Czujniki kontra Snieg

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Czujniki kontra Snieg

Post autor: reality »

Witajcie-dzis w Lodzi sypnelo sniegiem solidnie - chyba najwiecej tej zimy... To pierwszy snieg dla mojego FRa! :-) I czujniki zgupialy gdy je sniegiem posypalo... Caly czas reaguja - szczegolnie jadac w miejskim korku... Wkurzajace... Jak je wylaczyc zeby nie przeszkadzaly (albo jak wylaczyc na stale sam ich dzwiek)? Wiem gdzie sie reguluje ich glosnosc i tonacje, ale jak je calkiem wyciszyc czasowo? Albo jak je calkiem wylaczyc czasowo (obraz i dzwiek)? Szerokosci. Pozdrawiam.



Sponsor

Czujniki kontra Snieg

Sponsor


Michalw79
Posty: 293
Rejestracja: 09 kwie 2017, 22:46
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150 KM
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czujniki kontra Snieg

Post autor: Michalw79 »

Możesz wyłączyć podczas jazdy przyciskiem "P" który znajduję się obok przycisku Star Stop.
Seat Ateca 1.4 TSI Xcellence Nevada White.

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Czujniki kontra Snieg

Post autor: tictac1986 »

Potwierdzam, tylko tym można je dezaktywowac, ale tylko do momentu następnego załączenia. Też mnie to irytuje, ale już wiem, ze nic innego nie wymysle.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Czujniki kontra Snieg

Post autor: reality »

Aaa, jak tym obok tego do dezaktywacji start/stop to wiem (wlacza sie nim kamerke tez)-myslalem ze jest cos lepszego... :-) Ale dzieki wielkie...
W sloneczne dni gdy wyprzedzacie np TIRa to tez Wam sie czasem to ustrojstwo samo wlacza?

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Czujniki kontra Snieg

Post autor: tictac1986 »

reality pisze:Aaa, jak tym obok tego do dezaktywacji start/stop to wiem (wlacza sie nim kamerke tez)-myslalem ze jest cos lepszego... :-) Ale dzieki wielkie...
W sloneczne dni gdy wyprzedzacie np TIRa to tez Wam sie czasem to ustrojstwo samo wlacza?
Nie :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Czujniki kontra Snieg

Post autor: patryk7133 »

Witam jeśli piszesz o czujnikach parkowania to działają tylko do prędkości 15k/h Może chodzi ci o system anty kolizyjny nie wiem teraz jak to się nazywa:)
Co do tej 2 opcji to ustawiasz czułość Producent zaleca na ustawienie średnie i działa idealnie nie włącza się bez wyraźnego powodu
Przetestowałem bo sam miałem kiedyś ustawione na minimum i włączał się z byle powodu nawet przy wyprzedzaniu
Pozdrawiam!

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czujniki kontra Snieg

Post autor: jarek.k »

Tez wczoraj przezylem koszmar czujnikow. Piszcza kiedy chca ale pogoda była lekko ekstremalna bo co spadalo to zamarzało. I w takich warunkach odebralem swoje auto by wrocic nim do domu 200km na letnich oponach. Było momentami nie wesolo, ale moze opisze to w oddzielnym poscie.

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Czujniki kontra Snieg

Post autor: overheat »

Miałem dokładnie ten sam problem wczoraj! Czujniki po prostu zaczęły świrować za każdym razem, gdy tylko zatrzymałem się na światłach, albo toczyłem w korku. Znalazłem ten temat, gdzie pisali, że być może to kwestia zbyt obszernych ramek tablic rejestracyjnych. Może warto spróbować.

Wydaje mi się, że można w ustawieniach samochodu wyłączyć ten ficzer, że czujniki włączają się same przy niskiej prędkości. CAR > Ustawienia > Parkowanie i manewrowanie > Automatyczne włączenie. Nie miałem okazji testować, czy ktoś może potwierdzić?

Obrazek

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Czujniki kontra Snieg

Post autor: tictac1986 »

Z tą ramką pomogło (serwis mi ją przedstawiał) ale tylko na duże deszcze. Przy pogodzie takiej jak wczoraj wszystkie czujniki szalały.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czujniki kontra Snieg

Post autor: jarek.k »

tictac1986 pisze:
17 mar 2018, 13:37
Z tą ramką pomogło (serwis mi ją przedstawiał) ale tylko na duże deszcze. Przy pogodzie takiej jak wczoraj wszystkie czujniki szalały.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie, w takich warunkach ja nie zwracam na nie uwagi. Równiez Front Assit sie wyłaczył bo radar z przodu został calkowicie zasloniety. Kamera zreszta tez - przy parkowaniu nie było nic widac. Ja uważam, że trzeba miec tego swiadomosc, bo elektronika ma nam pomagac a nie zastepowac nasza czujnosc.

ODPOWIEDZ