poszukać czy gdzieś jest szczegółowe. Najśmieszniejsza sytuacja to jak sąsiad dzwonił i mówi że auta nie zgasiłem :). Z czystym sumieniem mogę polecic, nie jest to tania opcja ale warto mieć, chyba że zimy będą po 10 stopni :).

Obrazek
Mam i ja podpisuję się pod tym tekstem.Mina sąsiadów bez cenna.A tak poza tym kiedyś mówiło się po co ci klima,a teraz klima to obowiązek.Po za tym wsiadasz i motor prawie rozgrzany,prawie bo olej jeszcze zimny.Po 3 km w mieście olej ma ok.65*C przy -15*C i można korzystać z pełnego zakresu obr. Po za tym nic nie skrobiemy nie psikamy wsiadamy i jedziemy.Latem ma funkcję przewietrzania auta,dobre i to jak auto stoi na słońcu.Raz korzystałem ale nie było kiedy lato się skończyło. :)
O widzisz nie wiedziałem o tej opcji latem. Teraz tylko czekać na slońceObrazek


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ