Jaki bagażnik na rowery.

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
plutek
Posty: 49
Rejestracja: 28 paź 2017, 17:46
Lokalizacja: Bukowno
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: plutek »

Panowie mam dylemat co do zakupu bagażnika na 3 rowery. Mam 3 opcje ale żadna nie jest idealna. Mam budżet 2000 zł i chciałbym nabyć coś porządnego. Może ktoś używa czegoś ciekawego i mógłby mi coś doradzić?

Oto moje opcje:

1. Bagażnik na hak - opcja najlepsza ale nie mam haka a założenie go w autoryzowanym serwisie aby nie utracić gwarancji to koszt ok 5000 zł. Ta opcja odpada.

2. Bagażnik na relingi - niby to dobre rozwiązanie ale boje się, że montaż rowerów będzie niewygodny z racji wysokości auta i jazda na przy większych prędkościach mało komfortowa z racji hałasu.

3. Bagażnik na tylną klapę - wydaje się to ciekawe rozwiązanie ale nie wiem na ile jest bezpieczne dla samochodu i jak sprawdza się w praktyce.

Proszę o pomoc.



Sponsor

Jaki bagażnik na rowery.

Sponsor


Awatar użytkownika
DeDe
Posty: 57
Rejestracja: 17 kwie 2017, 23:57
Lokalizacja: Trójmiasto
Samochód: Ateca 1.4 TSI, 4 Drive , Style, comfort +
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: DeDe »

Też trochę myślałem o tym mam podobny dylemat,ale opcji na tylna klapę bym się nie odważył, po pierwsze ryzyko uszkodzenia lakieru, a po drugie każdy ze sprzedających te bagażniki uzna to za najgorsze rozwiązanie ,wiadomo najbezpieczniejszy jest hak potem na relingi bagażnik a na końcu na klapę.

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: paprotek »

AD 1 - mocno się nad tym zastanawiałem, bo w poprzednim aucie miałem bagażnik na dachu i chciałem bardziej komfortowego rozwiązania. Cena haku przy konfiguracji nowego auta to około 3k + cena w miarę solidnego i KOMPAKTOWEGO (składanego) bagażnika na hak to prawie 2k = razem daje koszt 5k, to jakaś masakra :( w zasadzie 2-3 rowery!

AD 2 - tak jak pisałem w poprzednim aucie miałem już takie rozwiązanie. Niestety hałasowało, więc w obecnym aucie szukałem relingów i bagażnika które nie będą takie głośne. Kupiłem bagażnik Whispbara (na forum pisałem) + 2x Thule ProRide 598 - jest spoko, naprawdę dobrze. Bez rowerów na pewno dużo ciszej niż w poprzednim aucie, praktycznie nie słychać, a z rowerem też nie ma tragedii - a jestem wyczulony na wszystkie dźwięki. Jednakże, mimo iż mam 180cm to montaż rowerów, to trochę taka akrobacja na palcach :/ Niestety. Koszt sumaryczny wyszedł mnie 1,6k, co daje 3x mniej niż hak.

AD 3 - nigdy w życiu. Na klapie powiesić bagażnik który będzie na 2 haczykach górnych utrzymywał ciężar 2 rowerów - około 30kg ? Nieeeee, szkoda klapy! No i testy, które pokazują, że te bagażniki się bujają, odpadają... Nie po to kupiłem Atece 2.0 TSI żeby jeździć jak emeryt, bo bagażnik mi odpadnie :/ Z rowerami na dachu ganiam 140km/h i wszystko się trzyma - mina wyprzedzanych samochodów - bezcenna :P

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: zinger »

Skoro nie masz haka i nie zamierzasz zakladac to nie zostaje Ci nic innego jak wozic na dachu. Polecam Thule Proride 591 - nowe za ok 350 juz znajdziesz plus belki na relingi. W 2k spokojnie sie zmiescisz, powinno jeszcze zostac.

Awatar użytkownika
plutek
Posty: 49
Rejestracja: 28 paź 2017, 17:46
Lokalizacja: Bukowno
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: plutek »

zinger pisze:
04 cze 2018, 23:11
Skoro nie masz haka i nie zamierzasz zakladac to nie zostaje Ci nic innego jak wozic na dachu. Polecam Thule Proride 591 - nowe za ok 350 juz znajdziesz plus belki na relingi. W 2k spokojnie sie zmiescisz, powinno jeszcze zostac.
Chyba przekonaliście mnie do bagażnika na relingi. Ten Thule Proride 591 jest fajny i nie trzeba na palcach stawać aby rower zainstalować no nie!? A jakie belki do tego możesz polecić? Czy te niskoprofilowe Thule WingBar Edge 9581 będą dobre?

Awatar użytkownika
plutek
Posty: 49
Rejestracja: 28 paź 2017, 17:46
Lokalizacja: Bukowno
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: plutek »

Jaka ma być długość belek do ateki - 126 cm?

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: zinger »

Ja mam od wielu lat model Aero. Jezdzil juz u mnie na kilku autach, ostatnio na Ravce (wymieniam jedynie koncowki bazy do aut bez relingow, albo zakladam mocowanie na relingi). Szczerze mowiac, nie pamietam jakiej sa dlugosci, bede w domu po poludniu to sprawdze.

Nie wiem ile masz wzrostu, ale na srodek nie wsadzisz roweru na Atece bez stawania na jakies krzeslo czy drabinke. Ateca jest po prostu za wysoka, zeby z miejsca rowery na srodek dachu pakowac i sam bagaznik nie ma tu nic do rzeczy. Natomiast samo zakladanie i mocowanie roweru na uchwyt jest bardzo proste i wygodne (jak juz tam siegniesz)

Awatar użytkownika
plutek
Posty: 49
Rejestracja: 28 paź 2017, 17:46
Lokalizacja: Bukowno
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: plutek »

Mam 182 cm wzrostu ale faktycznie, rower który jest na środku będzie się montować dość karkołomnie. W sumie to mogę tam instalować najmniejszy rower córki, będzie może łatwiej. Nie za bardzo mogę sobie wyobrazić, aby w bagażniku wozić drabinkę do montowania rowerów :) Musi być inny sposób...

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: zinger »

Otwierasz drzwi i stajesz na progu. Ale z rowerem nad głową proste to nie jest. Mnie zazwyczaj syn za plecy podtrzymuje:)

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: paprotek »

Żeby nie mieć podobnych problemów wybrałem belki które wchodzą dokładnie między relingi i nie powodują kolejnego podwyższenia do mocowania bagażnika, zawsze dobre i te 5 cm niżej. Wygląda to tak:

Obrazek

ODPOWIEDZ