Czujniki kontra Snieg

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Czujniki kontra Snieg

Post autor: tictac1986 »

jarek.k pisze:
tictac1986 pisze:
17 mar 2018, 13:37
Z tą ramką pomogło (serwis mi ją przedstawiał) ale tylko na duże deszcze. Przy pogodzie takiej jak wczoraj wszystkie czujniki szalały.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie, w takich warunkach ja nie zwracam na nie uwagi. Równiez Front Assit sie wyłaczył bo radar z przodu został calkowicie zasloniety. Kamera zreszta tez - przy parkowaniu nie było nic widac. Ja uważam, że trzeba miec tego swiadomosc, bo elektronika ma nam pomagac a nie zastepowac nasza czujnosc.
Zgadza się. Jednak taki "guziczek" do stałego wyłączenia czujników by się przydał, bo mam kilka sytuacji gdy wiem dobrze, że się zmieszczę a czujniki już dostają gorączki (garaż, brama i bramki przy wjazdach/zjazdach na/z autostrady). Niestety auta idealnego jeszcze nie wymyślili :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka



Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Sponsor

Re: Czujniki kontra Snieg

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Czujniki kontra Snieg

Post autor: patryk7133 »

He to moja Ateca jakaś wadliwa bo czujniki bez potrzeby się nie włączają
Oczywiście trzeba mieć świadomość że czujniki mogą reagować w odległości 90 cm od przeszkody
Dziwne ale w normalnym ruchu ulicznym nie miałem takich sygnałów mimo że często w korkach mijam się na styk
a na parkingach działają bezbłędnie i już kilka razy ratowały mój lakier:))
Ps: Moim zdaniem ma to związek z ustawieniem Front Assit
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ