Jaki bagażnik na rowery.

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: VVojteck »

W części dotyczącej przyczepy jest 88 kg na haku, w przypadku mocowania rowerów na haku piszą jednak o 75 kg i maksymalnej długości bagażnika, która - o ile pamiętam - wyklucza 4 rowery. Zapewne chodzi o ramię działania siły.

Ja kupiłem belki i Thule Freeride 532.



Sponsor

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Sponsor


coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: coulomb »

VVojteck pisze:
25 sie 2022, 18:52
W części dotyczącej przyczepy jest 88 kg na haku, w przypadku mocowania rowerów na haku piszą jednak o 75 kg i maksymalnej długości bagażnika, która - o ile pamiętam - wyklucza 4 rowery. Zapewne chodzi o ramię działania siły.

Ja kupiłem belki i Thule Freeride 532.
Dokładnie, wg instrukcji bagażnik na haku rządzi się niestety nieco innymi prawami: maksymalne ramię 70cm, obciążenie 75kg - co w praktyce ogranicza bagażniki do 3 rowerów :(

Obrazek

coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: coulomb »

Mam kilka pytań do użytkowników Atera Strada M3:
1) Czy ogólnie jesteście zadowoleni i kupilibyście ją jeszcze raz?
2) Czy daje radę dla rowerów miejskich o kołach 28" i większych?
3) Czy ta platforma faktycznie mieści się po złożeniu do bagażnika? Czy próbował ktoś z podwójną podłogą bagażnika?
4) Czy jest faktycznie warta swojej ceny? Patrzę na popularny serwis aukcyjny i nie widzę ofert poniżej 3000 PLN. Za to są inne, np. Taurus Alfa.

Ogólne pytanie - wiem, że po podpięciu platformy do instalacji elektrycznej zostanie wyłączony SideAssist. A co z kamerą cofania?

nozdon
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2023, 14:39
Samochód: ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: nozdon »

Ja mam Thule'a tego 928 chyba... to jest 3'ka ale jest extender na 4. Z plusów to jest ładny i dosyć "zwarty" czyli krótki ... ale to też minus bo jak pakujesz 4 duże rowery to jest niezły tetris. Jeździłem też z interpack'iem takim na 4 rowery niestety nie wiem który model ... uchylny i łatwiej było rowery włożyć... trochę gorszy patent uchylania bo trzeba było odkręcać śrubę (gałkę) ... w Thule jest taka "kopka" więc bez brudzenia i znacznie łatwiej to robisz.
Na pewno musi być uchylny wtedy tak jak ktoś pisał masz dostęp do bagażnika... jak masz duży rower np. Enduro 29'' / downhill to bym zwrócił uwagę na max. rozstaw osi roweru bo w moim starszym Thule'u ledwo ten 29er wchodzi ... nowszy Thule już jest przystosowany do większych rowerów.
Zresztą zerknij sobie tutaj [SPAM] I poszukaj kodów do sklepów z wyposazeniem rowerowym. Da się obecnie zaoszczędzić bo wiele z nich prowadzi obecnie wyprzedasze.

opcio
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2024, 23:14
Samochód: xceed
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: opcio »

Pytanie do użytkowników Thule 926 z dostawką na 4 rower. Czy Thule po zdjęciu z haka mieści się do samochodu?
Nie chciałbym zostawiać platformy na haku gdzieś w lesie, jak pojedziemy rodzinnie na rowery.

kmw
Posty: 28
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Jaki bagażnik na rowery.

Post autor: kmw »

[/quote]

Dokładnie, wg instrukcji bagażnik na haku rządzi się niestety nieco innymi prawami: maksymalne ramię 70cm, obciążenie 75kg - co w praktyce ogranicza bagażniki do 3 rowerów :(

Obrazek
[/quote]

jeśli to dobrze rozumiem, to jest to trochę bez sensu, że krótszy bagażnik na dwa rowery, ma mniejszy dopuszczalny max nacisk na hak, a dłuższy ma większy dopuszczalny nacisk, gdzie dodatkowo występuje efekt większej dźwigni

ODPOWIEDZ